Windows 11 Detaylı Ses Sorunu

Kodla Büyü

BeroGreen

Üye
Merhaba hocalarım, Windows 11 işletim sistemli bir laptop'ım var. Bu bilgisayarımda Discord uygulaması üzerinden sesli sohbete katıldığımda oyunların, videoların, müziklerin yani kısaca Discord'taki konuşma sesleri hariç bütün seslerim bozuluyor. Sesler boğuk çıkıyor veyahut hiç çıkmıyor. Sorunun tek çözümü çalıştır kısmından services.msc üzerinden "Windows Ses" hizmetini yeniden çalıştırmak. Fakat bunun ardından tekrar Discord'tan sese girince aynı sorun tekrarlanıyor. Bu sorun özellikle bilgisayarımdaki "Acer Purified Voice Console" uygulamasını kaldırdıktan sonra daha da arttı (uygulamayı hiçbir şekilde bulamadım, indiremedim.). Artık çok can sıkıcı bir hâl almaya başladı. Çözüm önerileriniz var mıdır? Driverlarımın güncel olduğu kanısındayım.

Merhaba hocalarım, Windows 11 işletim sistemli bir laptop'ım var. Bu bilgisayarımda Discord uygulaması üzerinden sesli sohbete katıldığımda oyunların, videoların, müziklerin yani kısaca Discord'taki konuşma sesleri hariç bütün seslerim bozuluyor. Sesler boğuk çıkıyor veyahut hiç çıkmıyor. Sorunun tek çözümü çalıştır kısmından services.msc üzerinden "Windows Ses" hizmetini yeniden çalıştırmak. Fakat bunun ardından tekrar Discord'tan sese girince aynı sorun tekrarlanıyor. Bu sorun özellikle bilgisayarımdaki "Acer Purified Voice Console" uygulamasını kaldırdıktan sonra daha da arttı (uygulamayı hiçbir şekilde bulamadım, indiremedim.). Artık çok can sıkıcı bir hâl almaya başladı. Çözüm önerileriniz var mıdır? Driverlarımın güncel olduğu kanısındayım.
Acer Purified Voice için ses kartı sürücüsünü tekrar yükleyin bence. Ses kartı sürücüsü içindedir uygulama.

I've had this issue about that long too, but I'm not exactly sure what I did to fix it... but here's what I *think* I did to fix it. Keep in mind, occasionally the trouble will come back and I have to re-do this to fix it.
I have to go into my Sound control panel, in the Playback tab. I pick what I get my sound through - in my case, my cordless headphones. Right click, hit Properties. In the Advanced tab, I UN-check the "Enable audio enhancements" checkbox. Apply, OK, done.
As long as that box stays unchecked, I don't seem to have the problems any more. I don't know why this fixes it. Sometimes, after running windows updates, the problems return, and that box is checked again. So I uncheck it again, and it seems to be happy again.
Yukarıdaki çözümde Ses geliştirmelerini aktif edin. Önündeki tiki kaldırıp çözüm bulmuş.

Geri