WİNDOWS 10 ve Admin Şifreleri

Kodla Büyü

alkantr

Aktif Üye
Arkadaşlar Bilg. Labında win8 (faz2) olan tahtayı win10 yükselttim. hiç bir şey değişmedi yine etkullanici ve admin şifreleri gerekli idi. Sonra kurtarma seçeneklerinden bilgisayarı yeniden başlattım ve bilgisayarı sıfırladım ve böylece Windows 10 tekrar kuruldu fakat artık admin şifreleri toz olmuştu. Yeni kullanıcı oluşturarak yoluma devam ettim.
Bunu niye paylaştım belki çoğunuz biliyordur ama net altyapısı olanlar(bize gelmedi hala :cry: ) için temmuza kadar Windows 10 a geçilebilir.
Zaten antropi ücretsiz başka da yüklü bir şey yok faz2 de :)
selametle.

Admin ve meb-sbstd-user yetkili hesap ve şifreleri ilçe formatörlerinden veya forumdan okul mailine kolayca alabilirdin.
ben admin şifrelerinden birini kısa ve kolay bir şifre ile değiştirdim w10 u sorunsuz kullanıyorum.
ilk olarak bir tahtayı w10 a yükseltip ayarları ve programları düzelttim, acronis ile imaj oluşturdum.
Tüm tahtalara yüklemeden önce her tahtanın lisans yedek dosyasını gatherosstate ile oluşturup flash belleğe sakladım.
acronis ile w10 imajını yükledikten sonra ip ve bilgisayar isimlerini de düzelttim
aktivasyon için C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket\ klasörü içine lisans dosyasını yapıştırıp yeniden başlatınca aktifleşip orjinal oldu.

Hocam keşke kullanicilari silmeseydiniz. o kullanici hesapları uzaktan Yönetim için oluşturulmustu. toplu Güncelleme veya yazılım yüklemede kullanılması amaçlanıyor.

halilturkoglu' Alıntı:
Hocam keşke kullanicilari silmeseydiniz. o kullanici hesapları uzaktan Yönetim için oluşturulmustu. toplu Güncelleme veya yazılım yüklemede kullanılması amaçlanıyor.

Tekrar fabrika ayarlana geri getirebiliyoruz. Zaten ağ altyapısı yok Windows 8 leri bile etkinleştiremedim herhalde bu gidişle temmuzdan önce de geleceği yok o zamanda win10 yok :(

Geri