windows 10 otomatik güncelleştirme kapatma

Kodla Büyü

marcel

Aktif Üye
Windows 10'da otomatik güncelleştirmeyi kapatmama rağmen kendisi otomatik açılıp tekrar güncelleme yaptırmaya çalışıyor... Bunu tamamen kapatmanın yolu yokmu.

services.msc komutuyla devre dıişı bırakıyorum ama gene açılıyor daha sonra

Ben bu yüzden windows 7'ye geri döneceğim.Makine olduğu yerde duruyor fan bağırıyor.Güncelleştirmeler kapalı.Yinede cpu %100'lere çıkıyor.

Herşeyi yaptım. Güncelleme yardımcısı geliyor. En son naaptıysam artık güncelleme yardımcısı ingilizceye döndü. Bide yapıyorum hata verip eski sürüme alıyor. Ertesi gün aynı güncelleme geri geliyor.
Bıktım 7 ye geçecem de dosyaları ayarları yapmaya üşeniyorum

Windows 10 Home versiyonunda güncelleştirmeleri kapatmanın bir yolu yok.

Hocam Görev çubuğu - arama bölümüne "Hizmetler" veya "Services" yazıyoruz. Sonuç otomatik gelecek. Tıklayıp giriyoruz. Gelen listeden Windows Update satırını bulp sağ tıklayıp gelen menüden "Durdur" u seçiyoruz. Ardından aynı menüden "özellikler" e tıklıyoruz. Başlangıç türü: "Devre dışı" tıklayıp Tamam diyoruz. Güncellemeler kapanmıştır..
Ben böyle yaptım..

Hocam Görev çubuğu - arama bölümüne "Hizmetler" veya "Services" yazıyoruz. Sonuç otomatik gelecek. Tıklayıp giriyoruz. Gelen listeden Windows Update satırını bulp sağ tıklayıp gelen menüden "Durdur" u seçiyoruz. Ardından aynı menüden "özellikler" e tıklıyoruz. Başlangıç türü: "Devre dışı" tıklayıp Tamam diyoruz. Güncellemeler kapanmıştır..
Ben böyle yaptım..
kaç kere yaptım nalet geri geliyor.

Hizmetlerden kapatmaya gerek kalmadan aşağıdaki yolla kapatabilirsiniz.
gpedit.msc -> Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Update -> Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır -> Devre Dışı

İlginçtir ama akıllı tahtalarda tekrar aktif oluyor. Ve sürekli update etmeye kalkıyor. Güncelleme başarısız olunca tahta açılmıyor doğal olarak. Evde sıkıntı yok ama tahtalarda kendisi yine aktif oluyor. Servislerden devre dışı bıraktım.

İlginçtir ama akıllı tahtalarda tekrar aktif oluyor. Ve sürekli update etmeye kalkıyor. Güncelleme başarısız olunca tahta açılmıyor doğal olarak. Evde sıkıntı yok ama tahtalarda kendisi yine aktif oluyor. Servislerden devre dışı bıraktım.
benim bilgisayar aynı böyle. tahtaları 10'a yükseltmediğime seviniyorum artık

Hizmetlerden kapatmaya gerek kalmadan aşağıdaki yolla kapatabilirsiniz.
gpedit.msc -> Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Update -> Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır -> Devre Dışı
Düzeltme: Sondaki Devre dışı değil Etkin olacak ve 2. seçenekteki "İndirme ve Otomatik Yükleme İçin Uyar" seçilecek, böylece otomatik indirme ve günceleme yapılmayacak, siz elle güncelleme yapacaksınız.

Hizmeti durdururken, Kurtarma sekmesinde 1. Hata karşısında "hizmeti yeniden başlat" görüyorsanız, onu Eylem Yürütme seçeneği ile değiştirin. Ayrıca hizmeti durdurup, daha sonra devre dışı bırakın. Ben bu şekilde yaptığımda hiç güncelleme almadı. Belkide yeni bir windows 10 yapısında kapatmayı tamamen engellemiş olabilirler...

Geri