Windows 10 da yazıcı paylaşımı( Görsellerle)

Kodla Büyü

Öğretmen27

Aktif Üye
Arkadaşlar merhabalar. Windovs 10 işletim sisteminde birçok arkadaşın yaşamış oldugu sorunu ben de yaşadım. Ben sorunumu şu şekilde çözdüm.
1.) Öncelikle bir yazıcı bir pc ye bağlı iken aygıt ve yazıcılara girip yazıcı özelliklerinden yazıcıyı paylaşıma açmamız gerekecektir. Bunu zaten yapabilirsiniz. Burada sorun yok.
Burada yapmanız gereken yazıcıyı paylaşıma açarlken aynı bilgisayarda ağ ve paylaşım merkezinde gelişmiş paylaşım seçeneklerinde ağ bulmayı aç, dosya ve yazıcı paylaşımını aç, bir de parola korumayı kapat işlemlerini yapmanız gerekir. Yani bilgisayarımızı ağda da açmamız lazım. ( Parolayı kapat yapmazsak YAZICIYI paylaşıma açtığımız pc' de açılış şifresi varsa bu isteyecektir)
2. Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra DİĞER PC'YE geçiyoruz. Yazıcıyı diğer pc de kullanmak için aygıt ve yazıcılar bölüme geliyoruz. aygıt ekle dediğimizde istediğim aygıt bulunamadı diye hata çıkıyor.( 1 foto)
3.) İstediğim yazıcı listede yok kısmına tıkladığımızda 2. görselin soldaki fotosunda paylaşılan yazıcı adıyla seçi tıklayıp, gözat dediğimizde 2. görselin sağdaki fotosu çıkıyor. Burada hangi pc den( yazıcı paylaşımı yapılan pc ismini bilmemiz lazım. bunun için o bilgisayara sağ tık -özellikler dersek görürüz) yazıcı paylaşımı yaptıysak üzerine çift tıklıyoruz.
4.) 3. işlemi yaptıktan sonra o bilgisayarın paylaşımdaki yazıcı ismi gözükecek. Ona tıklayıp ileri dediğimizde her şey tamam oluyor. (3. ve 4. foto)

Umarım faydalı olmuştur arkadaşlar...

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    32 KB · Görüntüleme: 286
  • 2.JPG
    2.JPG
    83.1 KB · Görüntüleme: 282
  • 3.JPG
    3.JPG
    77.2 KB · Görüntüleme: 288
  • 4.JPG