win7 de ekran ve projeksiyonu aynı anda kullanamama sorunu!!

Kodla Büyü

la_mer62

Aktif Üye
arkadaşlar ya nvidia geforce 6200 tc ekran kartlı pc var öğretmen pc si olarak kullanılan ama bir türlü hem ekranı hem de projeksiyonu aynı anda çalıştıramıyorum. dvı-vga dönüştürücü bu işe yaramıyor :S acaba ne yapmam lazım ? projeksiyon perdesi arkada olduğu için çocuklara birşeyler gösterirken zorluk çekiyorum. yardım edermisiniz lütfen?

çatal vga kablo çoklayıcı kullanabilirsiniz, biraz sinyal kaybı oluyor yalnız
ama idare edersiniz.
575239.jpg

vga-y-kablo-coklayici-.jpg

hocam

projektöre bağlanda
çoğalt seçeneğinin seçili olduğundan emin misiniz?

başlat ara kısmına projektöre bağlan yazın
karşınıza gelen ekrandan çoğalt kısmını seçin.

evet hocam projektöre bağlanda iki ekranda gözüküyor ama dvi-vga dönüştürücüden bir türlü görüntü alamıyorum :S artık vga kablosu aldıracam başka yolu yok sanırım :s yazılımsal bir hata yapmıyorum sanırım :S her yolu denedim olmuyor

adaptörlü video splitter aleti de var onda da alamıyorum görüntüyü sadece bir ekrana görüntü geliyor :S ekran kartıyla ilgili mi bir sorun var acaba :S ?

Sadece sürücüleri yüklemekten dolayı olabilir. Nvidia programını da yüklemek gerekebilir. Seçenekleri arasında Dual Display-clone seçeneği seçilerek yapılıyordu sanırım.

la_mer62' Alıntı:
adaptörlü video splitter aleti de var onda da alamıyorum görüntüyü sadece bir ekrana görüntü geliyor :S ekran kartıyla ilgili mi bir sorun var acaba :S ?
Tek projeksiyondan görüntü alabiliyormusun? diğer ekranı takmadan.

mujgan87' Alıntı:
hocam

projektöre bağlanda
çoğalt seçeneğinin seçili olduğundan emin misiniz?

başlat ara kısmına projektöre bağlan yazın
karşınıza gelen ekrandan çoğalt kısmını seçin.
:+1:

ymb' Alıntı:
la_mer62' Alıntı:
Tek projeksiyondan görüntü alabiliyormusun? diğer ekranı takmadan.
evet yansıtmada problem yok ama sadece birini kullanabiliyorum ikisi aynı anda çalışmıyor :S

ymb' Alıntı:
Sadece sürücüleri yüklemekten dolayı olabilir. Nvidia programını da yüklemek gerekebilir. Seçenekleri arasında Dual Display-clone seçeneği seçilerek yapılıyordu sanırım.
ekran kartının programını da yukledim ekranları listeliyor monitor ve projeksiyonu ama :S aynı anda görüntü yakalayamıyorum ya :S sadece vga girişinden görüntü alıyorum :S dvı dönüştürücü de sağlam çalışıyor :S sorunu çözemedim bir türlü

Geri