win10 masaustune dosya kopyalamayı engelleme?

Kodla Büyü

sapphire

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba konuda belirtilen eylemi gpedit (yerel grup ilkesi düzenleyicisi) ile yapılabilir mi?
farklı bir yöntem öneren olur mu?

bu benimde aklımda olan bir fikir, ET imaj özelllikleri arasına katmayı düşünüyorum. Masaüstüne öğretmenler ve öğrenciler birşey atamasın, masaüstünde sadece d: ye bir kısayol olsun, herşeyi onun içine atsınlar diye. Siz de dile getirdiğinize göre demek ki istenen bir özellik.

Takip yazacaktım diğer arkadaşlar gibi ama "Konuyu izle" bağlantısını hatırlayınca ona tıklayıp konuyu takip etmek daha faydalı geldi bana. :cool:

Bildiğim kadarıyla deep freeze alternatifi shadow defender'da klasör koruma özelliği var. Yani c veya d sürücüsü koruma altına alınacağına sadece masaüstü klasörü koruma altına alınırsa bilgisayar kapatılıp açılınca masaüstü eski haline dönecektir.

Bildiğim kadarıyla deep freeze alternatifi shadow defender'da klasör koruma özelliği var. Yani c veya d sürücüsü koruma altına alınacağına sadece masaüstü klasörü koruma altına alınırsa bilgisayar kapatılıp açılınca masaüstü eski haline dönecektir.
evet dediğiniz yöntem de bir seçenek ancak herhangi bir program eklemeden, koruma programı kullanmadan bunu yapabilmeyi umuyorum

Evet yapılabilir masaüstü de sonuçta bir klasör (users/x/Desktop) , bu klasöre tüm yazma izinlerini iptal edeceksiniz yönetici dahil, dosya kopyalandığında hata verecek.

Hata resmi bu linkte
0ywwD5K
https://ibb.co/0ywwD5K

bu benimde aklımda olan bir fikir, ET imaj özelllikleri arasına katmayı düşünüyorum. Masaüstüne öğretmenler ve öğrenciler birşey atamasın, masaüstünde sadece d: ye bir kısayol olsun, herşeyi onun içine atsınlar diye. Siz de dile getirdiğinize göre demek ki istenen bir özellik.
evet hazırladığınız imajı kullanıyorum zaten elinize sağlık son çalışmanızı bekleyenlerdenim

evet hazırladığınız imajı kullanıyorum zaten elinize sağlık son çalışmanızı bekleyenlerdenim
O zaman son imaja bu özelliği de ekleyeceğim. Hatta masaüstüne d ye bir kısayol koymayacağım. Öğretmenler kendileri ister belgelerimi ister d ye kendileri erişebilirler, dosyalarını koyabilirler.
İsteyen de imajı kurmadan önce masaüstünde ister d ye ister başka bir yere kısayol attırabilir, bu özellik mevcut.

Zaten son imajda masaüstü simgeleri yerleşimi sabitleme özelliği mevcut, bu da eklenince ET lerin hepsinin masaüstü standart açılaca ve değişime uğramayacak.

Ben de , D'de bir klasör açıp, masaüstüne kısayol verenlerdenim. Koruma programı Timefreeze kullanıyorum. Sadece o klasöre öğretmenler dosyalarını atabiliyor. Diğer türlü dediğiniz gibi tahtalarda masaüstü karman çorman oluyor. Bir standardın ve düzenin olması açısından gereken bir özellik.

Geri