Win XP Pro açılışta takılıyor acil yardım

Kodla Büyü

firat76

Site Gezgini
Slm arkadaşlar Win XP pro açılışta hoşgeldiniz ekranında değil ama daha sonrasında takılıyor. Başlat ve görev çubuğu üzerine fareyi getirdiğimde kumsaati sürekli meşgul gösteriyor. Görev yöneticisi ile oturumu kapat komutu verdiğimde oturumu kapatıp düzgün bir biçimde açılıyor. Ama her seferinde bu şekilde sorunu çözmek sıkıcı. Özelliklede ilköğretim öğrencilerine anlatmak ve her seferinde bunu yapmalarını istemek zor oluyor... Dahası aynı sorun evimdeki PC de var :( .
Bu basit gibi görünen sorunun sebebini ve çözüm yolunu bilenlerden acil yardım.. Bakmadığım site kalmadı..

hocam güvenli modda da aç ve en son hangi programları kurduysan onları program ekle kaldırsın sil. Aynı sorun bende kaspersky kurdugumda oldu. format attım kurdum yine oldu ama güvenli modda da açıp anti virüsü silince gitti bende başka bir anti virus kurdum ..

kolay gelsin...

bence aılışta sistemi zorlayan bi programdan kaynaklarnı oturum kapatıldığında ve tekrardan acıldığında boot aşamasındaki okdara cok program yüklenmiyor yani o kasılmayı hissetmemeniz doğal bu arada kasper sky gercektende ilk çalıştırmada bi 5 dk kadar kasıyor sistemi ve sonra kendine geliyo sistem bence bilgisayarı yavaşlatabilecek programları sistem başlangıcından kaldırın başla-çalıştır-msconfig ten başlangıc sekmesinden ayarlayın en aazından kontrol edin

Birçok yöntem denedim.. Bahsettiklerinizide denedim arkadaşlar sorun aynen devam. İlginize teşekkürler.. Sanırım bu kolay kullanımlı fakat çok çabuk herşeyden etkilenen Windows'u kullanmaya devam ettiğimiz sürece devam edecek sorunlardan biri.. Zaten neyi güvenliki bu Windows'un yada hangi özelliği sorunsuz :cry:

Geri