win+shift+S Windows 10 ekran görüntüsü almak çok kolay......

Kodla Büyü
güzel paylaşım. ayrıca Windows 10'da başlat menüsündeki ekran alındısı aracı da kullanılabilir.

nereye kaydediyor
sağ altta görüntü panoya kopyalandı bildirimi geliyor. Görüntüyü tıklayınca alıntı ve taslak aracı açılıyor istediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

win+Shift+S kısa yol tuşu ile tam ekran ya da istediğimiz alanıı çok kolay bir şekilde ekran görüntüsü alabiliyoruz
kısayol olarak güzel oluyor.
güzel paylaşım. ayrıca Windows 10'da başlat menüsündeki ekran alındısı aracı da kullanılabilir.
benim görev çubuğunda yani başlatın hemen yanında ilk araç olarak eklidir her daim. ekran alıntısı önemli neticede. hele öğrencilere kodları fotoğraf olarak atıp yazdırmak için pratik yöntem. bakarak yazsınlar ama yeter ki yazmaya alışsınlar. kopyala yapıştıra alışmasınlar diye derste anlatır resim olarak atarım takıldıkları yerde baka baka yazarlar.

Son düzenleme:
Ben ilave olarak şunu paylaşmak isterim.
Büyük boyutlu bir resmi birlikte aç tan "Alıntı ve Taslak Aracı" ile açtığınızda kaydet dediğinizde boyutunu küçültüp jpg olarak kaydediyor (Çözünürlük aynı kalıyor). İdareciler için resim boyut küçültme bu şekilde büyük kolaylık oluyor. Hatta ben idarecilerin bilgisayarları için Varsayılan Resim Görüntüleyici yi "Alıntı ve Taslak Aracı" yaptım. İdareci küçültmek istediği resmi açıyor ve kaydet diyor bu kadar. Bu konudaki aramalar böylelikle azaldı. Eski ekran alıntı aracını denedim olmuyor. Güncelleme ile birlikte onun yerine gelen "Alıntı ve Taslak Aracı" bu işi yapıyor.

Print Screen (Prt sc) tuşuna basarakta alabilirsin ekran görüntüsünü. 3 tuşa basmaya gerek yok bence. saygılar...

Ekran görüntüsü 2021-04-03 140636.png

Bu şekilde bir ekran görüntüsü sadece bu kısayolda var .

Son düzenleme:
Yandex uygulaması da güzel. Hızlıca bulanık yapma, resme yazı şekil ekleme gibi özellikleri de var.

Greenshot uygulaması çok güzel ekran görüntüsü nereye kaydedeceğin ile ilgili seçenek çok fazla

Farklı kaynaklardan soruların ekran görüntülerini alarak wordte test hazırlamak için kullanıyorum genelde. Ekran görüntüsünü doğrudan Word dosyasına atmasıyla, sayfadaki alana göre soru resmini boyutlandırmasıyla Greenshot biçilmiş kaftan. Kullanım amacına göre tercihler değişebilir tabi

PrintScreen tuşu ile aynı işlev menüsü geliyor, Alt+PrintScreen Tuşu ile ile etkin pencerenin görüntüsünü doğrudan alıyor.
Ben Ekran Alıntı aracını kullanıyorum. Aynı ama alışkanlık..

Geri