win 7 bitlocker ile sürücü şifreleme ve xp'de açma

Kodla Büyü

senjizu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Win 7 ultimate sürümünün bitlocker'i kullanılarak şifrelenen harici hdd tüm win 7 sürümlerinde şifresi girilerek açılabilmektedir. Ancak XP'de bitlocker yaması kurulduğu halde diski görmemektedir. Siz ultimate kullanananlarda durum nasıl acaba? Ya da bunun bir çözümü var mıdır?
Not: Fat sistemi açıyor, ntfs disklerde sorun var.

Bu tip şifreleme programlarını kullanmayın arkadaşlar. Her zaman için problem çıkarıyorlar. Yani disk içeriğini şifreleyen programlar kullanmayın, disk girişen şifre koyan programlar kullanın. Diğeri daha sağlam olsa da, yahu askeri bilgi saklamıyoruz ya. Bilgilere erişim konusunda ileride sıkıntı yaşamayız en azından.

sitelerde' Alıntı:
Bu tip şifreleme programlarını kullanmayın arkadaşlar. Her zaman için problem çıkarıyorlar. Yani disk içeriğini şifreleyen programlar kullanmayın, disk girişen şifre koyan programlar kullanın. Diğeri daha sağlam olsa da, yahu askeri bilgi saklamıyoruz ya. Bilgilere erişim konusunda ileride sıkıntı yaşamayız en azından.

Hocam kendim için istiyorsam n'olayım :D
Malum, çevreden soru/sorun gelince bi şekilde destek olmak gerekiyor. Zaten ben de merek ediyorum... Fat'ta açıp NTFS'de neden açmaz diye....

Geri