Win 10 Ses Sorunu

Kodla Büyü

ysartemur

Seçkin Üye
Seçkin Üye
faz 2 ETler için windows 10 iso dosyasını indirip win 10 yükseltmelerini yaptım.
yükseltme ortalama 30-35 dk sürüyor. Arkaplan siyah oluyor.
Ancak tahtalarda ses yok. D: sürücüsündeki driverleri kurmama rağmen halen çözemedim. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ysartemur' Alıntı:
faz 2 amd çipsetli ETler için windows 10 iso dosyasını indirip win 10 yükseltmelerini yaptım.
yükseltme ortalama 30-35 dk sürüyor. Arkaplan siyah oluyor.
Ancak tahtalarda ses yok. D: sürücüsündeki driverleri kurmama rağmen halen çözemedim. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
hocam aygıt yöneticisini açın bulunan ses driverlarını silin windows update üzerinden driverları bulup yükleyecektir.

sorunu biraz daha detaylandırayım.
kendi sınıfımdaki tahta için intel chipseti yükleyince grafik secenekleri görünür hale gelince seside otomatik yüklüyor. aydıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcıyı kaldırnca seste gidiyor.
diğer sınıftaki tahtada ise chipseti yüklememe rağmen ses ve grafik seçenekleri gellmiyor aygıt yöneticisinde de görüntü bağdaştırıcı microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı kullanılıyor diyor.

tahtalar hepsi faz 2

ysartemur' Alıntı:
sorunu biraz daha detaylandırayım.
kendi sınıfımdaki tahta için intel chipseti yükleyince grafik secenekleri görünür hale gelince seside otomatik yüklüyor. aydıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcıyı kaldırnca seste gidiyor.
diğer sınıftaki tahtada ise chipseti yüklememe rağmen ses ve grafik seçenekleri gellmiyor aygıt yöneticisinde de görüntü bağdaştırıcı microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı kullanılıyor diyor.

tahtalar hepsi faz 2

hocam tahtaların hepsi faz2 olsa da bazıları intel bazıları amd. sağ taraflı olanlar intel solda olanlar amd (yada tam tersi) intel e amd chipseti yüklendiği için görünmüyor. aygıt yöneticisinden problemli driverları kaldır deyin.
windows doğrusunu yükler zaten.

problemi güncelleme ile çözdüm. yükseltmeyi yaptıktan sonra güncelleyin deyince 3-5 güncelleme dosyası ile ses sorununu da hallediyor. teşekkürler

Geri