Wii Remote İle Akıllı Tahta Yapanlar

Kodla Büyü

xmet

Aktif Üye
arkadaşlar aranızda wii remote ile akıllı tahta yapıp olumlu sonuçlara ulaşan var mı acaba?okulumuz için denemek istiyoruz fakat nasıl birşeyle karşılaşacağımızı bilmediğimden sizlerden bilgi almak istedim.yapmayı deneyenler veya yapılmışını kullanıp bilgisi olanlar varsa öneri ve yardımlarınızı bekliyorum.

bende çok düşündüm ama harekete geçmedim. geçenlerde TRT1 ana haber de gördüm. bi kız meslek lisesinde proje olarak yapmışlar ve yarışmaya katılmışlar. çalışıyordu da valla.

aydansiii' Alıntı:
bende çok düşündüm ama harekete geçmedim. geçenlerde TRT1 ana haber de gördüm. bi kız meslek lisesinde proje olarak yapmışlar ve yarışmaya katılmışlar. çalışıyordu da valla.
evet hocam yapan ve yapılışını anlatanlar var değişik sitelerde.fakat aramızda birebir gören olsa en azından birbirimizin dilinden anlardık diye düşündüm.siz de benim gibi harekete geçemeyenlerdensiniz :oops: acaba o kadar masrafa değecek mi?ya olmazsa? diye kalıyor

Hocam ben yaptım. Gayet güzel çalışıyor ve kullanılışlı. Normalde okulumda akıllı tahta vardı ama merakımı gidermek için yaptım. Emin ol hiç bir farkı yok. Çok bir masrafıda yok zaten. Smoothboard yazılımı ile gayet güzel bence.

Kolemans' Alıntı:
Hocam ben yaptım. Gayet güzel çalışıyor ve kullanılışlı. Normalde okulumda akıllı tahta vardı ama merakımı gidermek için yaptım. Emin ol hiç bir farkı yok. Çok bir masrafıda yok zaten. Smoothboard yazılımı ile gayet güzel bence.
Kolemans hocam kişisel mesaj attım bi bakarsanız sevinirim

Ben o teknolojinin çok verimli olduğunu düşünmüyorum. IR teknolojisiyle çalışıyor. Kaza ile önüne geçilince kalemin sinyali kesiliyor. Birde içerik hazırlamak lazım ki, oda ayrıca bir iş, oysaki onuda hazır verenler var.

Burada okuyunca biraz araştırdım, evden çıkıp gerekli malzemeleri aldım 1 saat içinde yapmıştım ve denedim. Sonuç olumlu. Kalibrasyonu dikkatli yapınca fare ile yapabildiğim herşeyi projeksiyonla duvara yansıttığım görüntü üzerinde bir enfraruj led ile yaptım. İlginç bir deneyimdi. :++:

Hocam bende yaptım gayet memnun kaldım. Normal akıllı tahtadan bir farkı yok aslında. Maliyetleri düşündüğünüzde bunu kullanmak daha mantıklı aslında.

bende yapmayı düşündüm. umarım bir anca başlarım :) bi iş olunca bir sürü bahane bulunuyor haliyle

arkadaşlar bende yaptım ve kullanıyorum birkaç aydır. gerçekten işe yarıyor. wii remote internetten aldım gayet ucuz. yalnız plus olanından almayın arkadaşlar verimli değil. led ışığı elektronik parça satan dükkanlarda bulabilirsiniz.

Geri