Webde tıklandığınızda açılacak sayfaya sabit değeri nasıl girersiniz?

Kodla Büyü

osiris

Süper Üye
Süper Üye
Webde tıklandığınızda açılacak sayfaya sabit değeri nasıl girersiniz?

Bir linkin üzerine tıklayacağım. Yeni bir pencere açılacak ve boyutu sabit olacak. Kullanıcı değiştiremeyecek. Nasıl yapabilirim??

biraz daha açılsa soru daha güzel olcak ama benim bildigim sen boyutunu diyorsan bi kere ayarlarsın hep öyle kalı o

bir adet LİNK attım sayfaya.

Kullanıcı :roll: bu LİNKE tıkladığında BLANK (boş yeni bir sayfada) yeni ipencere açılıyor.

Bu bencerenin ölçülerini sabitlemek istiyorum.

Kullanıcı :roll: bu ölçüyü pencerenin kenarıntan tutup büyütüp küçültemesin

hocam bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.bazı sayfalarda rastlıyorum.inşallah bi bilen vardır.

Kod:
<script>
function popUp(URL) {
day = new Date();
id = day.getTime();
eval("page" + id + " = window.open(URL, '" + id + "', 'toolbar=0,scrollbars=1,location=0,statusbar=0,menubar=0,resizable=0,width=450,height=550,left = 112,top = 34');");
}
</script>

script yukarıdaki gibi
sayfadan linki de su şeklide veriyorsun hocam
Kod:
<a href="javascript:popUp('gidilecek_sayfa.htm')">Link</a>

<a href="sayfa _ismi" onClick="window.open(' Sayfa_ismi ','POPUP','width=600,height=500,scrollbars=0');return false;"></a>

kod bu dene bakalım istediğini karşılıyormu
sayfanızda poup oluşturmayın bütün programlar popupları engellemeye yönelik sağlıklı olmaz bence neyse karaar sizin

omerkaraca' Alıntı:
<a href="sayfa _ismi" onClick="window.open(' Sayfa_ismi ','POPUP','width=600,height=500,scrollbars=0');return false;"></a>

kod bu dene bakalım istediğini karşılıyormu
sayfanızda poup oluşturmayın bütün programlar popupları engellemeye yönelik sağlıklı olmaz bence neyse karaar sizin

sanırım bu olacak

hocam dreamweaverda sağ taraftaki behevars(yada ona benzer bişey:)) diye bir panel var.orada popup window diye bisey olması lazım

bir fikirde benden
linki vermek istediğin metni seç bağ kısmına# bırak
panellerden-etiket-davranışlar+ tıkla tarayıcı penceresinde aç seceneği tıklayınca açıklamlar geliyor
kolay gelsin

alpertegas' Alıntı:
regedit ten yapabilrsin hocam ayarları kitlemen gerekiyo
Tebrikler hocam iyi sallamıssin.
Bilmiyorsan cevap vermek zorunda hissetme kendini istersen.
Yanlış bilgi aktarmayalım lütfen...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Regedit haaaaaaaaaaaaaaa...40 yıl düşünsem aklıma gelmez....:)

sayfayı ziyaret eden herkesin regeditini kilitlemek gerekir o zaman. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Geri