WEB YAYIN EKİBİ

Kodla Büyü

enixrin

Site Gezgini
Arkadaşlar, 1.yazı: 10/11/2006 tarihli Web hizmetler konulu yazıda, WEB YAYIN EKİBİ, okul müdürü veya müdür başyardımcısı, bilgisayar/formatör öğretmeni, edebiyat öğretmeni, yabancı dil öğretmeni (site yabancı dilde de hazırlanırsa o dil ya da dillerden birer öğretmen), varsa haberleşme kolu'ndan sorumlu öğretmenden oluşur" yazmaktadır.
Lakin, 2.yazı: T.C. MEB Bilgi İşlem Grup Başkanlığının 19/11/2012 tarihli resmi yazısının ekinde belirtilen “Okul Web Sitesi Yönetim Paneli Kullanım Esasları”nın 19.maddesi gereği WEB SİTESİ YAYIN EKİBİ; Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, BT Rehber Öğretmeni (yoksa Bilgisayar Öğretmeni), Türkçe Öğretmeni, Rehber Öğretmen, varsa ilgili kulüp sorumlu öğretmeninden oluşur, denmektedir.
Bu yazılara göre Web yayın ekiplerini kurarken hangisini baz alacaz. 1.de ingilizce öğretmeni varken, ikincide yok. Ayrıca 2.de okul müdürü ve müdür yardımcılarının her ikiside var, ayrıca Okul Rehber öğretmeni de var.
Açıkçası ben 2.yazı ya göre bir yayın ekibi oluşturdum. Dosyayıda ekliyorum. Ben bu şekilde yapacağım. Evraklarda birliği sağlayalım. Sizin fikirlerinizede açığım.

Ekli dosyalar

• web_yayin_ekibi.rar
    10.7 KB · Görüntüleme: 1,471
Hocam birinci en mantıklısı. İngilizce öğretmeninin komisyonda olması gerekiyor.

Bu başlığa can katayım dedim..

Arkadaşlar, yarın birgün öğretmenler kurulu toplantısı olacak, bu ekibi oluşturmayı ihmal etmeyin. Toplantıda ısrar edin. Aksi halde okul sitesine birşey eklemeyeceğinizi belirtin. Yazı inceleme ekibi gibi birşey bu.. olumsuz bir durumda tüm sorumluluk size kalır..

Biraz abartmış olabilirim ama bu ekibi oluşturmayı unutturmayın. Sitenizde yayınlanacak yazılar, resimler vs bu ekibin denetimiden geçmesi gerekiyor. En azından resmiyette böyle. Eğer müdürünüz nereden uyduruyorsun deyip diretirse; www.meb.k12.tr sayfasında Ekranın tam ortasında Duyurular bölümüde "Kullanım Esasları" diye bir bağlantı var. İşte orada 19.maddeyi gösterin...

http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurul ... aslari.pdf

İnceleme nasıl yapılır.. Haberi, duyuruyu yazarsınız, ya taslak olarak yazdığınızın çıktısını alıp imza attırırsınız yada yayınlayıp web sayfasının çıktısını alıp imzalatırsınız. Allah'ın her günü haber yapmadığınıza göre sıkıntı olmaz..

haa birde kendi adınıza hesap oluturun. okul adına işlem yapmayın ve okulun şifresini almayın. Kendinize tam yetkili kullanıcı tanımlayın/tanımlatın ki sizin yaptıklarınızla başkasının yaptıkları karışmasın. Resim, haber, duyur eklendiğinde/düzenlendiğinde sistem kimin eklediğini kaydeder ve haber ve duyuru bölümünde görevbilirsiniz..

Okulun görevlendirdiği öğretmenlerden illa şifre isteyen olursa onun adına, sadece ona ait olan bir kullanıcı oluşturun. Tam yetkili yapın. Aksi halde sorun yaşayabilirsiniz.

Geri