web yardım

Kodla Büyü
anasayfaya istediğiniz yere iframe yerleştiriyorsunuz
<iframe width="522" height="400" frameborder="0" name="orta" scrolling="auto" vspace="0" hspace="0" allowtransparency="1">
</iframe>

daha sonra linkleri verirken target="orta" diyorsunuz.

61TS1967' Alıntı:
anasayfaya istediğiniz yere iframe yerleştiriyorsunuz
<iframe width="522" height="400" frameborder="0" name="orta" scrolling="auto" vspace="0" hspace="0" allowtransparency="1">
</iframe>

daha sonra linkleri verirken target="orta" diyorsunuz.

her ikinize de çok teşekkür ediyorum. tam da ihtiyacım olan bilgi...
peki hocam orta bölüme gelecek olan sayfayı anasayfaya tam olarak uyacak şekilde nasıl boyutlandırabiliriz?yapmazsak kaydırma çubukları ile birlikte geliyor çünkü...

sayın hocaalrım teşekkürler ama ben yapamadım.benim istediğim sadece orta bölümdeki sayfanın değişmesi dış linkler ve banner vs yerinde duracak...

Sayın hocam eğer sayfanız frame lerden oluşuyorsa, dreamweaver da açıpproperties kısmında açılacak sayfanın linkini yazdıktan sonra hemen altındaki target tan sayfanın neresinde açılacağını ayarlayabilirsiniz.

_blank: link verilen sayfa yeni pencerede açılır
_parent: Tüm sayfayı kaplayacak şekilde açılır
_self: Sol taraftaki frame de açılır
_top: Ortada açılır :+1:

sayın hocam
</iframe>
kodu anasayfamın ortasına yerleştiriyorum bu sayfada linki verirken target: top yapıyorum ama linke tıkladığımda sayfam yine yenilenip normal hazırladığım diğer sayfa açılıyor nerde yanlış yapıyorum... :?

Geri