Web Tasarım Kursu için Önerileriniz?

Kodla Büyü
Halk Eğitimde Web Tasarım kursu planlıyorum. İçerik olarak ne önerirsiniz? Hangi programlar? hangi versiyonlar? program dili olarak türkçe mi?

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını önerilerini bekliyorum..

bu kursu hiç vermedim ama hocam programın dili türkçe olacak tabi, gelenlerin temel bilgisi de olmaz. html ile başla bence, editöre geçme hemen. hangi kodun ne işe yaradığını bilsin direk kod yazmasa da ileride. kursun sonlarına doğru da temel photoshop ve flash bilgisi de verebilirsin

Şu anda Halk eğitimde bu kursu veriyorum hocam..

6 adet modul var ınceldıgınızde goreceksınız.

2 modul html komutları gerisi adobe dreamweaver kullanımını anlatan modüller. Kurs bıttıgınde her iki sekilde site olusturmalarını hedefliyor moduller.

Gelenlerin seviye nerdeyse hiç olmadıgı ıcın alfabe ogretır gıbı ogretıyorsunuz.

Extralar size kalmıs hocam.. Kullanacagınız dreamweaver versiyonuda..

geçen sene verdiğim kursda bende milli eğitimin modüllerini kullandım, birde halk eğitim müdürünün bir güzelliği oldu bilgisayar işletmenliği sertifikası olmayanları kursa dahil etmediler o yüzden bilgisayar kullanımı ile ilgili çıkacak sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz..

Modüllerde kullanılan Dreamweaver Türkçe değil.Zaten yazılım İngilizcesi Türkçeyle birebir örtüşmüyor.Komik ve saçma kelimeler çıkıyor ortaya.Ben o yüzden Türkçe kullanmama taraftarıyım.

joomla anlat hocam
bilgisayar bilg. gerek yok sadece joomla programında uğraşıyorsun.
Herkeslerde anlıyor paket içerik olduğundan
Ben çok rahat ettim ve kursiyerlerde çok memnun kaldı. Kod falanda uğraşmıyorsun... :++: :++: :++:

Tabiki joomla.

İlk bir kaç gün html göster not defterinde. Tadımlık. Sonra tadımlık css. Sonra tadımlık xml, photoshop, apache server, mysql falan. Ayrıca alan adı nedir? Hosting nedir? php destekli hosting nedir? .net destekli hosting nedir? Who is sorgulamaları, ping atma falan anlat. 2-3 hafta böyle tadımlık ilerle.

Sonra bu süre içinde herkesin birer alan adı ve hosting seçmesini ve kredi kartı ayarlaması gerektiğini söyle. Sonra kebirhosttan alan adı aldır ve joomla kurulumunu her birine anlat. Ardından hepiniz birlikte örnek bir site yapın. Sitede ankette olsun. Photoshop ile yaptığınız tadımlık bir bannerde olsun. Haber-manşet modülü de olsun vs...

ben bu kursu iki kere verdim ve 3. cüsünüde yakın zamanda açacağım...
bence kitleye göre hareket edin hocam...ben ne joomla ne kod gösterdim....çünkü öğrenciler bıkıyor ya kursu bırakıyor yada hiç bişe anlamıyorlar...
direk dreamveawer ı açtırdım resim yazı bilmem ne link şu bu onları eklemeyi gösterdim...
daha sonrada bi kaç extra programlar öyle photoshop falan değil....buton yapma programı banner yapma programı gibi hazır programlar....
çünkü gelecek olan adamlarda öyle profosyonel siteler yapmayacaklar....zaten bi şablon oluşturmayı anlatıyorum alık alık bakıyorlar....o yüzden kitleye göre kitle istiyorsa photoshop flash java script onlarıda yapın ama şahsen benim bilgim o programlara yetmiyor....

özetle öğrencilerin sıkılmaması ve somut bişeyler elde etmelerindeki mutlulukları yüzünden direk konuya dalın ve örnek bir site yaptırın...sonrasındada hazır bir siteyi nasıl değiştirirler onu anlatın....

Geri