Web sitesini kopyala - yapıştıra karşı koruma

Kodla Büyü

gny53

Üye
Arkadaşlar ben okulumuzun web sitesini hazırlamaya çalışıyorum. Ancak sitedeki resimler sağ tıkla kopyalanabiliyor. bunu nasıl engellerim ya da korumaya alabilirim. Yardım ederseniz sevinirim.

bu kodları sitene ekle

<SCRIPT>

if (window.Event)

document.captureEvents(Event.MOUSEUP);

function nocontextmenu()

{

event.cancelBubble = true

event.returnValue = false;

return false;

}

function norightclick(e)

{

if (window.Event)

{

if (e.which == 2 || e.which == 3)

return false;

}

else

if (event.button == 2 || event.button == 3)

{

event.cancelBubble = true

event.returnValue = false;

return false;

}

}

document.oncontextmenu = nocontextmenu;

document.onmousedown = norightclick;

</SCRIPT>

Hocam ekledim ama olmadı. Yanlış yapıyorum sanırım. Bu konuda çok iyi değilim de. Tam olarak nereye ekleyeceğimi yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Hocam bu korumaya neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Ben anlıyamıyorum açıkçası. Kaynaktan yazıları hiçbirşey yapamazsalar da printscreenle de resimleri isteyenler zaten rahatlıkla elde edebilirler. Bu yüzden ben bir türlü bu korumanın mantığını anlayamadım. Bakamadığım bir açı varsa lütfen beni de aydınlatır mısınız?

<body> satırından sonra ekle
<body> bazı paremetreler de içerebilir.
<body> gördüğün satırdan sonra ekle

Arkadaşlar peki hazırlanan bir sayfanın kaynağının görüntülenmemesi için yapılabilecek bir şey var mı?Web tasarım derslerinde kullanmak için istiyorum.

Dosyadan farklı kaydet seçeneğini kullanarak tüm resimleri düzenli bir şekilde herkes alabiliyor zaten. Bu yüzden sağ tıklamaya karşı korumaya almak kod fazlalığından başka bir şey değil.

dervisahmet' Alıntı:
<body> satırından sonra ekle
<body> bazı paremetreler de içerebilir.
<body> gördüğün satırdan sonra ekle

Hocam çok teşekkürler yaptım. Arkadaşlar bunun gereksizliğinden bahsetmiş. Ancak bunu okul müdürümüz istedi benden. Onun içinin rahat etmesi için gerekli idi. Zaten benim gibi yeni başlayanlar için ve bilmeyenler için de caydırıcı bir sebep olur diye düşündüm.

gny53 hocamın mazarete çok iyi :)

İlginç, helede okul sitesindeki resmi niçin kopyalayamayım ki? Özel..ticari bir site olur tamamda...

evet bende radikalx katılıyorum
hocam aradığınız bu kodu copy paste ederken vicdanınız sızlamaz mı? :roll:
serbest piyasanın olmadığı yerde yaşanmaz bırakınız alsınlar, bırakınız satsınlar yesinler içsinler yoksa çekilmez bu hayat

Geri