web sitesi görünümü

Kodla Büyü
slm benim sizlerden bir yardım istegim olucak ben böle amatör bir veb tasarımcısıyım ama bir web sitesi yaptım ve yayınladım ve mükemmel çalışıyor yaklasık 30 günümü aldı tek sorun ben bu siteyi 1024/768 çözünürlükte yaptım ama şu an yeni bir büyük ekran monitör aldım terkrar siteme baktıgımda sitem küçük ve tam ortalı gözükmüyor ama 1024/768 de her şey ok ben şimdi sitemin farklı cözünürlüklerde hep aynı kalması için ne yapmalıyım yardım lütfen...

web sitenizin kaynak kodlarını açın <head> tagından sonra aşağıdaki kodları yapıştırın ve kaydedin.

<style type="text/css">
body {
margin: 0px auto 0px auto;
width: 960px;
}
</style>

çok teşekkür ederim denedim fakat aynı problem devam ediyor sola yaslı görünüyor site...acaba yapabileceğim başka birşey var mı ?

Siten çok karışık değilse genel bir table içine alıp width özelliğini 100% yapabilirsin. Sonuçta resimlerin boyutunu değiştirmeyeceksin. Olay tablolarda yada div lerde bitiyor. Javascriple de yapsan yine tabloların boyutunu değiştirirsin.

Eğer ortalamak istiyorsanız

Büyük ihtimal olarak bodydeki bileşenleri kullanabilirsin:

Meselea
1024x760 çözünürlükte bir bilgisayarda

<body leftmargin="75" topmargin="0"> bu şekilde kullanırsan sayfa üste sıfır solda 75 pixel bir boşluk bırakır ve oratanırççç

Eğer böyle yapamuyırsan..

Sayfanı Frontpage aç...

ctrl+A hepsini seç ve sağ tıklayıp sayfa özelliklerini seç
Gelişmiş menüsündede aynı işlemiyapabilirsin...

Hocam yaptığın sitede yapı olarak dediğin olayı yapamazsın. Bunun sebebi Tablo yerine katmanları kullanmış olman. Table etiketi yerine div. Bir de anladığım kadarıyla sayfanın yapısı sabit kalacak sadece ortada görünecek. Bunun için bana göre en pratik çözüm kodları aşağıdaki gibi değiştirmek:

<body bgcolor="#6666666" text="#FFFF00" alink="#FF0000" leftmargin="0" topmargin="6" onLoad="loadclock()"> <table border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td>

<div id="Layer1" style="position:a............
<!-- bu kısma sayfanın eski kodlari gelecek -->

...........border: 1px none #000000;"></div>

</td>
</tr>
</table>

Bu kodlar sayesinde yapabilirsin gibime geliyor. Ama div etiketleri yine sorun çıkaraktır.
Bir ana sayfaya sağ tuş kilidi koymanın gerekliliğini hala anlamamış değilim. Çözüm kolay. Sol tuşa basılı tut. parmağını çekmeden sağ tuşa basılı tut. sol tuştan parmağını çek. Sağ tuştan parmağını çek. Menü açılsın :)
</body>
</html>

Geri