Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Web Sitenizde Görsel Ögelerin Etkili Kullanımı

Konu, 'Sistem, Ağ, İnternet, Güvenlik, Antivirüs' kısmında maxserdar tarafından paylaşıldı.


 1. maxserdar

  maxserdar Üye

  Kayıt:
  14 Mart 2016
  Mesajlar:
  2
  Beğeni:
  0
  Günümüzde web ortamında internet sitelerinin çoğu görsel ögelerden faydalanmaktadır. Web sitelerinde yer alan içerikleri kolay anlaşılır bir hale getirmek ve okuyucunun ilgisini çekmek için web tasarımcılarının pek çoğu görsel ögeleri etkin bir şekilde kullanmaktadır. Web site sahiplerinin hedefi ziyaretçilerin ilgisini çekecek içerikler üreterek arama motorlarında üst sıralara çıkabilmektir. Her ne kadar içeriklerimizde görsellerden faydalanıyor olsak da eğer bu görselleri olması gerektiği şekilde içeriklerimize ekleyemiyorsak arama motorları için bu görsellerin bir anlamı olmayacaktır. Arama motorlarının kullandığımız görselleri tarama faaliyetlerinin içine almasını istiyorsak yapmamız gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Yazımızda açıklayacağımız bu yöntemleri kullanarak arama motorlarının kullanacağınız görselleri taramasını sağlayabilirsiniz.  Görselleri Etkili Kullanmak İçin Neler Yapılmalı ?

  Doğru JavaScript Kullanımı

  İçeriklerinizin görüntülenmesi için Javascript kullanmak sitenizin kullanabilirlik puanını artıracaktır. Fakat javascript kullanmak uzun vadede düşünüldüğünde site içeriklerinize arama motorlarının ulaşmasını zorlaştıran bir uygulamadır. Bu sebepleJavascripit uygulamasını fazla değil gerekli olduğu zamanlarda kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  Görsel Özniteliği Kullanımı

  Yalnızca yazılardan oluşmuş bir web sitesi kullanıcının ilgisini çekmez. Yalnızca görsellerden meydana gelmiş bir web sitesini de arama motorları tarayamazlar. Yapmanız gereken görseller ve metin arasında bir oran olması ve görsel kullanımlarında mümkün olduğunca özniteliği kullanımına yer vermenizdir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta özniteliğini anahtar kelimelerle doldurmamanız gerektiğidir. Özniteliğini anahtar kelimelerle doldurmak eğer arama motorları tarafından farkedilirseniz sitenize zarar verir.

  Video Kullanımına Ağırlık Verin.

  Web sitenizde videolara yer vermeniz özellikle ziyaretçilerinizin sitede kalma süreleri hususunda oldukça etkilidir. Bu noktada dikkat edilmesi gerekli olan arama motorlarının taramalarının içinde video uygulamalarınızı dahil edebilmeniz için muhakkak videolara konu ile ilgili içerik eklemenizdir. İçeriksiz videolar arama motorları tarafından görülememektedir.

  Flash Kullanmayın

  Arama motorları temeli flash uygulamalarına dayanan web sitelerini arşivleyememektedir. Bu sebeple flash tabanlı web sitelerinde yer alan içerikler arama motorlarının gözünde hiçbir anlam ifade etmezler. Sitenizin bazı kısımlarında flash uygulamaları kullanabilirsiniz. Fakat web sitenizi tamamen flash tabanlı olarak inşa etmek hatalı bir yaklaşımdır.

  https://uzmani.kim/blog/bilisim-yaz...b-sitenizde-gorsel-ogelerin-etkili-kullanimi/
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal