VSınıf Çalışıyor mu?

Kodla Büyü

cgg*seco

Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bakanlıkla aralık ayında yaptığım yazışmalarda vsınıf aplikasyonunun güncelleneceğini bu sebepten çalışmalarda sorun yaşayabileceğimizi söylemişlerdi.
Şuanda ise öğretmenlere VSınıf Deneme Modu aplikasyonu yüklenmiş. Öğrencilerinki ise hiç çalışmıyor.

Sizlerde durum nedir?

VSınıfı kullanan, çalıştıran, öğrencileri derse bağlayabilen var mı?

Çalışıyor hocom,V-sınıf,ESY uygulamaları yapmaktayız.İçerikleri dijital hale dönüştürüp,oylama-sınav ve konu anlatımını kolaylaştırıcı etkinlikler yapmaktayız.

Bu ara denediniz mi hocam? Güncellemeleri bölge bölge mi yapıyorlar acaba? Siz hangi ildesiniz?

Hocam benzer uygulamaları bizde yapıyorduk. Fakat Aralık ayında sorun yaşamaya başladık. Ondan bu yanada tabletlerden maalesef verim alamamaya başladık. mdm@eba.gov.tr'ye durumu anlatan e-posta gönderdiğimde 14.12.2016 tarihinde
"
Merhaba,

VSınıf uygulamasının yapılan çalışmalar sonucunda yenilenmesi ve yeni versiyonun tabletlere yüklenmesi sağlanacaktır fakat öncelikle tüm tabletlerden önceki versiyonun kaldırılması için çalışmaların etmektedir. Çalışma 2 hafta sonra tamamlandığında uygulamanın yeni versiyonu tabletlere iletilmeye devam edecektir.

İyi çalışmalar
"

şeklinde cevap aldık. Bu süreçten sonra öğretmen tabletlerinde şuanda "VSınıf Deneme Modu" diye bir aplikasyon yüklendi sistem tarafından. Öğrenci tabletlerinde ise hiç bir gelişme yok. VSınıf uygulamasına girselerde verilen ders kodunu girdiklerinde "Ders Kodu Yanlış" uyarısı alıp derse bağlanamıyorlar.

Dün ve bugünde denedim, durum aynı :-1:

cgg*seco' Alıntı:
Hocam benzer uygulamaları bizde yapıyorduk. Fakat Aralık ayında sorun yaşamaya başladık. Ondan bu yanada tabletlerden maalesef verim alamamaya başladık. mdm@eba.gov.tr'ye durumu anlatan e-posta gönderdiğimde 14.12.2016 tarihinde
"
Merhaba,

VSınıf uygulamasının yapılan çalışmalar sonucunda yenilenmesi ve yeni versiyonun tabletlere yüklenmesi sağlanacaktır fakat öncelikle tüm tabletlerden önceki versiyonun kaldırılması için çalışmaların etmektedir. Çalışma 2 hafta sonra tamamlandığında uygulamanın yeni versiyonu tabletlere iletilmeye devam edecektir.

İyi çalışmalar
"

şeklinde cevap aldık. Bu süreçten sonra öğretmen tabletlerinde şuanda "VSınıf Deneme Modu" diye bir aplikasyon yüklendi sistem tarafından. Öğrenci tabletlerinde ise hiç bir gelişme yok. VSınıf uygulamasına girselerde verilen ders kodunu girdiklerinde "Ders Kodu Yanlış" uyarısı alıp derse bağlanamıyorlar.

Dün ve bugünde denedim, durum aynı :-1:

Hocam,Eba market üzerinden,Eba mobili yükleyip,oturum açın.Daha sonra,V sınıf a giriş yapmayı denerseniz belki olur.

V Sınıf uygulamasına giriyoruz. Orda problem yok. Fakat ders kodu yanlış uyarısı alıyoruz. Öte yandan Eba Mobil'i yükleyip sorunu çözebileceğimizi biliyorum fakat bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyi engellediği için ebamarketi sakıncalı görüyor tablet. Playstore'dan appinstaller diye uygulama kurucu bir aplikasyon indirdiğimde onuda mdm kaldırıyor. Bu durumda ne önerirsiniz?

cgg*seco' Alıntı:
V Sınıf uygulamasına giriyoruz. Orda problem yok. Fakat ders kodu yanlış uyarısı alıyoruz. Öte yandan Eba Mobil'i yükleyip sorunu çözebileceğimizi biliyorum fakat bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyi engellediği için ebamarketi sakıncalı görüyor tablet. Playstore'dan appinstaller diye uygulama kurucu bir aplikasyon indirdiğimde onuda mdm kaldırıyor. Bu durumda ne önerirsiniz?

Hocam tam olarak böyle bir problem ile bende karşılaşmadım.İlçe koordinatörünüz ile konuşsanız size fikir verebilir belki.

Değil ilçe, il koordinatörüde çözüm bulamadı. Zaten ilçede fiber gelen tek okul biziz. İl'de de şuana kadar çok fazla uygulama yapıpta sorunla karşılaşan sanırım yokki bt rehber öğretmenleri il toplantısında benden başka çok fazla sesi çıkan olmadı :scared:

Geri