vistada webcam

Kodla Büyü

lost

Site Gezgini
saywın dr-630 marka bir kameram var. tak çalıştır özelliğinde; xpde herhangi bir problem vermiyor,takıp kullanabiliyorum. Vistada taktığımda donanım düzgün çalışıyor diyor. Fakat ne kamerayı görebiliyorum ne de msnde kamerayı açtığımda konuşabiliyorum. msnde kamerayı açmaya kalkıştığımda msnyi kapatıyor.aceba nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı?

nette araştırdım.satış sitesinin birinde destekliyor diyor, diğerinde desteklemiyor diyor. netten vistaya uygun bir sürücüsü var mı diye baktım ancak bulamadım :(
ne yapabilirim ki??

Hocam vista Webcam larda sorun çıkarıyor.Bendede Pırhana Tarantula10mp vistaya uyumlu kamera var.Drıveri yüklüyorsun,hatta yüklemeye kalmadan tanındı diyor,sonra bir açılıyor, bir açılmıyor.Kameranın keyfine kaldım resmen :mrgreen:
Usb yi çıkarıp tekrar takıyorum bilgisayarı yeniden başlatıyorum tekrar çalışmaya başlıyor.Bir müddet sonra tekrar hata veriyor...Şu bir gerçek ki bu vista ömrümden bir kaç yıl götürecek.XP nin gözünü seveyim..Neroyu kurarkende aynı sıkıntıları yaşamıştım.

xpde kamerayı taktığımda bilgisayarımın içinde kamerayı görebiliyordum. ancak vistada takıyorum sağ altta bi pencere geliyor ve sorunsuz çalışıyor diyor ancak kamerayı hiçbir yerde göremiyorum. vistayı kullanmaya başlayalı 2 gün oldu ama xpyi özleyecek gibiyim

HOCAM AYNI SIKINTIYI BEN DE YAŞADIM.
iNT. UYMLU DRIVERİ İNDİRDİM BİR MÜDDET SONRA DA DÜZELDİ.
nEROYU YÜKLERKENDE AYNI SORUNLA KARŞILAŞTIM. BURDAKİ ARKADAŞLARIN YARDIMIYLA ONUNDA ÜSTESİNDEN GELDİM.
aMA ŞUNU SÖYLEYEYİMKİ BEN VİSTADAN MEMNUNUM.
XP DEN DAHA HIZLI DAHA KULLANIŞLI.
ZAMANLA DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ.

lost' Alıntı:
xpde kamerayı taktığımda bilgisayarımın içinde kamerayı görebiliyordum. ancak vistada takıyorum sağ altta bi pencere geliyor ve sorunsuz çalışıyor diyor ancak kamerayı hiçbir yerde göremiyorum. vistayı kullanmaya başlayalı 2 gün oldu ama xpyi özleyecek gibiyim

vistada o özelliği bende çok aradım, bilgisayarımın içinde açsam görünmüyo dışardan müdehala etmesi zor oluyo. ve her donanım uyumlu değil, nekadar vista yapılandırması olsada mutlaka bir süre sonra takılmalar, donmalar, sesin gidip gelmesi gibi sorunlarla karşılaşıyosunuz. kesinlike xp diyenlerdenim ben.. ve aynı şekilde neroyu kurarken de problam yaşadım.hala da başarabilmiş değilim. vistada her işleme onay verip devama tıklamaktan çok sıkıldım. en iyisi xp..

Geri