Vista'da sorun.Bir Türlü Çözemedim. Acil Yardım !

Kodla Büyü

neverjealous

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Benim bilgisayar güncelleştirmeleri indirdi, kurdu. Yapılandırmak için yeniden başlatıyor, yapılandırıyor diyor...3\3 %99'a geliyor sonra oturum açmaya bile izin vermeden bilgisayarı yeniden başlatıyor. Ve tekrar tekrar tekrar.... F8'de ki bütün seçenekleri denedim fakat, hepsinde de öncelikle yapılandırma ekranı geliyor, yine aynı işlemler....

Lütfen yardım...

Bu sorunla karşılaşan bayağı bir insan varmış, nette gezen cevaplarda FORMAT diyorlar, bizim çözümümüz bu olmamalı arkadaşlar, var mı yardımcı olabilecek arkadaşlar ? Lütfen...

Öncelikle geçmiş olsun hocam, kötü bir deneyim olmuş. Ben de bir kere güncelleştirme yaparken sorun yaşamıştım, çözümü ise acı bir deneyim olmuştu.
Anlattığınız kadarıyla sistem dosyaları, güncelleme esnasında bozulmuş gibi. Format elbette en temiz çözüm olacaktır ancak işletim sistemine Hiren's Boot Cd gibi bazı yardımcı araçlarla ulaşabilirseniz en azından veri kurtarma şansınız olacaktır, belki de tam hatırlamıyorum ama Sistem Dosyalarını Onar gibi seçeneklere rastlarsanız en güzel çözüü bulmuş da olabilirsiniz. İlk aklıma gelen bu oldu dilerim veri kaybetmeden çözüm bulabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

subversaa' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun hocam, kötü bir deneyim olmuş. Ben de bir kere güncelleştirme yaparken sorun yaşamıştım, çözümü ise acı bir deneyim olmuştu.
Anlattığınız kadarıyla sistem dosyaları, güncelleme esnasında bozulmuş gibi. Format elbette en temiz çözüm olacaktır ancak işletim sistemine Hiren's Boot Cd gibi bazı yardımcı araçlarla ulaşabilirseniz en azından veri kurtarma şansınız olacaktır, belki de tam hatırlamıyorum ama Sistem Dosyalarını Onar gibi seçeneklere rastlarsanız en güzel çözüü bulmuş da olabilirsiniz. İlk aklıma gelen bu oldu dilerim veri kaybetmeden çözüm bulabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

Öncelikle teşekkürler hocam. Acaba Hiren's Boot Cd'den hangi seçenek ile düzeltme yada kurtarma yapabilirim ?

Uzun süre oldu aslında kullanmayalı ama benim kullandığım versiyonda 8-9 seçenekli bir menü geliyordu karşıma. İngilizce olduğu için File Recovery ya da Partition Tools gibi bir isme benzer başlık olmalı. En iyi yapılabiliecek deneme yanılma ile uygun menüyü bulup partitionlar arası dosya transferi yaptıktan sonra boşalttığınız bölüme format atmak olabilir.

http://forum.shiftdelete.net/junior-edi ... mi%5D.html sayfasını incelemenizi önerebilirim hocam.

kurtlulmuş oldunuz hocam :D bırakın vistayı, windows bile bıraktı zaten..umarım önemli verileriniz kaybolmamıştır..

mrtspmz' Alıntı:
kurtlulmuş oldunuz hocam :D bırakın vistayı, windows bile bıraktı zaten..umarım önemli verileriniz kaybolmamıştır..
Bir arkadaş için yazmıştım son mesajı, yani vistayı bırakalı bayağı oldu hocam ;)

Geri