Virüsün atak programını bozması

Kodla Büyü

erdem175

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım kısayola çeviren virüs, ve atak programını bozan virüs olmak üzere okulumuzda iki çeşit virüs var.Kısayol virüsü tahtaya zarar vermiyor. Flash belleği biçimlendirip tekrar anahtar oluşturuyorum bu tamam fakat diğer virüs ne çeşittir bilmiyorum atak programının yapısını bozuyor okul adı ilçe adı seçenekleri bozuluyor servis.atkxxxx vs gibi uyarı pencereleri çıkarıyor ve imaj almadan çözümü olmuyor. Bu tarz sorunlarla sizler nasıl baş ediyorsunuz.?Bir de okulda atak programına karşı olan bu program kuruldu kurulalı ders işleyemez olduk tarzında muhalefet bir grup var onlar bilerek mi bulaştırıyor onu da anlamadım.Hergün en az böyle bir sorun var.

Bizde şimdiye kadar sadece bir tahtada oldu. Öğretmenler istekli olduğu için genelde negatif yaklaşan yok. Sorun ondan mıdır bilemem sizde. Flash kısayol virüsü konusunda da forumda ntfs olarak biçimlendirme şeklinde bir çözüm var. Güvenlik ayarlarından kök dizine yazma iznini kapatıyorsunuz. Kesin çözüm.

Onu biliyorum hocam da kök dizine oluşturulan klasöre de kısayol virüsü bulaşabilir sonuçta tahtaları ben sıfırlayıp atak kuruyorum dışarıdan bir yerden virüs getiriliyor sanırım .

Hocam merhabalar ben tahtalara atak yükledikten sonra deepfreze programını yükledim. Sıkıntı olmadı Flash belleklere gelince virüs içindeki keyi değiştirdiği için tahta tanımıyor buna çözüm olarak flash belleğe keyi attıktan sonra yazmaya karşı koruma ekledim. Böylece sorunu hallettim. umarım işinize yarar. Kolay gelsin.

merhaba hocam bu sefer flashıma koruma yapmışsınız veri atamıyorum diye gelenler olmuyor mu hocam

erdem175' Alıntı:
merhaba hocam bu sefer flashıma koruma yapmışsınız veri atamıyorum diye gelenler olmuyor mu hocam
Sağ tık gönder yapmıcan içindeki klasöre Atacaksın de hocam 1 2 gelirler sonra birbirlerine söylerler olay biter

Geri