Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Virüsün atak programını bozması

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında erdem175 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. erdem175

erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocalarım kısayola çeviren virüs, ve atak programını bozan virüs olmak üzere okulumuzda iki çeşit virüs var.Kısayol virüsü tahtaya zarar vermiyor. Flash belleği biçimlendirip tekrar anahtar oluşturuyorum bu tamam fakat diğer virüs ne çeşittir bilmiyorum atak programının yapısını bozuyor okul adı ilçe adı seçenekleri bozuluyor servis.atkxxxx vs gibi uyarı pencereleri çıkarıyor ve imaj almadan çözümü olmuyor. Bu tarz sorunlarla sizler nasıl baş ediyorsunuz.?Bir de okulda atak programına karşı olan bu program kuruldu kurulalı ders işleyemez olduk tarzında muhalefet bir grup var onlar bilerek mi bulaştırıyor onu da anlamadım.Hergün en az böyle bir sorun var.

2. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bizde şimdiye kadar sadece bir tahtada oldu. Öğretmenler istekli olduğu için genelde negatif yaklaşan yok. Sorun ondan mıdır bilemem sizde. Flash kısayol virüsü konusunda da forumda ntfs olarak biçimlendirme şeklinde bir çözüm var. Güvenlik ayarlarından kök dizine yazma iznini kapatıyorsunuz. Kesin çözüm.

3. erdem175

Onu biliyorum hocam da kök dizine oluşturulan klasöre de kısayol virüsü bulaşabilir sonuçta tahtaları ben sıfırlayıp atak kuruyorum dışarıdan bir yerden virüs getiriliyor sanırım .

4. uğur03

uğur03 Site Gezgini

Hocam merhabalar ben tahtalara atak yükledikten sonra deepfreze programını yükledim. Sıkıntı olmadı Flash belleklere gelince virüs içindeki keyi değiştirdiği için tahta tanımıyor buna çözüm olarak flash belleğe keyi attıktan sonra yazmaya karşı koruma ekledim. Böylece sorunu hallettim. umarım işinize yarar. Kolay gelsin.

5. erdem175

merhaba hocam bu sefer flashıma koruma yapmışsınız veri atamıyorum diye gelenler olmuyor mu hocam

6. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

Sağ tık gönder yapmıcan içindeki klasöre Atacaksın de hocam 1 2 gelirler sonra birbirlerine söylerler olay biter

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal