Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
  1. Servislerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Detaylı Bilgi

Vİrüs'mü Spyware'mi ne yaptım silinmiyor

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ayislek12 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ayislek12

ayislek12 Üye

Arkadaşlar C içinde prog.files 'ta NewDotNet adında bir dosya kendiliğinden oluştu çözüm yolu öneren var mı

kaspersky bulamadı ,Adaware de
    msconfig ile de denedim

2. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam gecen gün şube müdürünün evindeki bilgisayardan temizledim ismini yanlış hatırlamıyosam içinde dll ler falan vardı ve antrivirüs trojen olarak görüp silemiyordu

cözüm :
    1 güvenli kipte aç bilgisayarı
    2 ilgili dosyayı bulunduğu klasörden sil ozaman silebilrsin
    3 eğer administrator hesabında masa üstü gelmezse belki virüslerden olablir bilmiyorum çünkü bende öyle oldu ctrl + alt + delete ile görev yöneticisine gir
    4 dosyadan yeni görev de ve göz attan program filese git ve pencerenin altından tür olarak tüm dosyaları sec ozaman o klasör içindeki dosyalar gözükecektir ister dosyaları sil isterse klasörü dışından sil
    bu seni o dertten kurtaracaktır.
    bunun dışında sistem volum information da bir ccok değer bırakılabiliyo virüsler tarafından ama şimdilik bu sana yardımcı olur :+1:

3. ayislek12

ayislek12 Üye

hocam yazmak yeni nasip oldu güvenli kip işi halletti
    paylaşım için teşekkürler

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal