Virüslerden tamamen kurtulmanın yolu nedir?

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar okulumuzda akıllı tahtalara sıfırdan imaj attığım halde flashlara ve tahtalara tekrar tekrar bulaşan virüslerden artık gına geldi
Hem öğrenciler hem öğretmenler verimli çalışamıyor. Virüslerin biri bitiyor biri başlıyor... Ya kısayol virüsü ya musallat virüsü yok bilmem ne virüsü başımızın belalısı oldular..
Flash bellekleri ntfs ile biçimlendirip izinleri yöneterek koruma altına almama rağmen yine de bulaşıyorlar.. Benim size sorum şu...Flash belleklere öyle bir aşı vuralım ki daha virüs girmesin..
Ben bi ara Panda'nın aşısını kullanmıştım ama bir süre sonra işe yaramadı...Ya da tahtalara ucuzundan orjinal virüs alabilir miyiz?
Bu konuda bilgili ve tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacımız var.. Şimdiden teşekkürler..Hayırlı çalışmalar...

internet ve flash bellek kullanmamak. enNet ve kesin çözüm :puhaha:
Hocam forumda aratırsanız bulabilirsiniz bir hocamız flash belleğin içine flash yada vs isim veriyordu ardından flashın okuma yazma özelliğin kapatıp sadece içindeki tek dosyaya veriyordu. Hocamın tezine göre virüs flash a bulaşıyor içindeki dosyalara açılmadan bulaşmıyordu. Ben denemedim ama gayet güzel dönüşler almıştı. Kolay Gelsin Hocam İyi Çalışmalar

hocam onu biliyorum ama musallat virüsünü engelleyemedi o yöntem..ne yaptıysam boş....kanser gibi mübarek..

Hocam tahtadan belleğe, bellekten tahtaya yazma özelliğini kapatın. Sadece okusun. Tahtanın gizli dosyaları göstermesini aktif edin.

only61' Alıntı:
hocam onu biliyorum ama musallat virüsünü engelleyemedi o yöntem..ne yaptıysam boş....kanser gibi mübarek..

Hocam ben de bu konuyla bağlantılı bir başlık açtım çarmıha gerildim :tr:

Galiba en iyisi deep freeze yine

Geçen sene mersin win 8.1 imajını ve toolwiz kullanıyordum başım virüslerle belada idi ancak bu sene win 10 mersin v2 yükledim, yüklediğim günden beri 1 tane virüs var diyeni duymadım, avg yüklü olmasından dolayı mıdır, başka bir sebep midir bilmiyorum ama bulaşmıyor, virüslü belleği tahtaya taksam bile bir sonraki ders diğer öğretmenin belleğine virüs bulaşmıyor. Toolwiz mi kendisini geliştirdi, avg yüklü olmasından kaynaklı mıdır bilemiyorum.

Arada bir evinde ya da başka yerde virüs bulaştırıp gelen hocaların belleklerini de masaüstü bilgisayarda temizleyip veriyorum.

Çalıştığım okuldaki akilli tahtalarla Vestel servisinden almış olduğum imajı attıktan sonra her tahtaya USB taptor programı ile Flash koruması yaptım. Her öğretmenin Flash belleğine USB raptor şifresini attım. Son olarak ta tahtalarla deepfrezse kurdum. Şimdi öğrenciler kesinlikle tahtayı açamıyor. Tahta da her kapandığında kendini yenilediği için tahtaları sorunsuz kullaniyoruz

hocam

360 total security essential
usb disk security
mcshield anti malware usb protection

üçlüsünü kurdum. virüsler usb belleği takar takmaz temizleniyor. şuan için memnunum.

Hocam linux kullanın hayat linux ile güzel
Etkileşimli tahtalarda da Pardus ETAP sürümü var harika virüs derdiniz hiç olmuyor :)

en etkili yöntem bilgisayar veya akıllı tahtayı hiç açmamak :++:
veri güvenliğinin en zayıf halkasını insan faktörü oluşturuyor. En katı ve karmaşık koruma paketleri hazırlanıp Cihazlar ve sistemlere dışarıdan gelecek saldırılara karşı güvenlik sağlanabilir.fakat çalışanlar bilinçli kullanıcı değilse kurumsal kritik verinin çalınma riski her zaman fazla olacaktır. Ancak veri korumasında en önemli faktörün insan olduğu unutulmamalıdır.

BTRKURTULUŞ' Alıntı:
sadece toolwiz ve atak kurdum 1 seneyi geçti 1 kere problem virüs derdi bişey yaşamadım.
hocam bende toolwiz ve atak kurdum. faz 2 Windows 8.1 olan tahtalara. başta iyidi ancak sonra sorun çıkarmaya başladı. anahtar flashı takınca geri sayan süre duruyor ve öyle kalıyor. yani tahtalar açılmıyor. ben de sorun toolwizden olabilir diye toolwiz'i devre dışı bıraktım. sizde sorun oluyor mu? olmuyorsa kurulumu nasıl yaptınız?

usb yi yazmaya kapatmayı kendim 1 yıldır kullanıyorum iyidir.sıkıntı olmadı. Olmazsa her tahtaya kendi acronis imajını alıp 2 3 ayda bir geri yükleme yapmak :)

Geri