Virüs Yedik Galiba

Kodla Büyü

ogretmenokan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir kur dosyası indirdim.Kur bastığımda virüs olduğunu anladım ve kurulumu durdurdum.Ama tüm tarayıcıların uzantı arkasına adres eklemiş onları sildim. c de bir klasör oluşturmuş avast siliyor geri oluşuyor internet bağlantısını kesip ondanda kurtuldum.Şu an tek sorun köprü yada link bulunan bir sayfada linke tıklayabilmek için fare imleci el işarati olmuyor pasif.Tıklayınca başka başka sayfalar açılıyor.Ondan sonra tıklayacam limk aktif oluyor.Sorun ne olabilir nasıl hallederim bunu acaba?

Hocam tarayıcılarınıza uzantı kurmuş olabilir, onları kaldırabilirsiniz. gerekirse tarayıcılarınızı kaldırıp, tüm verilerle birlikte, geri kurabilirsiniz.
360 total security ile taratmanızı da tavsiye ederim.

Hocam win 8 öncesi ise combofix işe yarar. Diğer durumlarda sistemi geri yükleyin. Antimalwerbytes ile taratın.

Sorun çözüldü.Tekrarı yaşanırsa arkadaşlar güvenli modda balatıp kısayollar üzerinden uzantıları silip,program kadırdan (yüklenme tarihine bakılarak da bulunabilir) oasis kaldırılıp c kalsösünden kökten silinir.Tüm tarayıcılar sıfırlanır.Böylece kurtulmuş oluyoruz.Malware vb. antivirüsler bulamyor-silemiyor.

Geri