Vga to dvı ?

Kodla Büyü

bravehard2010

Süper Üye
Süper Üye
Slm arkadaşlar yeni bir bilgisayar geldsi okula yanlız projeksiyona görüntü yollamak için dvı çıkış bağantısı farklı.Daire içerisine aldıklarımdan 1. si bilgisayar çıkışı 2. si içe çevirici olarak mevcut elimde olan.Ancak görüntü perdede yok.2 nuamralı çeviricim eski bilgisayarda sıkıntı çıkarmıyordu.Ne yapabilirim.1 numaralı mevcut dvı uygun bir aparat aradım ancak bulamadım .

Ekli dosyalar

• yeni.jpg
    yeni.jpg
    167.4 KB · Görüntüleme: 829
hocam vga nın gönderdiği analog sinyali sizin makineniz digital sinyal aldığı için çeviremiyor. Bunun tek yolu yeni bir ekran kartı almak ikisinden aynı görüntü almak istiyorsanız. Satılan dönüştürücüler var gözüküyor ama ben çalıştığını görmedim :D aynı sıkıntı bende de vvar :(

Yillar once hepsiburada dan almistim sorunsuz ayni netlikte calisiyordu.

dün gittigidiyordan sipariş verdim. bende piyasada bulamıyordum. bizde herşey ucuz diye bir dükkanın ürünü 2,60 tl.

Ekli dosyalar

• 984_buyuk_2.jpg
    984_buyuk_2.jpg
    18.2 KB · Görüntüleme: 805
hocam benim başıma şöyle bir sorun gelmişti geçen sene.
file.php

resimdeki çeviriciden almıştım görüntü gelmemişti acaba ekran kartında mı sorun var diye düşünürken bu çeviriciyi başka bir bilgisayarda denedim gene çalışmadı. bu sefer ise başka bir çevirici aldım lakin resimdeki gibi tüm pinleri (dvi daki) yok olan bir çevirici idi. bilemiyorum ya çevirici arızalı idi ya da resimdeki çevirici başka amaçla kullanılmakta. aldığım da şuna benzemekteydi.
attachment.php

arkadaşım senin dvı çıkışın bunlardan hangisi.

Ekli dosyalar

• DVI-connectors.jpg
    DVI-connectors.jpg
    23.8 KB · Görüntüleme: 786
hocam vga dan aktarmaya çalışıyorsanız olmuyor diye biliyorum dönüştürücü. çünkü analog sinyal digitale çevirmiyor o resimdekiler malesef. benim lab da var aynı girişten projeksiyondan dönüştürücü ile görüntü alamadım. o yüzden diyorum.

HOcam şimdi bilgisayar yeni geldi garantisi var kasada plastik bi kilit ile kilitlenmiş.Açmak kolay aslıdnada garantisinin de gitmemesi için kasayı açmak istememiştim ama yapacak birşey yok sanırım ekran kartı takacağız artık.

sizin anakartınızdaki DVI çıkışi sadece dijital sinyal veriyor.bu yüzden vga dönüştürücü bir işe yaramaz görüntü alamazsınız.
Ama şunu yapabilirsiniz muhtemelen 1 tanede vga çıkışı vardır anakartta bu çıkışı projeksiyona verip DVI girişli bir monitör kullanabilirsiniz

sinaaat' Alıntı:
sizin anakartınızdaki DVI çıkışi sadece dijital sinyal veriyor.bu yüzden vga dönüştürücü bir işe yaramaz görüntü alamazsınız.
Ama şunu yapabilirsiniz muhtemelen 1 tanede vga çıkışı vardır anakartta bu çıkışı projeksiyona verip DVI girişli bir monitör kullanabilirsiniz

hocam ben bunu da denemiştim bu dediğiniz de olmadı, bir çözüm bulamadım.

rs.1453' Alıntı:
sinaaat' Alıntı:

ben şu an okulda aynısını kullanıyorum sizdeki sorun neydi ?

peki DVI to VGA olur mu?(olması lazım) yani hocamın resimde gösterdiği gibi 1 numaralı yer çıkışı var benim pcde. bunu vgaya çevirip projeksiyondan görüntü alamaz mıyım?

sinaaat' Alıntı:
rs.1453' Alıntı:
sinaaat' Alıntı:

hocam ben de anlamadım, sadece kasadaki vga yı aktif kullanabiliyorum, dvı ya taktım görüntü gelmedi, dönüştürücü ile denedim yine olmadı, bunları aktif etmek için acaba bi ayar falan mı yapmamız lazım.

bızım okuldada aynı durum vardı cevırıcıler yaramıyor mus ama vga coklayıcı ıle kullandım sıkıntı yok monıtore bır dk gec gelıyor goruntu ama sonra sıkıntısız kullanılıyor

server06' Alıntı:
peki DVI to VGA olur mu?(olması lazım) yani hocamın resimde gösterdiği gibi 1 numaralı yer çıkışı var benim pcde. bunu vgaya çevirip projeksiyondan görüntü alamaz mıyım?
öncelikle şunu söylemek lazım VGA görüntü alabilmek için analog çıkış olması şart.
DVI tipleri var konunun başında resimleri eklenmiş .DVI to VGA yapabilmek için DVI çıkışının dijital sinyalin yanında analog çıkışta vermesi lazım, resimleri inceleyiniz.
.Ekran kartlarında durum genelde böyle ve DVI VGA dönüşümü yapılabiliyor .
ama anakartlarındaki onboard ;DVI lar genelde sadece dijital sinyal verdiklerinden bunları VGA ya dönüştüremiyorsunuz.
çoklayıcı veya DVI monitor kullanmak en basit çözüm diğer çözümse ekran kartı

rs.1453' Alıntı:
sinaaat' Alıntı:
rs.1453' Alıntı:
sinaaat' Alıntı:

hocam ben de anlamadım, sadece kasadaki vga yı aktif kullanabiliyorum, dvı ya taktım görüntü gelmedi, dönüştürücü ile denedim yine olmadı, bunları aktif etmek için acaba bi ayar falan mı yapmamız lazım.
başlangıçta DVI dan görüntü gelmeyebilir.
windowsta ekran yongası programından görüntüyü klonlamanız gerek.win7 -8 kullanıyorsanız "win+p " "çoğalt" kullanın

Bu gün çoklayıcı aldım bakalım görüntü kalitesi ne kadar düşecek.Ptesi yazarım.Coklayıcıyı aldığım yer %20 düşebilir dedi görüntü kalitesi inş daha fazla düşmez.

dönüştürücüler var ama dikkat etmek lazım görüntüyü orjinali gibi net vermiyor çoğu bulanık oluyor genelde

sinaaat' Alıntı:
server06' Alıntı:
öncelikle şunu söylemek lazım VGA görüntü alabilmek için analog çıkış olması şart.
DVI tipleri var konunun başında resimleri eklenmiş .DVI to VGA yapabilmek için DVI çıkışının dijital sinyalin yanında analog çıkışta vermesi lazım, resimleri inceleyiniz.
.Ekran kartlarında durum genelde böyle ve DVI VGA dönüşümü yapılabiliyor .
ama anakartlarındaki onboard ;DVI lar genelde sadece dijital sinyal verdiklerinden bunları VGA ya dönüştüremiyorsunuz.
çoklayıcı veya DVI monitor kullanmak en basit çözüm diğer çözümse ekran kartı

teşekkürler hocam. galiba benim dvi çıkışı onboard. görünen o ki vga çoğaltıcı alacağız.

Geri