vga kablonun bir tane pini çıktı,ama çalışıyor.Neden?

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
bt sınıfında projeksiyonun vga kablonun 15 pinden bir tane pini çıktı, ama çalışıyor. yani görüntüde problem yok. Bunun sebebini açıklayabilecek var mı?

Kaç tane ya da hangi pinler çıkarsa görüntü bozulur.?
anakartın kısa devre olma riski olur mu? olursa hangi pinler çıkarsa olur?

Lütfen beni aydınlatın.

philips107etr1.jpg

Güzel sorular hocam, benim de merak ettiklerim var bu konuda. eltanin hocanın verdiği bağlantıya göre renklere denkgelen pinler kırılırsa ekran rengi değişiyor. Şase pinler ne işe yarıyor bilen bir arkadaş anlatırsa seviniriz.

Bir de okulda kırık pinli projeksiyon konnektöründen geçilmiyor, her sınıfa bir projeksiyon oldukça bu sorunla çok karşılaşıcaz. Kabloyu sökmenin zor olduğu durumlarda o ucu değiştirmek için lehim yapmak gerekiyor sanırım.

hocam bu sorularımın cevabını bulamadım, ne kitaplardan ne internetten.

çin atasözüne katılıyorum özellikle de araba konusunda dogru çıkıyor ... ne zaman periyodik bakım yaptırsam ne olur ne olmaz diye değiştirdiğim parcalarda sorun çıkıyor ; )

Ben okulumdaki sınıf öğretmenlerine vga kabloların ucuna küçük vga dönüştürücü aldıracağım ve bu şekilde dönüştürücü hasar görürse 5 tl ye yenisini alır

netame' Alıntı:
philips107etr1.jpg

Güzel sorular hocam, benim de merak ettiklerim var bu konuda. eltanin hocanın verdiği bağlantıya göre renklere denkgelen pinler kırılırsa ekran rengi değişiyor. Şase pinler ne işe yarıyor bilen bir arkadaş anlatırsa seviniriz.

hocam hangi pin giderse çalışmaaz sorusunun deneyerek bulabilirsiniz bırakın kırılsınlar artık çalışmayınca anlarsınız ;) kaynak yoksa kaynak olucaksınız :D
ayrıca Çin atasözüde hoş :D

Geri