Veyon Master

Kodla Büyü

ntopcu2

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba, Veyonda kullanıcı girişi yapılmayan bilgisayarlar sarı renkte görünüyor. Uzak masaüstüne kullanıcı giriş yapmadan izin vemiyor. Uzaktan da kullanıcı girişi yapamıyorum. Pardus etkileşimli tahtalarda kullanıyorum.
Bu problemin çözümü nedir?

Sorun gnome arayüzünden kaynaklanıyor. Veyonun geliştiricisi belki ilerde bu durumu düzeltebilir.Bir ara oturumu kapat düğmesini bir şekilde iptal mi etsem diye düşündüm ama yine problem olacak. Oturumu kapatıp etap yetkili kullanıcıya geçiş için gerekebilir. Oturumu kapat dediğimizde vnc bağlantısı kesildiği için yeniden bilgisayara bağlanamıyoruz. Bir sitede tavsiye olarak ligthdm paketi yüklemeyi önermişler ama onuda yükleyince giriş ekranı değişiyor,klavye gelmiyor. bayramkarahan hocanın kendi imajı var arayüzü gnome değil, cinnamon. Onu bir deneyin isterseniz, belki onda oturum kapatıldıktan sonra bağlantı kesilmiyordur. Bu dönem başka bir okuldayım faz2 tahtaları var. Amd işlemcili olanlarda etap19 imajı yüklendiğinde dokunmatik çalışmıyor, bunlar gnome kaynaklı sorunlar. Bayram hocanın imajını virtualbox da kurup deneyebilirsiniz. İki makine oluşturup birini ana makine diğerini client yapın. Test edebilirseniz benide bilgilendirin lütfen ;)

Geri