Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Veyon kullanan varsa görüşlerini yazar mı ?

Konu, 'BTS Kontrol Programları -Netsupport, Netop vs.' kısmında alpaygunes tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Ulubatlı_Hasan

Ulubatlı_Hasan Site Gezgini

http://www.epoptes.org/installation Ben Pardus sınıfımda Epoptes kullanıyorum memnunum tavsiye ederim Pardus veya Linux Labı olanlara

mas1961 bunu beğendi.
  2. dluffy

dluffy Site Gezgini

Benim ogretmen bilgisayarim linux ancak ogrenci bilgisayarlari windows 7 programda calisma sikintisi cikar mi

3. ulasbtr

ulasbtr Aktif Üye

Değerli hocam fatih ağında yapılan güncellemeden sonra DHCP den ip almayan idari ağa bağlı bilgisayarlardaki 192.168.0.2-192.168.0.20 ip aralığı hariç hiç bir ip iletişim kuramıyor diğer cihazlarla, yani bunun anlamı şu manuel ip veremezsiniz. verirseniz dışarıyla hiç bir şekilde iletişim kuramaz. internete giremez en basiti. dolayısıyla bu program sanırım şu anda çalışmayacaktır. yanlız mac adresiyle çalışıyorsa o zaman süper olur durum başkalaşır. programı kullanmadım sadece fikir yürütüyorum. sistemine bunu uygulayacak arkadaşların önce bu ip olayını test etmeleri gerekli. sonra tüm sistemlerini güncellesinler.

4. sanalomer

sanalomer Seçkin Üye Seçkin Üye

Maalesef sadece mac adresiyle çalışmıyor. Yanında sabit ip de istiyor.

posteki bunu beğendi.
  5. systran

systran Seçkin Üye Seçkin Üye

6. terhan

terhan Üye

Güzel program, yeni özelliklerde iyi görünyor ama 199$

7. ozhan07

ozhan07 Seçkin Üye Seçkin Üye

takip...

8. posteki

posteki Site Gezgini

Fatih altyapisi gelene kadar kullanırım. Sonrasi Allah kerim

9. hakan486

hakan486 Üye

Önceki adı italc olan veyon u epeyce sorunsuz kullandım. Evet, dosya aktarım özelliği yoktu.(Son durumunu bilmiyorum)
    Netsupport/netschool yerine kesinlikle tavsiye ederim. Program ücretli değil, açık kaynak. Pro sürümü ücretli yapsalar bile mevcut hali gayet yeterli...

Not: Fatih ağında ya da DHCP ile ip dağıtan başka bir ağda statik ip ye ihtiyaç yoktur. İhtiyacınız olan mDNS protokolüdür.
    mDNS ile ip adresini bilmediğiniz bir bilgisayara, adını(hostname) kullanarak bağlanabilirsiniz.
    Fatih ağındaki tüm bilgisayar ve tahtalara bu şekilde bağlanabiliyoruz.(iki tarafta da mDNS olması şartıyla tabii)
    Örnek: Bilgisayarımızın adı (hostname) "idare" ise, biz ağ üzerinde "idare.local" yazarak bu bilgisayara erişebiliyoruz.
    ping idare.local şeklinde... Tıpkı DNS gibi çalışır fakat DNS'in yerel ağda olanı...

mDNS, linux dağıtımlarında "avahi" ile; win tarafında ise apple bonjour(apple print services diye de geçer) yazılımı ile gerçeklenmiştir.
    Çoğu linux dağıtımında ve raspbian da varsayılan olarak yüklü ve etkindir. Win kullanıyor iseniz bilgisayarlara bonjour yazılımını (sadece birkaç mb) kurarak statik ip ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz.

BT sınıfına ya da tahtalara imaj atarken de, clonezilla da ismin sonuna mac adresinin bir kısmını ekletme seçeneği ile imaj sonrası benzersiz isimler elde edersiniz. Böylece tek tek bilgisayar adı değiştirmekten de kurtulursunuz...

sanalomer, nayna ve mas1961 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal