vestel tablet aktivasyon sorunu

Kodla Büyü

erencan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
son zamanlarda servisten gelen tabletlerin aktivasyonunu sağlamak için kablosuza bağlanıyorum şifreyi doğru giriyorum ancak aktivasyon için sunucuya bağlanılamadı hata mesajı dönüyor

yaşayan ve çözümü bilen var mı acaba

modeminizin şifreleme türü wep olabilir hocam onu wpa yada wpa2 türüne çeviriniz o zaman problem çözülür

Bizde de aynı hatayı veriyor,bağlandığınız yer önemli değil. Sunucuyla ilgili bir sorun var sanırım.

bu sorun hala devam ediyor. vestelden gelenler bana da sunucu da problem var bekleyin demişlerdi. 4 aydır bekliyoruz. şimdi öğretmen arkadaşlar başımın etini yiyor. ne olacak diye. ne cevap versem. çözen var mı.

Bugün Yeğitek'i arayıp ilgili birimden bir bayanla görüştüm. Vestel sunucularından EBA sunucularına geçiş yapılıyormuş ama onda da yaşanan sorunlardan ötürü 3-4 aydır sunucular çalışmıyormuş. Hatta dikkat ederseniz Vestel tablet atama modülü de çalışmıyor. Ne zaman düzeltileceğini onlar da bilmiyor.

Yurdumun işleri işte; ne giden öğrencinin tabletini düşebiliyoruz ne yeni gelenlere tablet veriyoruz. Coşkulu, şaşalı törenlerle tablet dağıtmayla bu iş bitmiyor görüldüğü gibi.

yataylimit' Alıntı:
Bugün Yeğitek'i arayıp ilgili birimden bir bayanla görüştüm. Vestel sunucularından EBA sunucularına geçiş yapılıyormuş ama onda da yaşanan sorunlardan ötürü 3-4 aydır sunucular çalışmıyormuş. Hatta dikkat ederseniz Vestel tablet atama modülü de çalışmıyor. Ne zaman düzeltileceğini onlar da bilmiyor.

Yurdumun işleri işte; ne giden öğrencinin tabletini düşebiliyoruz ne yeni gelenlere tablet veriyoruz. Coşkulu, şaşalı törenlerle tablet dağıtmayla bu iş bitmiyor görüldüğü gibi.
bunu öğrencilere ve öğretmenlere nasıl anlatcaz... :?

arkdaşlar sorunu çözen var mı ya benim tabletler yeni geldi bende de aynı hata uffff

yok hocam sorun devam ediyor. en son vesteli aradığımda meb le ilgili bi sorun Vestel ile alakalı değil dedi. :lol: root atmaya karar verdim.

hocalarım sorun çözüldü mü bilgisi olan var mı. ben hala yapamıyorum sizde de durum aynı mı?

bu sorun ile ilgili bi gelişme var mı arkadaşlar. dün okul çıkışı bi öğrenci artık bağlanıyoruz dedi ama benim kontrol etme şansım olmadı. bugünde tatildi.
bir de arkadaşlar tabletlerin garanti süresi bitiyor.

Arkadaşlar biz bu sorun için kalktık müdür beyle YEĞİTEK'e gittik. Tanıdık bir daire başkanı vasıtasıyla işin aslını öğrendik. Türkiye genelindeki tüm Vestel modülleri kapatılmış. Hatta bizim gittiğimizin ertesi günü Vestel ile toplantı yapılıp konu görüşülecekmiş ama sanırım olumlu bir sonuç çıkmamış olacak ki, aradan 1 ay geçmesine rağmen düzelmedi. Ankara'da bir okulun modülü tesadüf eseri kapatılmamıştı. Ben onu söylediğimde de çok şaşırdılar, onu da kapatalım dediler :)

Birkaç gündür servisten gelen bir vestel tabletin aktivasyonunu yapamıyorum. Size böyle bir problem var mı? Çözüm nedir? bu arada vestel tabletlerin garanti süresi 1 yıl uzatılmış. Haberiniz olsun

menu' Alıntı:
Birkaç gündür servisten gelen bir vestel tabletin aktivasyonunu yapamıyorum. Size böyle bir problem var mı? Çözüm nedir? bu arada vestel tabletlerin garanti süresi 1 yıl uzatılmış. Haberiniz olsun
hocam ben aylardır gelen tüm Vestel tabletleri yapacak bişey yok deyip tekrar veriyorum öğrencilere.okul milinden mdm.eba.gov.tr ye defalarca aktivasyonla ilgili mail atmama rağmen dönüş yapılmadı.ve elimde şu an aktivasyon için bekleyen onlarca tablet var maalesef. :(

Az önce bir tableti fabrika ayalarına geri döndürdüm. sorunsuzca Aktivasyon işlemi yapıldı.

arkadaslar. sorunu oyle olanların yapacak birşeyi yok oyle bekliyecekler. yalnız tablet açıkken kullanıcı sihirbazını sılerlerse bırdahi böyle bir sorunla karşılasmazlar. öncelikle root yapınız. root master uygulamasıyla. ardından es dosya yöneticisinden cihaza giriniz oradan mdm ve mdm watchı siliniz orada kullanıcı sıhırbazıda olacak onuda siliniz. bunları yaptıktan sonra magazadan almış gibi tabletiniz olabılır. detaylı bilgi istiyen 0537 846 40 34

Slm arkadaşlar vestel öğretmen tableti fabrika ayarlarına çevirdim ancak arkadaş aktivasyon kodunu bilmiyor ya da unutmuş nerden nasıl temin edebiliriz??

Geri