vestel promega biosa girmeden tıkanıyor

Kodla Büyü

hasan_37

Site Gezgini
labdaki bir bilgisayar açılmıyor.biosa gelmeden bilgisayar tıkanıyor.donanımsal bi problem mi vardır.daha önce böyle bi sorunla karşılaşan var mı

dün aynısı başıma geldi ram lari filan kurcaladım açıldı alakası var mı bilmiyorum

olabilir ram slotlarını değiştir bi hocam hatta olmadı diğer pclerden bir ram cıkar tak bakalım biosa girmiyormu. o da olmadı bios pilini cıkar yada jumperla resetle biosu denemekden zara cıkmaz

bu vestel promegalar için sabit bi başlık açsak hiç fena olmayacak...nedir bu dandik şeylerden çektiğimiz yaaaa :x :x

benimde bugün başıma gelen şeyin çözümünü arıyorum... :!:

Sorun: Elimde bootable xp cd im var ve çalışıyor...sadece 2 pc de hariç! Onlardada güvenlik kartı yok ve deepfreeze yüklü sadece... ama pasif halde deepfrezeler ve daha doğrusu 6.*** sürümlerinden biri olduğu için bozuk deepfreezeler iş görmüyorlar kısacası... ve bu yüzden bilgisayarlarda donma yapıyorlar.Bende yeni bi sistem kurayım dedim.. Ama gelin görünki bootable olan cd ile boot yapamıyorum bilgisayarları...direk windowsu açıyor cd den başlatmıyor...hdd den başlatıyor ... haliyle yeni sistem kuramıyorum...

Bios ayarlarında kurcalamadığım yer kalmadı.. Bios Boot CD özelliğinde..ama yinede işe yaramıyor... Bios pillerini çıkarıp biosu sıfırladım tekrar ayarladım ama bi işe yaramadı...Bende deepfreeze lerden şüpeleniyorum.sistemde bunlar kurulu olduğu için boot yapamıyorum die.bunu nasıl aşacağımıda bilmiyorum çünkü deepfreezeler uninstall olmuyorlar bozuk oldukları için...

Bunun bi çaresini bilen varmı? nette aradım ama bulamadım... :(

hocam vestel promegalarda cdyi boot yapabilmen için boot seeneklerinde advanced veya normal seçeneği var.

normali seçerseniz cdden başlar advanced da pci device dan (yani güvenlik kartı sanırım) başlıyor.advanced seçili iken cd yi yukarı getirseniz bile başlamıyor.
boot seçeneklerinden dediğim yeri bulun normale getirin.

yarın deneyelim hocam.. ama boot yapan diğer çalışan pc lerle karşılaştırdım herşeyi aynı yapmıştım... birinde çalışan şey diğerinde olmuyor...
yarın kontrol edicem söylediğinizi...teşekkürler..

ben bu deneyimi bu şekilde açılmayan bilgisayarları kurcalarken yaşadım.belki donanımsal bir problemden dolayı bu boot sistemi düzgün işlemiyordur.normale getirince çalışıyor olabilir.

bir deneyin inş. sorununuzu çözer.haaa bir de bir bilgisayar hiçbirşekilde boot olmuyordu.cd rom sürücü bozulmuş, cd romu değiştirip boot yapabildim ancak.

gauldoth' Alıntı:
hocam vestel promegalarda cdyi boot yapabilmen için boot seeneklerinde advanced veya normal seçeneği var.

normali seçerseniz cdden başlar advanced da pci device dan (yani güvenlik kartı sanırım) başlıyor.advanced seçili iken cd yi yukarı getirseniz bile başlamıyor.
boot seçeneklerinden dediğim yeri bulun normale getirin.

Teşekkür ederim hocam. Her zman cd'den başlattığım bilgisayar bir türlü cd'den açılmıyordu , sonunda oldu.

hasan_37' Alıntı:
labdaki bir bilgisayar açılmıyor.biosa gelmeden bilgisayar tıkanıyor.donanımsal bi problem mi vardır.daha önce böyle bi sorunla karşılaşan var mı
B9 diye sağ alt köşede yazuı çıkıp donuyor mu? bende ki sorun buydu siyah ekranda kalıyordu. benim çözümüm klavyeyi çıkartıyorum bilgisayar açılıyor sonra resetleyip klavyeyi takıyorum bilgisayar düzgün çalışıyor arada bir aynı sorunu veriyor aynı yolu deniyorum. garip sıkıntı garip çözüm:)

Geri