vestel bilgisayarlarda, hiren's boot cd nasıl başlatılıyor?

Kodla Büyü

myesilyurt

Site Gezgini
vestel bilgisayarlarda normal olarak xp başlıyor fakat hiren's boot cd gibi özel boot cdler başlamıyor.. sanırım bios da bi kilitleme var.. o kadar inceledim çözzemedim.. ben kendi imaj cd mi oluşturup onu kullanmak istiyorumm. ama vestel kilitlemiş sanırım.. bunu çözebilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?

windows başlıyor derken Cdden başlıyorsa ve diğerleri başlamıyorsa bir de güvenlik kartını kaldırıp deneyin

güvenlik kartı değilde, ,bana bios ayarlarında bi koruma yapılmış gib igeldi.. anlamadığım bi noktada bilgisayar öğretmenleri bu türlü kendi imaj cd lerini oluşturmuyorlar mı? yani vestelin gönderdiği içerisinde öğrenci kullanımına yönelik bişeyin olmadığı cd leri mi kullanıyor?

Hocam bios tan boot tipini advanced den normal e getirin.
Boot sırasında cd/dvd yi ilk sıraya getirin.
Bootable cd lerinizi artık kullanabilirsiniz.
İmaj alabilir, diğer işleri yapabilirsiniz.

hocam imajı windows altında kurup alsan sıkıntı cekmezsin atarkende sadece kartı sökeceksin başka sıkıntı yok kullan acronis true image yada ghost..

windows altında imaj kullanmıyorum.. hiren's ile birlikte kullandığım ghost var.. yeterincede kulllanışlı ve işimi gören bi program.. aslında sorun sadece buda değil.. çünkü imajı aldıktan sonra, diğer bilgisayarlara imaj atarken de aynı sorunla karşılaşabileceğim geliyor aklıma.. bence vestel in yaptığı bu uygulamaya karşı tepki verelim.. daha önce aidata bilgisayarlar vardı, sağolsunlar onlşar daha kullanışlıydı, güvenlik kartlarında hiç bi sorun yaşamamıştyık..ama vestel bilgisayarı sattıktan sonra hala kendisine bağlamaya çalışıyor...

biosu "load optimized default" yapın.. ardından bootu tekrar cd gösterin.. default yapınca floopy görüncektir çünkü boot.. ben öyle çözdüm

Geri