Vestel Bilgisayarda Güvenlik Kartı İle İlgili Herşey_Resimli

Kodla Büyü
selam arkadaşlar. soyluçiçeğe vermiş olduğu bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum. bende bu konuda size bir bilgi vermek istiyorum. bizim bilgisayarlar vestel ve sürekli problem vermekte. koruuma kartı çok sorun vermiyordu ama yavaş yavaş onlarda problem veriyor. sentimle bu konuda görüştüm ve aldığım cevap.

" koruma kartları çok kullanışlı değil sorun verenleri söküp yerine deepfreze kur..çünkü bozulanlar elimizde olmadığı iççin değiştiremiyoruz. sürücüde yokkk..."""

aynen böle .umarım siz bir fikir verir..

hocam öncellikle emeğine sağlık...gerçekten güzel paylaşım...bende geçen gün sınıfımdaki bir bilgisayarın imajını geri yükleyecektim ama güvenlik kartı olduğundan yapamamıştım...bu anlatılanlardan sonra herhalde kimsenin bi sorunu kalmaz bu konuda....

""""""yeni kurulan uniq bilgisayarda home tuşu ile güvenlik kartını kaldırdım geri nasıl getiricem güvenlik kartı paneli artık açılmıyor
ben ne yapabilirim"""""""
aynı sorun bende de var
acaba cozebilen var mı?
yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba
ben bt sınıfı ile idareye gelen bilgisayarda bulunan güvenlik kartının pasif yapmak istiyorum.
Yeni öğrenci imaj cdsini calıstırdım. Sonrasında güvenlik kartı ayarlarını yapmadsığım halde güvenlik kartı caloısıyor c'ye bilgi kaydedemiyorum.
Yardımcı olur musunuz.
advanced olan boot secenegini yapmakla mı kart pasif oluyor?

mehlika43' Alıntı:
Merhaba
ben bt sınıfı ile idareye gelen bilgisayarda bulunan güvenlik kartının pasif yapmak istiyorum.
Yeni öğrenci imaj cdsini calıstırdım. Sonrasında güvenlik kartı ayarlarını yapmadsığım halde güvenlik kartı caloısıyor c'ye bilgi kaydedemiyorum.
Yardımcı olur musunuz.
advanced olan boot secenegini yapmakla mı kart pasif oluyor?

Menünün Boot Menu Type seçeneği varsayılan olarak Advance olarak ayarlıdır. Bu seçeneği Normal olarak değiştirmek için yön tuşlarıyla üzerine gelip Enter tuşuna basarak seçenekler listesini açın. Normal seçeneğinin üzerine gelip Enter tuşuna basın. Böylece Advance yerine Normal seçeneğini seçmiş oldunuz. Bu seçenekle güvenlik kartı devre dışı bırakılmış oluyor.

ocomert' Alıntı:
""""""yeni kurulan uniq bilgisayarda home tuşu ile güvenlik kartını kaldırdım geri nasıl getiricem güvenlik kartı paneli artık açılmıyor
aynı sorun bende de var
acaba cozebilen var mı?

arkadaşlar bu sorun bendede var. ve ben sanırım üçüncü soran kişiyim. yok mu bilgisi olan. teşekkürler. home tuşuyla kaldırdım. nasıl programı geri getiricem

ocomert' Alıntı:
aynı sorun bende de var
acaba cozebilen var mı?

arkadaşlar bu sorun bendede var. ve ben sanırım üçüncü soran kişiyim. yok mu bilgisi olan. teşekkürler. home tuşuyla kaldırdım. nasıl programı geri getiricem

:?: :?: arkadaşlar lütfen yardım edin!!! Pclerden bitanesine imaj atmama rağmen pc açılmıyor. diğer pcleerde böyle bir problem yok. geri yükleme tamalanmıştır dedikten sonra sistem ciddi bir sorunlar karşılaştı diyor ve pc kapanıyor tekrar açtığımda ise sadece vestel ekranı görünüyor ve masaüstü simgeleri de olmuuyor. bir bilen varsa lütfen bana yardım etsin.

Şimdiden teşekkür ederim :cry:

ssoylucicek hocam çok güzel anlatmış ellerine sağlık. ama benim sorunum çözülmedi imajı yükledikten sonra kartın kurulumunu yapmak için bios ayarlarını tekrar eski haline gtirdim. Kartın kurulumunun sorulduğu ekran geldiğinde hızlı kurulum yapması için ilk seçeneği seçtim ama lütfen bekleyiniz diyor ve saatlerce öylece kalıyor. ekranın altında da FAT HATASI yazıyor. Ne yapcam şimdi,, :cry:

emines' Alıntı:
ssoylucicek hocam çok güzel anlatmış ellerine sağlık. ama benim sorunum çözülmedi imajı yükledikten sonra kartın kurulumunu yapmak için bios ayarlarını tekrar eski haline gtirdim. Kartın kurulumunun sorulduğu ekran geldiğinde hızlı kurulum yapması için ilk seçeneği seçtim ama lütfen bekleyiniz diyor ve saatlerce öylece kalıyor. ekranın altında da FAT HATASI yazıyor. Ne yapcam şimdi,, :cry:

İmaj yüklediğin bilgisayar öğrenci bilgisayarı mı? Bu bilgisayarda kullandığın imaj DVD'sini başka bilgisayarda kullandın mı? Başka bilgisayarda kullandığında o bilgisayarda da aynı hatayı verdi mi? Yani şunu demek istiyorum hata imaj DVD' den mi kaynaklanıyor? Bilgisayardan mı? Bunu tespit etmek lazım. Eğer yüklediğin öğrenci bilgisayarıysa aynı bilgisayarda başka bir öğrenci imaj DVD'sini kullanarak yükleme yap. Veya Fat hatası veren bilgisayarda kullandığın imaj DVD'sini başka öğrenci bilgisayarında kullanarak yükleme yap. Bakalım sonuç ne oluyor? Aynı hatayı veriyor mu? Başka bilgisayarda da aynı hatayı veriyorsa sorun imaj DVD'dedir diye düşünüyorum. Önce bunun bir tespitini yapmaya çalış öğretmenim. Ondan sonra duruma bakarız.

emines' Alıntı:

İmaj yüklediğin bilgisayar öğrenci bilgisayarı mı? Bu bilgisayarda kullandığın imaj DVD'sini başka bilgisayarda kullandın mı? Başka bilgisayarda kullandığında o bilgisayarda da aynı hatayı verdi mi? Yani şunu demek istiyorum hata imaj DVD' den mi kaynaklanıyor? Bilgisayardan mı? Bunu tespit etmek lazım. Eğer yüklediğin öğrenci bilgisayarıysa aynı bilgisayarda başka bir öğrenci imaj DVD'sini kullanarak yükleme yap. Veya Fat hatası veren bilgisayarda kullandığın imaj DVD'sini başka öğrenci bilgisayarında kullanarak yükleme yap. Bakalım sonuç ne oluyor? Aynı hatayı veriyor mu? Başka bilgisayarda da aynı hatayı veriyorsa sorun imaj DVD'dedir diye düşünüyorum. Önce bunun bir tespitini yapmaya çalış öğretmenim. Ondan sonra duruma bakarız.

Hocam ben vestel mak.da imaj almaya kalktım. yalnız güvenlik kartını sadece pasif hale getirdim. yani donanımsal olarak kaldırmadım imajı alırken. sonra imaj almak için kapandı bi daha açılmadı. Intel ekranı geliyor ve orada kalıyor. güvenlik k.nı çıkardım yine de olmadı. BIOS u sıfırladım olmadı. makina sadece del e bastığımda tepki veriyor. o da "missing user ROM" hatası veriyor. Sizce teknik servise göndermekten başka şansım avr mı?

güvenlik kartı

beninm öğrenci pc de güvenlik kartından ses eliyo acıldıktan snra pipp pipp seklınde bu nerden nasıl iptal edılıyor?

Merhaba
Bilgisayar açılırken windosta degilde c den boot ini yapıyordu
Bende düzeltirim diye biosa girdim.
Sanırım harddiski devre dişi bıraktım şimdi del yapınca veya f1
MİSSİNG USER-ROM yazıyor sizce sorun nu ne yapabilirim teşekkürler

herkese merhaba
Benim lab. da vestel promega pc ler var. Öğrenci imaj dvd sinden yükleme yapacam bu konunun başında anlatılanları yaptım ama yükleme %60-%70 lere geldiğinde aşağıdaki hatayı verip dos ekranına geçiyor ve yükleme tamamlandı diyor. pc yi yeniden başlatıyorum ama açılmıyor siyah ekranda kalıyor.

hata
Unexpected end of file
İf this problem persist contact symantec Technical Support
at http://service.symantec.com

missing user room hatası. bilgisayar bu hatayı veriyor ve ölece kalıyor değilmi?setup a falanda girilmiyor. bende aynıyla karşılaştım güvenlik kartını söküp atınca düzeldi.

processor' Alıntı:
Hocam ben vestel mak.da imaj almaya kalktım. yalnız güvenlik kartını sadece pasif hale getirdim. yani donanımsal olarak kaldırmadım imajı alırken. sonra imaj almak için kapandı bi daha açılmadı. Intel ekranı geliyor ve orada kalıyor. güvenlik k.nı çıkardım yine de olmadı. BIOS u sıfırladım olmadı. makina sadece del e bastığımda tepki veriyor. o da "missing user ROM" hatası veriyor. Sizce teknik servise göndermekten başka şansım avr mı?

hocam bu hata bendede vardı. setup dahil hiçbiyere girmiyodu.güvenlik kartını sökünce bu hata ortadan kalktı.güvenlik kartını çıkarığ xp yi yeniden kurmayı dene

Benim lab. da vestel promega pc ler var. bir pc min güvenlik kartı yüklü ama aktive edemiyorum. bir pc minkini de ne yükleyebiliyorum ne de aktive edemiyorum. ilk mesajdaki yöntemleri denedim...

HOCAM BİR İŞ ANCAK BU KADAR GÜZEL YAPILIRDI NE DİYİM..EMEĞİNE SAĞLIK SAYENDE ÇÖZEMEDİĞİM SORUNLARI ÇÖZDÜM TEŞEKKÜRLER..

ya hocam dediklerinin hepsini yapıyorum fakat bi sorun var.. açık modda bilgisayarı başlatıp güvenlik kartının setupını kurunca işletim sistemi sonsuz döngüye giriyor...napcam eğer açık modda başlatıp setupı kurmazsam sorun olmuyor fakat snn sölediklerini yapınca bu sorunla karşılaşıyorum..teşekkürler şimdidenn

Benim labda vestel promega pc ler var. Öğrenci imaj dvd sinden yükleme yapacam bu konunun başında anlatılanları yaptım ama yükleme %60-%70 lere geldiğinde aşağıdaki hatayı verip dos ekranına geçiyor ve yükleme tamamlandı diyor. pc yi yeniden başlatıyorum ama açılmıyor siyah ekranda kalıyor.

hata
Unexpected end of file
İf this problem persist contact symantec Technical Support
at http://service.symantec.com

SEBEBİ NE OLABİLİR

ya arkadaşlar Kartın kurulumunun sorulduğu ekran geldiğinde hızlı kurulum yapması için ilk seçeneği seçtim ama lütfen bekleyiniz diyor ve saatlerce öylece kalıyor. ekranın altında da FAT HATASI yazıyor. Ne yapcam şimdi,, lütfen yardımcı olun

MERHABA ARKADAŞLAR BENİMDE VESTEL GÜVENLİK KARTIYLA İLGİLİ BİR SORUNUM VAR.PROGRAM YÜKLEDİM VE GÜVENLİK KARTINDAN KAYDETMEK İÇİN CTRL HOME İLE MENÜYE GİRDİM ORADAN FONKSİYONLARDAN DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET DEDİM VE KAYIT YAPARKEN FAT HATASI DİYE UYARI VERDİ. VE BİLGİSAYAR ÖYLECE KALDI.BENDE CTRL+ALT+DELETE YAPTIM EKRAN GİTTİ VE BAŞKA BİR AKRAN GELDİ ORADA ŞUNLAR DİYORDU. GÜVENLİK KARTINI HIZLI KUR ÖZEL KUR FALAN DİYORDU ORADAN HIZLI KUR DEDİM TAMAM DEDİM YİNE FAT HATASI VERDİ.
lütfen yardımcı olun arkadaşlar

vaalla hocam canı gönülden teşekkür ederim . o verdiğin numara bende vardı aramıştım tam yarım saat konuştuk halledemedim .
teli kapamıştım senin sayende sorunsuz hallettim tekrar çok teşekkür ederim.

Geri