Vestel Bilgisayarda Güvenlik Kartı İle İlgili Herşey_Resimli

Kodla Büyü
arkdaşlar bende kartı görüyor koruma modundada çalışıyor. ama windows 7 de yaptıgım bir değişiklik aynen kalıyor. yani koruma modu çalışmıyor... fikri veya bilgisi olan varmı... saygılar...

serdi' Alıntı:
arkdaşlar bende kartı görüyor koruma modundada çalışıyor. ama windows 7 de yaptıgım bir değişiklik aynen kalıyor. yani koruma modu çalışmıyor... fikri veya bilgisi olan varmı... saygılar...
bu bahsettiğniz öğretmen bilgisayarında başıma gelmişti. XP kurulu. güvenlik kartında C korumalı ama yapılan değişiklikler aynen kalıyor.

C deki korumayı kaldırıp windowsta Wslite güvenlik kartı yazılımını kurdum.(İmage Cd içerisinde yazılım mevcut.) Sonra korumayı tekrar aktif hale getirdim. Değişiklikler açılıp kapatılınca gelmedi.

Umarım sizde de işe yarar.

arkadaşlaar merhaba, ne kadar sizin sorunlarınıza benzer bilmiyorum ama vestel bilgisayarların bulunduğu lab ı olan bir okula geldim ve 3 adet bilgisayar hiç çalışmıyor. daha önce güvenlik kartı vs üzerinde olan bir lab da çalışmamıştım (faz1 kurulu lab dan geldim). Kasadaki tuşa basınca işlemci üzerindeki fan 1 tur atıyor hızlıca ve duruyor,hiç ses yok, haliyle ekrana görüntü de gelmiyor. ram sorununu gösteren bip sesi de yok, problemi anlamadım. acaba bu bilgisayarların anakartı mı yandı ya da başka bir sorun mu var? Bilgisi olan varsa, paylaşırsa mutlu olacağım, teşekkur ederim....

bir bilgisayarımda bios ayarlarını yaptığım halde ws lite'nin açılıştaki arayüzü gelmiyo görünür hali windows ortamında driverini kurdum bootunu ayarladım ama olmadı (;
sanırım biraz daha karıştırmalıyım hocam pdf için çok tşk ederim ellerinize sağlık..

belki yazıldı ama ben yinede soracağım. Ben bu güvenlik kartını bilgisayardan çıkartıp tamamen kurtulmak istiyorum. Bios'tan disable ettikten sonra direkt çıkarsam olur mu? yoksa bazı işlemler yapmam gerekiyor mu?

craynomore' Alıntı:
belki yazıldı ama ben yinede soracağım. Ben bu güvenlik kartını bilgisayardan çıkartıp tamamen kurtulmak istiyorum. Bios'tan disable ettikten sonra direkt çıkarsam olur mu? yoksa bazı işlemler yapmam gerekiyor mu?
Güvenlik kartı yüklüyse CTRL+Home tuşlarına basarak kartın menüsüne girin. Aşağı oka basarak kaldırma menüsüne gidip kaldırın. BIOS'tan boot sırasını değiştirin. Sonra kartı çıkarıp kurtulun.:)

Geri