VESTEL BİLGİSAYARDA FORMATLAMA SORUNU

Kodla Büyü

memduhbey

Site Gezgini
Arkadaşlar tüm çabalarıma karşın vetel bilgisayara format atamadım. İmajını alamadım Yaptıklarım
1. Güvenlik kartını çıkarttım. Biosta CD den boot ettim. Fakat bilgisayar formata başlıyor sonra Haddisk bulunamadı hatası veriyor.
2. Güvelik kartını çıkarmadan biostan devre dışı bıraktım yine aynı hatayı veriyor.
3. Bu sitede konuyla ilgili tüm hipotezleri denedim ama olmadı.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam büyük ihtimal HDD yanmış olabilir. Eğer öyle değilse hardiskin bağlantı koblosunun yerini değiştir. Öyle bir dene bakalım

Hocam bendede aynısı oldu.Güvenlik kartından dolayı olduğunu tahmin ettim.Çözüm ise hard diski başka bir bilgisayara bağlayıp c ve d'ye format attım. Yeniden kurarken diski bölünmemiş hale getirip yeniden böldüm ve yükleme yaptı şimdi 15 gündür takır takır maşallah. Sanırım hdd de bişeyleri bozmuş.(özellikle güvenlik kartını sistemden kaldırmadan söktüğümüzde oluyor diye biliyorum.) Ben birde bios pilini söküp biraz bekledim herşey düzelmişti.Dene bakalım

memduhbey' Alıntı:
Hocam bilgisayar normalde düzgün çalışıyor. Yanan HDRnin çalışması mümkünmü

O zaman jumper ayarlarından kaynaklanan bir sorun var dediğim gibi hardiskin bağlantı kablosunun yerini değiştir olacaktır

hocam bende yükleme sırasında oluşan bir aksaklığa bilgisayara bağlı diğer aygıtlar (projektör, web cam, yazıcı vb)sebep olmuştu bunları çıkarınca sorun kalkmıştı...

öğretmen pc zaman zaman, açılışta hatalar veriyor,yeniden kuracam ancak DYNED kurulu, imaj dvd ile tazelesem, DYNED yeniden kurulabilir mi, ama çok ağır gidiyor DYNED kurulumu

aliakdeniz hocam verdiğiniz linkteki işlemleri aynen uygulamıştım fakatbaşarılı olamadım 'boot menü type' bölümüne bir türlü giremedim biostada bu adlı bir yer yok yardımcı olursanız sevinirim.

Geri