Vestel Bilgisayara Promega Format Atamıyorum

Kodla Büyü

bayarbekir

Üye
Arkadaşlar labaratuarda bulunan vestel promega bilgisayarlara format atamıyorum. anakartın modeli msi ms 7103 (661FM3-V) bu sata disketlerle denedim olmadı sata driverlı CD yaptım olmadı açılışta belirtiyorum disketten ama yüklemede hata veriyor. bu sorunu nasıl giderebilirim yardımcı olabilirmisiniz.... Şimdiden teşekkürler.

Biiosta o modellerin farklı bir ayarı vardı sanırım. Tam hatırlamıyorum, geçen sene görevlendirme gittiğim okulda benzer sorun yaşamıştım. Forumda bununla ilgili konu vardı. Tabi yazın forum yenilenmesi sırasında silinmiş olabilir.

Sata sürücüleri disketten belirtiyorum ve sonunda
Kur bu dosyayı kopyalayamıyor: SisRaid.sys

yeniden denemek için ENTER a basın

Yüklemeyi bir Cd den yapıyorsanız
XP Cd sinin CD-Rom sürücüsünde olmasını sağlayın

atlamak için ESC ye basın
Dikkat bu dosyayı atlarsanız kur tamamlanamayabilir
XP doğru çalışmayabilir

Kurdan çıkmak için F3 e basın diyor

yardım lütfen

Hocam, o bilgisayarların geri yükleme DVD leri var sizde de olması gerekir. Onları kullanarak geri yükleyebilirsiniz. Güvenlik kartlarını devreden çıkarmış olmalısınız. DVD den yüklemeyi tamamladıktan sonra güvenlik kartı programını da yükleyip, bilgisayarın sonraki açlışında bios ekranından hemen sonra güvenlik kartı menüsüne girip tekrar kartı aktif hale getirebilirsiniz.

güvenlik kartını donanımsal olarak kaldırdım ama yine de atamadım.kur bilgisayar donanımlarınızı kontrol ediyor uyarısından sonra ekran da tüm görüntü gidiyor.gidiş o gidiş

HOCAM BİR TANE ESKA DVD Sİ BUKLURSAN SORUNU %100 ÇÖZERSİN BENDE DE AYNI SORUN VAR. BEN O SORUNU ESKA DVD Sİ İLE ÇÖZÜYORUM.BİLGİSAYARCILARDFA 2-10 TL ARASI SATIYORLAR. AMA SANA TAVSİYEM 5 T LDEN FAZLA VERME. BİR TANE ÇOĞALT.

VESTEL PC’de İmaj İnerken
NORTON GHOST EKRANI GELİYOR FAKAT EKRAN DONUP KALIYORsa

Bios ta(F2) Advanced altında Drive Configiration üzerine gelinir ve Enter tuşuna basılır,
2.sırada bulunan Ata/İde Mode Enhanced’den Legacy’ye çekilir ( Enhanced üzerinde entar’a basılıp çıkan pencereden Legacy üzerine yön tuşları ile gelinip entar!a basılır)

Sata driver sorunu gibi gönüyor.Nlite proğramıyla sata driverlarını enteğre edip yeni bir cd hazırlarsan sorununu çözersin.Başarılar...

Geri