Veritabanında update yapamıyorum. Yardım

Kodla Büyü

v.ofkeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Onca kod ile proje yaptım çok ama çok basit bir şekilde textbox içindeki sayıyı vt de güncelleme için kullanamıyorum. Postback olayı diye düşündüm ama çözemedim.
Textbox a sayı giriyorum butona basınca hücre güncelleyeceğim (update). Sql kodunda direkt sayı verince oluyor ama textbox takini gönderemiyorum. Atladığım yer neresi acaba, yardımcı olursanız sevinirim. Masterpage de var sayfamda...

' " + textbox1.Text + " ' şeklinde yazın sql kodunun içine...

tek tırnakları silerek deneyin böyle olmazsa.

public void SINIF_MEVCUDU_EKLE(int intMevcut)
{
BAGLANTI_AC();
isle = new SqlCommand("UPDATE tbl_sinif_ogretmenleri SET MEVCUT=" + intMevcut + " WHERE TC='" HttpContext.Current.User.Identity.Name.ToString()+ "'", baglan);
isle.ExecuteNonQuery();
baglan.Close();

}

Hocam bu şekilde yaptım. MEVCUT alanı int olarak ayarlamıştım.

v.ofkeli' Alıntı:
public void SINIF_MEVCUDU_EKLE(int intMevcut)
{
BAGLANTI_AC();
isle = new SqlCommand("UPDATE tbl_sinif_ogretmenleri SET MEVCUT=" + intMevcut + " WHERE TC='" HttpContext.Current.User.Identity.Name.ToString()+ "'", baglan);
isle.ExecuteNonQuery();
baglan.Close();

}

Hocam bu şekilde yaptım. MEVCUT alanı int olarak ayarlamıştım.

hocam tektırnakları da ekleyip denediniz mi?
hata kodu veriyor olması lazım paylaşırsanız fikir sahibi oluruz.

Hocam hallettim. burdaki kodlar doğruymuş. ben göndermeye çalıştığım textbox a aynı zamanda sayfa yüklenirken önceki mevcudu getirsin diye kod kullanmıştım. onun yerine getirilecek veriyi labelde gösterdim textboxu sadece ekleme için kullanınca düzeldi. teşekkür ediyorum hocam.
Ayrıca tek tırnak eğer tablodaki alan string ise kullanılıyor bendeki int veritürü olduğu için tek tırnağa ihtiyaç olmadı.

çok sağolun hocam..

Geri