Velilerin Öğretmen Şikayeti !

Kodla Büyü
Dayağa ve argoya karşıyım... Ama öğretmenin elinden disiplin kozunu alırsanız öğretmen ne yapsın.

Şimdi herkese soruyorum. Öğrenci "hocam sopa bir yerine mi battı" dese öğrenci sizce ne ceza alırdı. en fazla rehber öğretmenle ufak sevgi dolu bir sohbet.

Bütün Öğrencilere sevgi pıtırcığı gibi davranacaksanız siz bilirsiniz az bir zaman sonra bu ülke niye böyle denildiğinde sevgi dolu bir toplum yaratmak için olduğunu unutmayın.

iki şekilde karşınızdaki insana eğitim verebilirsiniz
1. baskıyla
2. kendiniz ona bir şekilde kabul ettirmeyle
bu ikisini yapamam idiyorsanız o zaman o sizi eğitir

bu lafta herhangi bi sorun görmüyorum hocamada geçmiş olsun diorum ben daha fazlasını hergün söylüyorum modern öğretmen triplerine giremem hiç. İnsana insan gibi davranıyoruz zaten söylediklerimizde hakettiğini alıyor. sözün özü kimse kimseye durduk yerde laf etmez. Ayrıca öğretmenlerinde öğrenciler gibi bir vaka karşısında öğrenci dövme dahil rehberlik servisinde cay kahve içmeye gönderilmesini talep ediyorum. duy sesimiz meb

kgunduz' Alıntı:
S.a. arkadaşlar.
Bi öğrenciye sopamı kırdığı için "sopa bi tarafına mı battı" dedim diye veli şikayete gelmiş :))
Gülermisin ağlarmısın ...

öncelikle geçmiş olsun... bende bir veliyim çocuğum öğretmeni çok iyi bir insan fakat bir kaç veli kendi isteğini öğretmene yaptıramadığı için sanki kendileri öğretmen de neyse öğretmeni meb e şikayet etmişler bu veliler kör ol ama nankör olma sözünden yola çıkarsak şayet nankör insanlar gerçekten şimdi biz öğretmeni korumak için ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevinirim

gesiii' Alıntı:
kgunduz' Alıntı:
S.a. arkadaşlar.
Bi öğrenciye sopamı kırdığı için "sopa bi tarafına mı battı" dedim diye veli şikayete gelmiş :))
Gülermisin ağlarmısın ...

öncelikle geçmiş olsun... bende bir veliyim çocuğum öğretmeni çok iyi bir insan fakat bir kaç veli kendi isteğini öğretmene yaptıramadığı için sanki kendileri öğretmen de neyse öğretmeni meb e şikayet etmişler bu veliler kör ol ama nankör olma sözünden yola çıkarsak şayet nankör insanlar gerçekten şimdi biz öğretmeni korumak için ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevinirim
sizin yapabileceğiniz tek şey şikayet edenleri bir şekilde ikna ederek şikayetlerinden vazgeçmelerini sağlamak. haksız da olsalar şikayet etmişler bir kere. olay onlarla öğretmen arasında. resmi olarak olaya dahil olamazsınız.

öncelikle geçmiş olsun... bende bir veliyim çocuğum öğretmeni çok iyi bir insan fakat bir kaç veli kendi isteğini öğretmene yaptıramadığı için sanki kendileri öğretmen de neyse öğretmeni meb e şikayet etmişler bu veliler kör ol ama nankör olma sözünden yola çıkarsak şayet nankör insanlar gerçekten şimdi biz öğretmeni korumak için ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevinirim[/quote]

sizin yapabileceğiniz tek şey şikayet edenleri bir şekilde ikna ederek şikayetlerinden vazgeçmelerini sağlamak. haksız da olsalar şikayet etmişler bir kere. olay onlarla öğretmen arasında. resmi olarak olaya dahil olamazsınız.[/quote]

onları ikna etmemiz imkansız kendileri çocuklarını okuldan bile aldılar ayrıca bu bayana yol yordam gösteren bir öğretmen kayınvalidesi var neyse bu bayan birkaç bayanıda ikna edip şikayette bulundular ve okula müfettiş gelcek geri kalan 32 veli öğretmenden çk memnun umarım herhangi bir ceza almaz boş yere o kadar iyi bir insanki kendi çocuğu olsa anca böyle davranır yazık günah vallahi bu durumda biz şimdi kös kös oturcaz ölemi

gesiii' Alıntı:
onları ikna etmemiz imkansız kendileri çocuklarını okuldan bile aldılar ayrıca bu bayana yol yordam gösteren bir öğretmen kayınvalidesi var neyse bu bayan birkaç bayanıda ikna edip şikayette bulundular ve okula müfettiş gelcek geri kalan 32 veli öğretmenden çk memnun umarım herhangi bir ceza almaz boş yere o kadar iyi bir insanki kendi çocuğu olsa anca böyle davranır yazık günah vallahi bu durumda biz şimdi kös kös oturcaz ölemi
müffettiş geldiğinde şikayetçileri dinler, öğretmenin savunmasını alır, sonra da müdüre görüş sorup gider. öğretmen haksız bulunursa ceza alır. diğer velilerin haberi bile olmaz bu süreç işlerken.

Herkesin yapısı farklıdır kimi öğretmen çabuk sinirlenir kimisi geç, kimisi küfürde eder kimisi etmez vs. vs. Bu yine eğitim sistemiyle alakalı bir durum eskiden eti senin kemiği benim görüşü hakimdi şimdiye kadar birçok kez dayak yemişimdir okul hayatımda, 1 kez dışında haksız yere dayak yemedim. Benim yediğim dayak öğretmenlere ne saygımı arttırdı ne azalttı ancak dayak bile yesem ne mutluki şimdi gördüğümde mutlu olduğum hocalarım var. Babamın birgün olsun okula gidipte benim oğlana niye vurdun niye şunu dediğinide bilmem suçu her zaman bende arardı. Benim görüşüme görede suç ilk önce öğrencide aranmalıdır. Öğretmeni şikayet etmek demokratik yasal bir hak gibi görünsede bana göre yanlıştır. Şahsen beni şikayet eden bir öğrencim olsa ona elimden gelen zorluğu çıkarırım. Velislede kavga ederim gerekirse, özür dile diyen birileri varda böyle bir sebepten özür dilemek bana göre salaklıktır bu ileride yayılır diğer veliler arasındada en ufak olayda verdiğin taviz seni zor durumda bırakır herkesin keyfi bilir tabi istediğini yapsın.

Bakanlığın öğretmeninde biraz arkasında durması gerekiyor okullar 10 15 yıllık süreçte aman öğrenci psikolojisi bozulmasın düşüncesiyle amerikan gençlik filmlerindeki özenti gençlik olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor.

bu konunun tartışılacak hiçbir tarafı yok arkadaşlar. öğretmen hakksız. öğrenciye öyle bir cümle kuralabilir mi bir eğitimci
adama sormazlar mı neredeyse 20 yıl okudun sorunu böylemi çözüyorsun
adama demezler mi yahu biz çocuklarımızı kime emanet ediyoruz diye

Birinci dönem karneler verilmeden bir hafta bir 9 zayıfı olan bir öğrencinin velisi okula gelerek beden eğitimi öğretmeni arkadaşı müdüre şikayet etmiş. Benim oğlumun beden eğitimi dersi niye 80'den 4 düştü. Güler misin ağlar mısın?

YusufULUCANLAR' Alıntı:
Birinci dönem karneler verilmeden bir hafta bir 9 zayıfı olan bir öğrencinin velisi okula gelerek beden eğitimi öğretmeni arkadaşı müdüre şikayet etmiş. Benim oğlumun beden eğitimi dersi niye 80'den 4 düştü. Güler misin ağlar mısın?

süper :D
tam fıkralık veya karikatürlük

Geri