ve vergi dilimine girdik...

Kodla Büyü

EynelMefer

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Temmuz maasiniza bakabilirsiniz..ben 30 lirayla 10700 olan sınırı aştım.vatana hayirli olsun..haa zam içinde hükümet sağolsun!!

Sınir 10700mu. Zaten 2000 gibi hesaplasak 6*2000 12000 herturlu gecio,, sizin maas nekadarki

Bu mübarek günlerde; masa başında hakkımı satanlara haram ediyorum, Allah bunun hesabını öbür tarafa bırakmasın diyorum. Şaka gibi resmen :verymad:

net maaş ne kadar...benim eşim çalışmıyor 2 çocuk 6/2 2574 tl gözüküyor...ortaokuldayım....teknik öğretmen farkını alıp almadığım nerde gözüküyoor bilen varmı...vergi matrahı da 10801

vergi dilimine girmişiz. gelir vergim 78 ken 129 olmuş. tam 51 lira eksik alıyorum. sendika aidatı 45 var o bile yetmedi verginin götürdüğüne. 75 verip, 51 almak bu olsa gerek.

ben geçen ay girmiştim zaten, gelen zamla tekrar vergi dilimsiz maaşa dönmüşüm.. ne yapalım buna da şükür..

bende 9870 civarı bi rakam yazıyo. vergi dilimine girmemişim yani. ortalama 450 de ekders almama rağmen. neye göre hesaplanıyo bilen var mı

barthez' Alıntı:
Bu mübarek günlerde; masa başında hakkımı satanlara haram ediyorum, Allah bunun hesabını öbür tarafa bırakmasın diyorum. Şaka gibi resmen :verymad:

:+1: :alkis: :alkis:

dengem' Alıntı:
ben geçen ay girmiştim zaten, gelen zamla tekrar vergi dilimsiz maaşa dönmüşüm.. ne yapalım buna da şükür..

bi biz öğretmenler halimize şükrediyoruz o sebeble hakkı en çok yenen biz oluyor yatarak maaş alan biz oluyoruz

toplam vergi matrahınız 11000 tl yi geçmiş ise

Aylık vergi matrahınızı %20 ile çarptıktan sonra asgari geçim indirimi düşünce bu ayki verginize ulaşabilirsiniz.

bizimde 11000 i geçmiş 131,64 tl zamdan bişey göremedik.

Ekli dosyalar

• vergi dilimleri.JPG
    vergi dilimleri.JPG
    30.1 KB · Görüntüleme: 572
https://ebordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm adresinden cici maaşınızı görebilirsiniz.
Hesap;
Basit olarak bodroda aylık vergi matrahı ve toplam vergi matrahı diye bölüm var. Aylık vergi matrahımız maaşta 1100-1200 civarındadır. Bunun yanında aldığımız ekdersin bürütü direk matrahtan sayılıyor... Şöyle örnek vereyim , mayıs maaşınız 2200 olsun, bunun 1200 tl'si matrah + mayıs ekdersini 750 tl brüt olsun varsa o ayki toplam matrah ; 1200+750=1950 falan yapar.. toplana toplana temmuz deöneminde yda ağustos döneminde vergiye girersiniz...

Eğer "0" ekders yaparsanız kasım ayında vergi dilimine girersiniz..

muhalif33' Alıntı:
https://ebordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm adresine giriş için memuriyet sicil numaram yok. 0 yazıyorum giremiyorum. önceden giriliyordu. çözümünü bilen var mı?

sayın hocam aynı sorunla bu ay bende karşılaştım.benim de önceden memuriyet sicil numaram sıfır olarak girilmişti.giriş yapamamamın nedenini buldum.mebbis bilgilerim güncellenmiş ve sisteme memuriyet sicil numaram girilmiş.

yapmanız gereken şey mebbisinize girip memuriyet sicil numaranızı öğrenmek.

kolay gelsin

Geri