VAN ve ERCİŞ'te GÖREV YAPAN ASKER ÖĞRETMENLERE...

Kodla Büyü

blueand

Aktif Üye
Merhabalar;

Van ve Erciş olarak deprem felaketi yaşadık biliyorsunuz...Şuan MEB de Şubat ayında ders saatlerini artırıp Cumartesi günü de ders koyacağını bildirdi..
Acaba bu asker öğretmenlere napacaklar..Normal öğretmenler ekders ücretlerini alacaklar diyorlar..Biz mesai dışında çalıştığımız için herhangi bir ücret alacak mıyız...

Van ve Ercişteki arkadaşlar ne durumdalar ??????

millete bunu söylediğimizde diyorlar ki yat kalk asker öğretmenliğine dua et..tamam da bunu ben seçmedim devlet bunu seçti diyorum..12 ay da çıksa aslanlar gibi yapardm diyorum milleti ikna edemiyorum.

arkadaşlar organize olmamız lazım. bu istisna bir durum cumartesi çalıştırılması fazla mesaidir. asker öğretmen de olsak dediğim gibi bu istisnai durum için mutlaka hakkımızı talep etmemiz lazım. nasıl bir öğretmeni cumartesi çalıştırıp yönetmelikte ne ise karşılığını veriyolarsa asker öğretmende bu haktan faydalanmalı. sözün özü kimse bize karşılıksız cumartesi günü çalış diyemez. gerekli yerlere şikayetlerimizi iletmeliyiz

hocam her şeye bi kılıf uydurdukları gibi buna da bi kılıf uydurular.işte siz evde oturduğunuz yerden 2000 lira maaş aldınız vs..bi de bu vandakiler hiç bi şey bilmiyorlar. ben ile soruyorum formatörler cumartesi nasıl gelecek diye .ildekiler diyor idareciler gibi.ilçedekiler diyor hafta içi ne kadar dersiniz varsa ona göre gelceksiniz. 6 saat dersim var haftada haftanın 4 gününe yaymış idareci. 1 saat için her cumartesi okula gelcem bu durumda.okulum da köy okulu gidiş geliş sorun.1 saat için okula gitcem ve akşama kadar diğer öğretmenleri beklemek zorunda kalcam....iş bilmemezlik zor maleseff...hele iş bilmeyenlerle uğraşmak çok daha zor....

hocam ben yarın bizim mutemetle bir görüşeyim burdan yazarım size napmamız gerektiğini....

bimere yazalım arkadaşlar tüm tanıdıklarınıza iletin yazsın. hiçbir şekilde tatil günü amele gibi çalıştırılamaz. emsali yok!

Bilindiği üzere Vanda telafi dersleri adı altında tüm iş günlerine artı bir ek ders eklenecek ve

yetmezmiş gibi tüm öğretmenler cumartesi (tatilde) günü de çalıştırılacaktır. Fakat bakanlığımız bir

konunun farkında değil, tüm öğretmenler emeğinin karşılığını ek ders ödemesi altında alacaktır. Peki ya

asker öğretmenlerin emeği ne olacaktır. evet her şey maddi olarak yorumlanamaz fakat bu durumda

öğretmenler arasında çifte standart uygulanması (yüksek meblağda ek ders alacaklar ve hiçbir ücret

alamayacaklar) hiç ama hiç etik değildir. asker öğretmenlerinde ekstra çalıştırılmasının bir karşılığı

olmalı diye düşünüyorum. Lütfen ilgili makam bu konuya bir açıklık getirmeli ve asker öğretmenler

mağdur edilmemeli, herkes aynı uygulamaya tabi tutulmalıdır. Gereğinin yapılamasını arz ederim.

rapor alınca ek dersin kesilmiyor, ek mesai de de fazla para verilmez. Hocam hatırlatayım sen askersin ve emir altındasın. Verilen her görevi yapmak zorundasın karşılık beklemeden :mrgreen:

bencede sizlere para vermeden çalıştırılar hocam maalesef. ama inş sizi zor durumda bırakmaz bu kararlar.

Arkadaşlar ben de asker öğretmenim Sivasın bir ilçesinde. Şimdi bu ek ders ücretini soran arkadaşı açıkcası biraz kınadım. Öyle bir konumda ek ders hesabını sormayı yakıştıramadım açıkcası. Tamam diğer arkadaşlar ek derslerini alacaklar ama asker öğretmenler bence almayacaklar ama büyük yıkımdan sonra okullar kaç ay tatil edildi peki o zaman bu asker öğretmnler tam maaş alırlarken derse girmedikleri halde hiç kendi kendilerine dediler mi ben çalışmadan bu kadar maaş alıyorum diğer arkadaşların da ek dersleri kesiliyor bu haksızlık değil mi diye? Lütfen arkadaşlar bu durumda bile menffaat düşünmek, biz değerli öğretmenlere yakışmıyor? Bu başlık "Bu şartlarda nasıl daha iyi eğitim verebiliriz" olmalı ve bunun üzerine tartışılmalıydı?

sivayseri' Alıntı:
Arkadaşlar ben de asker öğretmenim Sivasın bir ilçesinde. Şimdi bu ek ders ücretini soran arkadaşı açıkcası biraz kınadım. Öyle bir konumda ek ders hesabını sormayı yakıştıramadım açıkcası. Tamam diğer arkadaşlar ek derslerini alacaklar ama asker öğretmenler bence almayacaklar ama büyük yıkımdan sonra okullar kaç ay tatil edildi peki o zaman bu asker öğretmnler tam maaş alırlarken derse girmedikleri halde hiç kendi kendilerine dediler mi ben çalışmadan bu kadar maaş alıyorum diğer arkadaşların da ek dersleri kesiliyor bu haksızlık değil mi diye? Lütfen arkadaşlar bu durumda bile menffaat düşünmek, biz değerli öğretmenlere yakışmıyor? Bu başlık "Bu şartlarda nasıl daha iyi eğitim verebiliriz" olmalı ve bunun üzerine tartışılmalıydı?

hocam sen bizi kınayacağına bizi bu hale getirenleri kına...kendin diyorsun ekderslerini vermediler normal öğretmenlerin bizimki devletin verdiği maaş..tabii ki alacağız..biz devletin memuruyuz..
bizim evlerimiz yıkıldı arkadaşlarımızı kaybettik..herşeyimizi kaybettik..defalarca ben kendim ölü teşhis ettim arkadaşlarımı ararken..nelerle kimlerle muhattap olduk biliyor musunuz..başınızın çaresine bakın diyen kaymakamımı dersin yoksa kendilerinden konteynır isteyen öğretmenlere bağırıp küfreden odasından kovan şube müdürlerini dersin..
bir ineğe bile 400 tl yi uygun gören devlet 25 aralığa kadar bize üçyüz lirayı reva görmedi.

bir de demişssiniz kaç ay tatil edildi bilmem ne.siz bir şeyi anlamıyorsunuz..biz deliren aklımızı yerine getirmeye çalışırken tatil falan yapmıyorduk..3 arkadaşım öldü..defalarca ercişe geldim ve aileleriyle ilgilendim..ne tatilinden bahsediyorsunuz...sizin başınıza gelmemiş ya anlamamanız normal..yaşayan arkadaşlar biliyor neler çektiğimizi ve ne durumda olduğumuzu..açıkcası ben de sizi kınıyorum.

kimse boşboğazlık yapmasın. herkes kendini ilgilendiren topic.e yazsın....
değerli arkadaşlar ben üstüme düşeni yaptım aşağıdaki maillere ve faks numaralarına dilekçemi gönderdim ve bugün itibariyle ismail koncuk imzasıyla direkt sendikadan bakanlığa durum beyan edildi.
umarım bir çözüm olur. ben hakkım olanı aradım herkesinde yapması gereken budur.

işte türk eğitim sen tarafından işleme alınan talebim:
http://www.hizliupload.com/di-29Z9.jpg

sizlerde aşağıdaki fakslara talebinizi iletin hakkınızı isteyin.

meb bilgi edinme faks
03124186400

van valiliği
04322158617

van milli eğitim
04322224161

faks eğitim birsen merkez
03122306528

faks eğitim birsen van
04322156911

faks türkeğitimsen merkez
03124240968

faks türkeğitimsen van
04322145999

faks eğitimsen merkez
03124390118

faks eğitimsen van
04322146169

egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr, gds@turkegitimsen.org.tr, tes@turkegitimsen.org.tr, ikoncuk@turkegitimsen.org.tr, mehmetkimya@egitimbirsen.org.tr, teyfikyagci@egitimbirsen.org.tr, ahmetozer@egitimbirsen.org.tr, agundogdu@egitimbirsen.org.tr, van@turkegitimsen.org.tr, fusunaltuntop@egitimbirsen.org.tr, bilgi@egitimsen.org.tr, van@egitimsen.org.tr

yadigartbaykal' Alıntı:
sen kimsinki ne oldun 4 mesajla bilmişlik taslıyon. daha ahlaki bir cevap bekliyordum. belki bt öğretmeni veya ilgili bile değilsiniz gelip kendinize destek için yazdınız veya yeni bir isimle asıl kimliğinizi bu yükün altına giremeyeceğiniz için gizlediğiniz. herkesin kendi vicdanı tabi. ayaklanın bakalım, bir de bizim için mail atın bir zahmet, çalışmalar ne durumdaymış sorun.
ayrıca bbnetin böyle bir başlığa hizmet etmesinden rahatsızım.

hocam senin derdin nedir anlamadım..hayat devam ediyor siz olmasa da filan yazmışsın.. sen nerde görev yapıyorsun ki bu konudan neden rahatsızsın..anlayabilmiş değilim..bizlerin başbakanı gibi konuşmayı bırak rahatsızsan sen yazma bu konuya o zaman...

talyurt hocam eline sağlık bu arada sana teşekkür ediyorum ilgin ve zahmetin için çok güzel beyan etmişsin durumu..biz hakkımızı istiyoruz olay bu kadar.

Konu böyle nerden nereye savruluyor yaa.. Öff neyi tartışıyorduk nereye geldik.. :shock:

bugün müdürüm aradı mutemetin dediği asker öğretmen hiçbir şekilde ek para alamaz cumartesi de olsa...

Geri