Vag com Uğraşanlar Var mı?

Kodla Büyü

mgk_42

Site Gezgini
Arkadaşlar bu vag grubu araçlar(vw-seat-audi-skoda) için ara kablosu olup vcds denilen programla uğraşanlar var mı?Orjinal kablolar çok pahalı 2000 civarı paralardan bahsediliyor güncelleme alan klonlar var onlarda güven vermiyor sonuçta onada kayda değer bir rakam vermek gerekiyor.Aliexpressten alıp kullanan samimi birine ulaşamadım.Çünki aliexpresste satılan 20-30 dolar arası olan kabloların kullanın edin diyenlerin doğru söylemediklerini savunanlarda var ne yapmak lazım sizce fikriniz varmıdır?

Ekli dosyalar

• vagcom1.jpg
    vagcom1.jpg
    71.7 KB · Görüntüleme: 77
  • vcds-1571-vag15-vagcom-hex-can-usb-obd-cable-interface-audi-vw-activated.jpg
    vcds-1571-vag15-vagcom-hex-can-usb-obd-cable-interface-audi-vw-activated.jpg
    41.2 KB · Görüntüleme: 78
30-50 dolarlıkları iyi diyorlar. aracın beynine bağlanıp telefondan kontrol ediyorsunuz o aleti soruyorsunuz sanırım

Hayır hocam benim dediğim bu fotolarda attığım programla ve resimdeki kabloyla vag grubu aracın bütün hata kodları ıvırı zıvırı en önemlisi GİZLİ özellik denilen fabrikanın açmadığı alarmdır kadran selamlamadır (en basiti bunlar daha güzel şeyler yapılabiliyor aracın doluluğuna göre) gibi özellikleri açmayı sağlıyor.Sadece arıza tespiti için kullanılan cihaz galiba dediğiniz.

Hocam yanlışım varsa düzeltin ama bildiğim kadarıyla maharet kullanılan yazılımda. Kendi aracım için en son Boğaz Kelebeğinin adaptasyonunda(insignia) sorun çıktığı için değerleri öğrenmek adına bir modül aldım. Basit bir modül. Telefona kurulan yazılım + Bluetooth konnektör ile hata silme ve anlık değerleri izleme yapabiliyorsunuz.

Ancak bunun bir adım ötesi DELPHİ vs vs denilen bir yazılım ile (Fazla teferruatına girmiyorum) serviste yapılan işlemlerin tamamı yapılabiliyor. Bu yazılımın donanımla bütünleşik hali(Servistekine çok yakın) de satılıyor ama o fiyatları vermemiz çok zor. Yani orjinal olmayan yan ürünler de gayet pahalı. Bence warez sitelerinden uygun yazılımı bulup kabloyu getirterek(- ki bence şeması varsa elektronikçiye de yaptırılabilir) kendiniz çözüm bulabilirsiniz. Tabi aracın bazı değerlerine müdahalenin belki riskleri olacaktır :)

Hocam yazılım önemli tabiki ama dediğim gibi araçtaki arıza kaydı silme okuma vs işlemler için servisteki kabloları biliyorum onlar makul fiyatlara temin edilebiliyor .Dediğim yazılımı internetten kolayca bulabiliyoruz. Fakat bu kabloyu ross-tech diye bir firma üretiyor.Orjinali dediğim rakamlarda her yeni yıllarda çıkan araçlar için uygulamayı güncelliyor orjinal kablosu olanlar sıkıntı yok güncelleyip kullanıyor ama klon kablolarla güncelleme yapıp kullanamıyorsunuz güncelleme yaptığınız taktirde kablo iş görmez hala geliyor.Klonları bir kez kullanıp bir daha kullanamayanlar çeşitli söylentiler vs dolaşıyor.Bu kabloyu kullananlar için amaç genelde özellik açma oluyor dediğim gibi .sahibinden.comda vs de satılan güncelleme yapapilen klonlar falan var onu tavsiye etmiyolar 150 200tl diyorlar ama çinden gelen 20 dolarlık ürün olmadığı belli değil. . Son bir kez burada soruyum istedim aliexpresten getirip kullanan var mı diye .İnş getirmeyi düşünüyorum bakalım kendi aracımda ve etraftaki araçlarda deneyeceğim .

var hocam ben uğraşıyorum, çinden kablo alıp aracımın bütün gizli özelliklerini açtım, hatta başka araçlara istediğkleri özellikleri açtım, uygulama oldukça basit, kabloyla gelen programı kuruyorsun bilgisayara, sonra internette kodlamalar bol miktarda mevcut hangisini yapmak istiyorsan kodlara bakıp yapıyorsun.

ordu'ya yakın olanlar varsa gelip istediği bütün özellikleri açabilirim

var hocam ben uğraşıyorum, çinden kablo alıp aracımın bütün gizli özelliklerini açtım, hatta başka araçlara istediğkleri özellikleri açtım, uygulama oldukça basit, kabloyla gelen programı kuruyorsun bilgisayara, sonra internette kodlamalar bol miktarda mevcut hangisini yapmak istiyorsan kodlara bakıp yapıyorsun.

ordu'ya yakın olanlar varsa gelip istediği bütün özellikleri açabilirim

Hocam aracınız kaç model? hangi sürümünü kullanıyorsunuz? 16 lı olan klon kablo sürümü sıkıntılı diyorlar.17 olanı düşünüyorum.Ayrıca bu aralar aliexpress ara ara vagcom ürünlerin ilanlarını kaldırıyor.Nedense tekrar satıcılar yeniden ekliyor.Galiba rosstech ten telif hakkı falan sorun oluyor.Bu yüzden en çok yorum alan memnun kalınan ilanı göremiyorum.Her ilan yeni atıldığı için.

Geri