V Sınıfta Hata

Kodla Büyü

o.eyuboglu

Aktif Üye
Arkadaşlar VSınıfta bir sorunlarla karşılaştım. Benden başka yaşayan var mı bilmiyorum ;

Tabletle dersi başlatıyorum, etkileşimli tahtaya bağlanıyorum, bir ders içeriğini tablete indirip tabletten tahtaya göndermek istediğimde aşağıdaki hata mesajını alıyorum. Fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• IMG_3883.jpg
    IMG_3883.jpg
    42.3 KB · Görüntüleme: 1,111
bende de aynısı oldu. dot.net 4.5 kurdum ama yine işe yaramadı...sistem tam oturmadı diye yorumladım ama habib hocam cevabını biliyorsa söyler herhalde

aynı hata veriyor... peki ders kodu olayını çözdünüzmü öğretmen tableti öğrenci tableti arası..... öğrenci tabletine kodu girdiğinizde kod yanlış diyor

karinca_52 hocam, kodda sorun çıkmıyor, tahtayla bağlantı kuruluyor ancak içerik aktarılamıyor

o.eyuboglu' Alıntı:
karinca_52 hocam, kodda sorun çıkmıyor, tahtayla bağlantı kuruluyor ancak içerik aktarılamıyor
aynen bende de kod çalışıyor ama ekran aktarımı sırasında sorun çıkıyor

o.eyuboglu' Alıntı:
Arkadaşlar VSınıfta bir sorunlarla karşılaştım. Benden başka yaşayan var mı bilmiyorum ;

Tabletle dersi başlatıyorum, etkileşimli tahtaya bağlanıyorum, bir ders içeriğini tablete indirip tabletten tahtaya göndermek istediğimde aşağıdaki hata mesajını alıyorum. Fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler...

Hocam okulunuzda access pointlere bağlanabiliyor musunuz ki?

o.eyuboglu' Alıntı:

tahtada kod sorun çıkarmıyor görüntü aktarmıyor

kod sorununu öğrenci tabletine kod girildiğinde yapıyor

bende dün beri kurcalıyorum vsınıfı .ekran yönetimi kısmında sıkıntı yok öğrenciden görüntü al tahtadan görüntü al öğrenciye ve tahtaya gönderde sıkıntı yok vitamin Eba Ders İçeriklerinden dersi seçip önce tablete indiriyor ama tahtaya ve öğrenciye gönder butonlarına bastığımda tahtaya görüntü gitmiyor neden acep :)

Aynı sorun bende de var. (1. Faz win 7).
Diğer taraftan öğrencinin tabletine tahtayı yönetmesi için izin veriyorum oluyor.. Fakat öğretmen tableti tahtayı yönetemiyor bu nasıl olacak?

Not: İlginç bir şey de paylaşayım. Az önce öğrenci tabletlerinden birinde dokunmatik sorunu vardı. Algılatmak için defalarca tıklamak gerekiyordu. Resetleme yapmak için 3-4 defa denedim. Her seferinde tableti kapatmak için çok uğraştım. Basıyom basıyom bir türlü algılamıyordu. En sonunda resetlendi. Dokunmatik ilk haline döndü.

yanıyosun fuat abi' Alıntı:
windows 10'da problemsiz gönderim yapıyor. Ben antivirüs programından şüphelendim. Korumaya dair ne varsa kapatıp dener misiniz?
hocam, etkileşimli tahtanız win10 a nasıl güncellendi. faz1 benim okulum. güncelle diyorum yapmıyor. kendi de güncellemiyor. Ayrıca bazı tahtalarda netsupport var, bazılarında yok. geçen yılkendikendine güncellemiş sanırım netsupport gelmiş, ama diğerlerinde yok. nasıl oluyor bu güncelleme işi?

Az önce Faz-1 okulda etab-4 ve eksik tahta bildirilip 2. fazda gönderilen tahtalardan biri ile (win 8 kurulu - eba daki image) denedim. İlk etapta herhangi bir hata vermedi fakat görüntüyü aktarmadı.
Daha sonra windows defenderi ve güvenlik duvarını kapatıp bir kaç defa denedim olmadı.
Olmayacak bu iş deyip windows defenderi ve güvenlik duvarını tekrar açtım.
Son bir kez deneyim dedim ve oldu. :)

Sınıftaki tahtalarda (ilk gelen faz-1 win 7 kurulu) denediğimde ilk mesajda verilen hatayı verdi olmadı.
windows defenderi ve güvenlik duvarını kapattım denedim, açtım denedim ama olduramadım.

Yarın ve Cuma günü kendi okulumdayım. Haftaya salı günü denemeye devam.

sgulkurusu' Alıntı:
yanıyosun fuat abi' Alıntı:
windows 10'da problemsiz gönderim yapıyor. Ben antivirüs programından şüphelendim. Korumaya dair ne varsa kapatıp dener misiniz?
hocam, etkileşimli tahtanız win10 a nasıl güncellendi. faz1 benim okulum. güncelle diyorum yapmıyor. kendi de güncellemiyor. Ayrıca bazı tahtalarda netsupport var, bazılarında yok. geçen yılkendikendine güncellemiş sanırım netsupport gelmiş, ama diğerlerinde yok. nasıl oluyor bu güncelleme işi?

ben şu yolla yükselttim hocam hepsini.

aynen hatayı gidermek için internet explorer 11 kurdum, sorun çözüldü, teşekkürler

Hocalarım Etab5 Vsınıf uygulamasında öğretmen tabletinde öğrenci isimleri listelenmediği için öğrenciler derse davet edilemiyor. Bu sorun nasıl giderilebilir bir fikriniz var mı ?

Geri