!!! VİRÜS - Teknoloji sınıfı kullanılamaz halde.

Kodla Büyü

61TS1967

Site Gezgini
Ağdaki tüm bilgisayarlar donuyor.
Bilgisayarları açtıktan 10-15 dakika sonra idari bilgisayarlar dahil ağdaki tüm bilgisayarlar donuyor. işlemci kullanımları %100 oluyor.
Bilgisayarların güvenlik kartları olmasına rağmen bunu yapıyor..
Şimdilik çözümü ağ kablolarını çekmekle hallettim.
Sistem imajlarını geri yüklememe rağmen problem devam ediyor.
Çözüm önerilerinizi bekliyorum....

sistem imajları derken ghost yedekleri varsa sistemin formata gerek kalmayabilir..
1.ag baglantısını kapatmak
2.tum paylaşım klasörlerini iptal etmek
3.kaspersky ile tum bilgisayarları ve agı taratmak
4.bu sitede bulunan "auto virüslerine son "başlıgından uygun programla tüm pclere temizlik yapma
5.guvenlik kartını sökup atma:)
6.temiz bir image alıp tum pclere kurma..
7.deep freeze leme

offf bu dediklerin 1 haftamı alır
ama çare bu olsa gerek
güvenlik kartlarına niye olumlu bakmıyorsunuz ki?

guvenliik kartlarından fayda yerine hep zarar gördügüm için söküp attım..ve ne hikmetse bilgisayarlar sanki özgürlüğe kavuşmuşçasına sorun falan çıkartmamaya başladı..hocam yazdıklarım yaraya sadece pansuman olur..ama yinede tam anlamıyla çözüm olmaz..düzeltmeye calışmak sıfırdan yapmakla aynı zamanı alır derim ben..temiz bir format...temiz bir image...

temiz format + temiz image :+1:
ama tek korkum ya idari bilgisayarlarda aynı virüs kalmışsa ve ağdan yine temiz kurmuş olduğum bilgisayarlara bulaşırsa

hocam anladıgım kadarıyla tek modemle tum okul pc leri switch lerle birbirine baglı..idari pclerin ag baglantısına girip kapatmalısınız..sonra labı temizleyin fakat sonrada idari bilgisayarları temizleyin...bu seferde labın ag baglantısını iptal edin...yani kesinlikle baglantı olmamalı...bilirsinizki hiç paylaşım vermesenizde windows shared dosyasını otomatk paylaştırıyor ağa....o yuzden net baglantısını kesin demiyorum..ag baglantılarıma girip protokolunun yanındaki tiki kaldırın paylasım durur o zaman...yoksa hocam maalesef format boşa gider..ağ işi boyle lanet bir iş..en ufak hatayı kaldırmıyor...

61TS1967 HOCAM SENDEN BU VİRUSU BANA BİR GÖNDERSEN MERAK ETTİM....

korunan sistem dosyalarını gözükür hale getirip antivirüs taramasını öyle yaptırın genelde çözüm oluyor.kendinizde zaten c ve d sürücünüzün ana dizininde farkederseniz virüslü dosyaları

windows çalıştırdan cmd --> net share komutunu ver patron1 gibi bir yazı yazıyormu diye bir bak.
güvenli moddan bilgisayarı incelemeyi dene olmassa windows live cd leri yada linux live cd lerini kullanarak virüsü temizlemeye çalış.
verdiğin bilgiler çerçevesinde diyebileceklerimiz bu kadar.

birde windows ortamında virüsü temizliyemiyorsa kaspersky boot editon diye bir antivirüs sürümü var antivirüsü boottan açıyo veya hirens boot cd içerisindekilerde olabilir

virüs

hocam paylaşıma neden olan virüs patron1 ve patron2 virüsleri
tamamen Türk yapımı virüsler
bende bu virüsleri temizleyen program var ama okuldaki bilgisayarda
yarın bu bölüme atarım. Onu kurup halledebilirsin...

the_korsan' Alıntı:
korunan sistem dosyalarını gözükür hale getirip antivirüs taramasını öyle yaptırın genelde çözüm oluyor.kendinizde zaten c ve d sürücünüzün ana dizininde farkederseniz virüslü dosyaları

yaparım

Patron1 , Patron2 , Activexdebugger32.exe
bu aralar bilgisayarlarda bunlara çok rastladım
sorun bunlardan kaynaklanıyor olabilir.

Geri