Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Uzak Masaüstü yardim

Konu, 'Genel Programlar ve Yazılımlar' kısmında computeredi tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. computeredi

computeredi Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba,
    diyelimki ayni yerel agda olmayan iki farkli bilgisayar (bilg-1 ve bilg-2) arasında bir ağ oluşturmak istiyoruz ve amacımız bilg-1 de kurulu olan bir programdan bilg-2 deki herhangi bir porta takılı bir depolama aygıtı ya da bir üniteye bu program ile veri göndermek ve almak istiyoruz, bunun bir makul yolu var mı acaba?

Gerçekteki durum ise, bir fabrikada uretimde kullanılan bir cihaz istenen durumlarda işin durumuna göre, bir pc de kurulu yazılım ile bluetooth ya da usb portu üzerinden bazı düzenlemeler gerektiriyor, amaç fabrikada o cihaza yapılacak işlemi uzaktaki bilgisayar ile yapabilmek.
    Uzak Masaüstü ile karşı bilgisayarda ilgili yazılım kurulu ilen yapılabiliyor ancak maksat farklı fabrikalardaki cihazlar için her defasında fabrikada bulunan pc ye yazılımı kurdurmamak uzaktan tek yerden cihazin bagli oldugu pc ye bağlanilip yapabilmek.

2. computeredi

computeredi Aktif Üye

3. kalelibilişim

kalelibilişim Süper Üye Süper Üye

TeamWiever gözetimsiz erişim ayarı ile yapılabilir.

computeredi bunu beğendi.
  4. computeredi

computeredi Aktif Üye

Hocam gozetimsiz erişim her bağlanıldığında sifre girişi yapmadan bağlanmak için değil mi ben mi yanlış biliyorum acaba?

5. kalelibilişim

kalelibilişim Süper Üye Süper Üye

Evet. Hedef bilgisayarda TeamWiever kurulu ve gözetimsiz erişim ayarı yapılı iken o bilgisayara istediğiniz zaman şifre id (id değişmez) ve şifre ( gözetimsiz erişim ayarı ile verilen şifre) ile bağlanabilirsiniz.

6. computeredi

computeredi Aktif Üye

ama üstat benim sorunum benim pc de kurulu program ile uzaktaki makinenin herhangi bir portuna bagli bir cihaz ile data alışverişi yapabilmek ve karşıda bu program kurulu değilken.

7. akbilonline

akbilonline Seçkin Üye Seçkin Üye

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal