Uyku problemime çözüm var mı?

Kodla Büyü

accompany

Üye
Merhaba arkadaşlar, bir uyku sorunum var ve umarım çözüm önerileriniz vardır.
Uykuya dalmak konusunda bir sıkıntım yok ama uyku sırasında sürekli dönüyorum. 7-8 saatlik uyku sırasında belki 20 kez dönüyorumdur. Horlamam olmadığından uyku apnesi olmadığımı düşündüm yine de KBB doktoruna gözüktüm bir sıkıntı olmadığını ama yine de bu tarz uyku sorunu için araştırma hastanesinde uyku testine tabi tutulmam gerektiğini burada ki imkanlarla teşhis koyamayacağını söyledi. Stressli bir hayatım yok. 33 yaşındayım. Gece yemelerim yoktur.sigaram ve çok fazla kafeinli içecek tüketmem. Genel kan tahlilim normal.Kilom normal. Hafta da iki spora giderim, diğer günler fırsat buldukça yürüyüş yaparım. Hiç ilaç kullanmadım. Yaklaşık 3 senedir bu sorunu yaşıyorum. Magnezyum takviyesinden, ılık duşundan, mistik müziklerden denemediğim çare kalmadı :) dün maç sonrası duş alıp papatya çayı içtim 12 gibi uyudum 2 gibi kalktım. 2 saat uyudum uyumadım gözler cin gibi açıldı. sanki uykumu almış gibi. bir saat debelenme sonrası uyusam da kalitesiz uykuma bir yenisi daha eklendi. Bu dönüşleri azaltabileceğim önerileniz varsa çok sevinirim

Vallahi hocam sen kendini zaten kusursuz olarak anlatmışsın ve hemen hemen bütün taktikleri denemişsin. :)
Benim sana bir önerim yok ama eğer iki saat uyku ile uyanıp sonra cin gibi kalkabiliyorsan bu çok güzel bir şey.:)
İlla 8-10 saat uyumak zorunda değiliz. Sen günden daha fazla faydalanabilirsin. Ömür uyumakla geçiyor zaten. Bu da bardağın dolu tarafı. :++:

ben de 28 yaşındayım, gezmeyi ve sporu severim İstanbul sorun olmayacaksa sizinle beraber çay içmek isterim.

Re: Ynt: Uyku problemime çözüm var mı?

Ne güzel.
Günde 2 saat uyku ihtiyacı.
Günlük zihin faaliyetlerinde unutkanlık yanlış karar verme gibi sorun çıkmıyorsa, benim için ideal.
Bana gelince;
Akşama kadar sigara ve saatte bir bardak çay.Evde ödev fotokopisi ve sınav hazırlama okuma 1 -2 saat sürer. Saat 17 -18 gibi 1 saat uyku.Kalkınca kahve.
Elektronik devre araştırma pcb montaj hobisi ve....
23-24 gibi uyurum ve sabah 07 gibi ayaktayım.Doğru okula
Sevmiyorum uykuyu ama böyle.
Bu da şimdiki kahve bonus :mrgreen:

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1490179961212.jpg
    uploadfromtaptalk1490179961212.jpg
    79.1 KB · Görüntüleme: 969
uyumadan önce yatakta uzanarak kitap okuyabilirsin hocam genlerimizde okuma alışkanlığı olmadığı için hemen uyku getiriyor :)

Padişah III. Murad da sizinkinin aksine uykudan şikayetçi olmuş :)
uyan ey gözlerim gafletten uyan
uyan uykusu çok gözlerim uyan
azrail’in kastı canadır inan
uyan ey gözlerim gafletten uyan
uyan uykusu çok gözlerim uyan

kusursuz değil hocam (Misugi) :) uyku sorunu yüzünden sağlıklı yaşamaya çalışıyorum. 2 saat sonra gözlerim cin gibi açılıyor derken dinç uyanmaktan bahsetmiyorum . vücut uyku istiyor. Öğleden sonraları göz kapaklarımda yorgunluk, gün içi unutkanlıklar, hafif yorgun hissiyle günü geçiriyorum. (COBOL)
ysahin hocam kitap okumayı seviyorum. Her gün okuyorum. Uykuya dalmak kısmında sıkıntı yok zaten. Uyuduktan sonra sürekli dönmeler sorun. bir kaç dönme olsa neyse çok dönüyorum.

Sayın hocam, doktorunuzun önerdiği gibi uyku merkezi olan bir yerde muayene olup (bir gece yatmanız gerekecektir) problemin kaynağını büyük ihtimalle bulabilirsiniz.
Onun dışında zaten uyku için çoğu kişinin yaptıklarını yapmışsınız. Probleminizi tespit edebilirseniz çözmek daha kolay olabilir. Probleminizin fiziksel mi yoksa psikolojik mi olduğunu keşfettikten sonra doktorlar zaten gerekli önerileri yapacaklardır.
Geçmiş olsun, uykusuzluk gerçekten sıkıntı.

kan gurubu B olanlar devamlı zihin çalıştığından dolayı beyin olarak devamlı yorgun olur. Hatta B kan grubunda olan insanlar uyurken bile beyin çalışır.
Ben kendimde çözümünü bulamadım yani genetiğimiz bu. Devamlı baş ağrısı, yorgunluk, bitkinlik, 10 saat de uyusan hala uykunu alamama sorunu.

Uyku sırasında çok dönme bende de oluyor. Aslında bu iyi bir şey. vücut devamlı hareket halinde olduğu için kalp krizi geçirme olasılığımız düşüktür.

accompany' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, bir uyku sorunum var ve umarım çözüm önerileriniz vardır.
Uykuya dalmak konusunda bir sıkıntım yok ama uyku sırasında sürekli dönüyorum. 7-8 saatlik uyku sırasında belki 20 kez dönüyorumdur. Horlamam olmadığından uyku apnesi olmadığımı düşündüm yine de KBB doktoruna gözüktüm bir sıkıntı olmadığını ama yine de bu tarz uyku sorunu için araştırma hastanesinde uyku testine tabi tutulmam gerektiğini burada ki imkanlarla teşhis koyamayacağını söyledi. Stressli bir hayatım yok. 33 yaşındayım. Gece yemelerim yoktur.sigaram ve çok fazla kafeinli içecek tüketmem. Genel kan tahlilim normal.Kilom normal. Hafta da iki spora giderim, diğer günler fırsat buldukça yürüyüş yaparım. Hiç ilaç kullanmadım. Yaklaşık 3 senedir bu sorunu yaşıyorum. Magnezyum takviyesinden, ılık duşundan, mistik müziklerden denemediğim çare kalmadı :) dün maç sonrası duş alıp papatya çayı içtim 12 gibi uyudum 2 gibi kalktım. 2 saat uyudum uyumadım gözler cin gibi açıldı. sanki uykumu almış gibi. bir saat debelenme sonrası uyusam da kalitesiz uykuma bir yenisi daha eklendi. Bu dönüşleri azaltabileceğim önerileniz varsa çok sevinirim
kafanızda takılmış soru(n)lar olabilir. sorun ve isteklerinizi kağıda yazın ve cevaplayın. ne istiyorsunuz hayattan, nerdesiniz vs. birde vesveseli birimisiniz onada bakmak lazım. ayrıca çok fazla ekran başında cep, tablet ve tv kalmayın erken uyku moduna girin faydasını görüceksiniz. ( tecrübeyle sabittir)

accompany' Alıntı:
Magnezyum takviyesinden, ılık duşundan, mistik müziklerden denemediğim çare kalmadı :) dün maç sonrası duş alıp papatya çayı içtim 12 gibi uyudum 2 gibi kalktım. 2 saat uyudum uyumadım gözler cin gibi açıldı. sanki uykumu almış gibi. bir saat debelenme sonrası uyusam da kalitesiz uykuma bir yenisi daha eklendi. Bu dönüşleri azaltabileceğim önerileniz varsa çok sevinirim

Uykudan önce yoğurt yemek daha sağlıklı uyumaya yardımcı oluyor, deneyebilirsiniz.

Yani bence de evlenirsen sana sarılan bir insan dönmeni engelleyebilir diye düşünüyorum bende bekarken doktora gitmek durumunda kalmıştım doktor evlen geçer dedi boşuna doktora gitme gerçekten geçti tecrübe ile sabittir :D

ahmet27' Alıntı:
Hocam çaresi var. Evlenmen lazım. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Çok güldüm. Doğru olabilir tek derdim o :) şaka bir yana öyle çok vesvese yapan biri değilim. Yatarken kafam da rahattır uyurum. ama işte ne oluyorsa o süreçte başlıyor. Bakalım şu uyku testine girsem iyi olacak

Evlenmek iyidir ama bende ki uyku problemi evlenince daha da arttı. Hele çocuklarda gece yatırmayınca uykuya doyamaz oldum.
Bir türlü uykuyu alamama problemim var.

hayaletx' Alıntı:
huzursuz bacak sendromu :?:
ondan çok şüphelendim. sürekli dönme hareketi bacaklardan olabilir diye. Belki periyodik bacak hareketleri olabilir bilemiyorum.Ama bacaklarda uyuşma ya da hiç uyutmama gibi durumlar yok. son anlattığım gece uyanmam çok nadir bir durum. Genelde sürekli dönüyorum. anlık uyanışlar ve tekrar uykuya dalıyorum. Ama bu bazen 10 bazen 20 dönüş. Medical park ı aradım uyku testi 450 tl. daha uygununu bulamazsan gidicem artık

okuldan geldikten sonra filan gün içinde uyuyo musunuz. öyle bişey de varsa o da olumsuz etkileyebilir. uyuyamamak çok kötü bişey. Allah kolaylık versin.

Tasarruflu ve floresan lambaların hepsini at
Tüm evde Sarı güneş ışığı rengi ağırlıklı yada beyaz led ampuller kullan. 11-12 watt ampul.
Güçlü ışık versinler
LED ler genelde kör ışık verir.Gör dene öyle al.

Tasarruflu lambaların ve floresan lambaların elektromanyetik radyasyonu ve puls ışıktan dolayı sinirler üzerinde kötü etkileri var.Lambayı söndürünce sinirsel etki devam eder.

Gece koridor lambasını açık bırakıp bırakmamak sana kalmış

seyma' Alıntı:
okuldan geldikten sonra filan gün içinde uyuyo musunuz. öyle bişey de varsa o da olumsuz etkileyebilir. uyuyamamak çok kötü bişey. Allah kolaylık versin.
gün icinde uyumuyorum hocam.

Bir ogretmen arkadas bacaginin arasina yastik koy dedi :) bugun onu denicem. isiklari da tv de acmicam. uygun bir uyku lab i bulursam giricem. 3 sene once neden yoktu da simdi var cozemiyorum.

Küçük yaşlardan beridir uyku problemi yaşıyorum ben de. Şuana kadar çare bulamadım. Bu şekilde yaşamaya alıştım artık.
Aynı şekilde uykuya dalmada sorun yok fakat gece belki 50 kere (farazi-saymıyorum yani) uyanıyorum. Tekrar yattığımda vucut uyuyor gibi dursa da beyin hala aktif sürekli birşeyler düşünüyor.

Teachnologist' Alıntı:
Küçük yaşlardan beridir uyku problemi yaşıyorum ben de. Şuana kadar çare bulamadım. Bu şekilde yaşamaya alıştım artık.
Aynı şekilde uykuya dalmada sorun yok fakat gece belki 50 kere (farazi-saymıyorum yani) uyanıyorum. Tekrar yattığımda vucut uyuyor gibi dursa da beyin hala aktif sürekli birşeyler düşünüyor.

Benzer sorun gibi geldi hocam. uyanıyorum hemen uyuyorum( bir kaç sn lik uyanıklık) . ilk bir kaç uyanıştan sonra yarı uyanık gibi hissediyorum. Her uyanıp tekrar uyuyunca rüyaya kaldığım yerden devam ediyorum :) ama öyle bir rüya görme ki sanki gözlerimi kapatmışım düşünüyorum :) Bize çare yok galiba hocam

Hocam evli değilseniz evlenin yapın 2 tane çocuk. Bakın uykusuzluk diye bir derdiniz kalacak mı? UYKUsuzsanız UYKU siz olacaksınız :++: :++:

alibaba37' Alıntı:
Hocam evli değilseniz evlenin yapın 2 tane çocuk. Bakın uykusuzluk diye bir derdiniz kalacak mı? UYKUsuzsanız UYKU siz olacaksınız :++: :++:
gerçekten böyle bi durumda oturduğunuz yerde uyuya kalırsınız, gözüne yediğiniz darbelerle uyanırsınız bu sefer de :)

Hocam istanbulda mısınız? Uyku apnesi testi yapan bir akrabamız var isterseniz yönlendirebilirim. Fiyat nedir testi nasıl yapar ne eder inanın o konuda hiçbir bilgim yok onu söyleyim

Ankesiye varmı acaba
Kaygı bozukluğu . Yakinlarima bir şey olacak. Kapıyı kilitkedimmi. Uyumunu fişini cektimmi vb

Hocam ampul bu. Herkese tavsiyemdir.Ama ışığını gör (ışık şiddeti iyi olanı seç) öyle al.Yukardaki fena ışık vermez.
Not; Tasarruflu ampuller ve floresan lambalar sinir sistemini zedeler.Çünkü gözle zor farkedilsede, saniyede 50 defa puls (darbeli) ışık verir.İçindeki switch sisteminin yaydığı elektromanyetik kirlilikte cabası.
LED ampuller ile evde çok kullandığınız ampulleri değiştirin.Umarım bir kaç gün sonra rahatlarsınız

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1490201809737.jpg
    uploadfromtaptalk1490201809737.jpg
    50.5 KB · Görüntüleme: 308

COBOL' Alıntı:
Hocam ampul bu. Herkese tavsiyemdir.Ama ışığını gör (ışık şiddeti iyi olanı seç) öyle al.Yukardaki fena ışık vermez.
Not; Tasarruflu ampuller ve floresan lambalar sinir sistemini zedeler.Çünkü gözle zor farkedilsede, saniyede 50 defa puls (darbeli) ışık verir.İçindeki switch sisteminin yaydığı elektromanyetik kirlilikte cabası.
LED ampuller ile evde çok kullandığınız ampulleri değiştirin.Umarım bir kaç gün sonra rahatlarsınız
yarin unutmazsam odamdakini degistiricem hocam. Farki gorursem paylasirim. oneriler icin tesekkurler

accompany' Alıntı:
Teachnologist' Alıntı:

Benzer sorun gibi geldi hocam. uyanıyorum hemen uyuyorum( bir kaç sn lik uyanıklık) . ilk bir kaç uyanıştan sonra yarı uyanık gibi hissediyorum. Her uyanıp tekrar uyuyunca rüyaya kaldığım yerden devam ediyorum :) ama öyle bir rüya görme ki sanki gözlerimi kapatmışım düşünüyorum :) Bize çare yok galiba hocam

Çok benzer bir durummuş. Gerçekten şaşırdım. Daha önce benzer birine rastlamamıştım. Anlattığımda da olur mu lan öyle şey dedikleri için anlatmıyordum da artık. Rüyaları yönlendirme yetisi de oluşuyor bir süre sonra. Tam rüya diyebilir miyiz orası tartışılır ama rüyalara kaldığınız yerden devam etme daha sonra yüzde yüz müdahale olmasa da istediğiniz şekilde ilerlemesine şaşırıyorsunuz dur. Alrmdan önce uyanıp niye çalmıyor lan bu alarm diyorsunuzdur tahminimce her sabah. Uyurken evde olanları da tamamı olmasa da duyuyormusunuz? Mesela ben uyuyor gözüksem de annesi ile kızımın neler yaptığını hep biliyorum

Evlen İlişkiden sonra duş almadan uyu bir kaç gün sabah uyanınca alırsın. Duş almadan uyursan uykun ağırlaşır. Bilimsel olarak; deri gözenekleri kapandığından vücut yeterli oksijen alamaz uykun ağırlaşır ve rahat uyursun. Bunu belli bir süre yaptıktan sonra uykun düzene girer inşallah hocam.

Geri