Uygun Ev İnterneti Arıyorum

Kodla Büyü
Geçişler hepsinde ücretsiz. İşlemler bitince tekrar telefonunuza sms ile bilgiler geliyor. Fiberde olay farklı mı bilmiyorum. Onda kurulum otomatik oluyordur belki ama vdsl geçişlerimde sms geldi bilgileri modeme girdim bitti.
fiber otomatik kendi ayarlıyor hocam.

turknet ozgur iletişim 100 paketinde hız 50mbps soylendi,buna uygun bir modem(vdsl) tavsiyesi alabilirmiyim?turknet

Zyxel VMG1312-T20B Modem bunu onerdi cekimi nasıl acaba bilginiz var mı,daire ustu catı katı gibi kullanma olanagı olan bir modele bakıyorum aslında yardımcı olursanız sevinirim hiç bilgim yok cunku​

Bu biraz zayıf gibi hocam. Ancak istediğiniz özelliklerde wifi destekli modemler de biraz tuzlu olur yalnız.

Teşekkürler. Hiç fiberim olmadı. Geçen cuma gelmiş fiber için kanal çekmiş telekom apartmanlarda daire kapısına kadar. Bakalım ne zaman aktif olur bekleyeceğiz. Ama ortada daha kablo yok.
Telekom daire girişine kadar çekiyor hocam. Sonrasında ek bir ücret öderseniz bazen telekomun elemanları masanıza kadar evde duvar içi, buat vs üzerinden kabloyu çekiyorlar. Yapmazlarsa piyasadan bir elektrikçi ile de aldırabilirsiniz. Daha sonrasında ben comnet abonesi olmama rağmen telekom ekibi fiber modeminizi getirip ayarlıyor. Fiber büyük rahatlık :D

Telekom daire girişine kadar çekiyor hocam. Sonrasında ek bir ücret öderseniz bazen telekomun elemanları masanıza kadar evde duvar içi, buat vs üzerinden kabloyu çekiyorlar. Yapmazlarsa piyasadan bir elektrikçi ile de aldırabilirsiniz. Daha sonrasında ben comnet abonesi olmama rağmen telekom ekibi fiber modeminizi getirip ayarlıyor. Fiber büyük rahatlık :D
Kapıyla mevcut modem yeri arası 3 metre kadar (kablo kıvırlarak gitse). Vestiyere koydum ben modemi. 3 metre kablo bıraksa yeterli. Buvata gerek yok. Oradan ben prizlerle gerekirse bağlantı yaparım. Prizden buvata zaten cat geliyor. Hızlıca gelse fiber gerisi hallolurda.

• Beğen
Tepkiler: omd
Kapıyla mevcut modem yeri arası 3 metre kadar (kablo kıvırlarak gitse). Vestiyere koydum ben modemi. 3 metre kablo bıraksa yeterli. Buvata gerek yok. Oradan ben prizlerle gerekirse bağlantı yaparım. Prizden buvata zaten cat geliyor. Hızlıca gelse fiber gerisi hallolurda.
Kablo kapıya geldikten birkaç hafta sonra bizim sistem aktivasyonları gelmişti hocam.

Ben de yıllarca Vodafone kullandım ve çok memnundum. Memnuniyet meselesi bence operatör ile ilgili değil, bulunduğunuz mevki ile ilgili.
Ama vodafone fiyatlarını çok arttırınca buradaki arkadaşların tavsiyesi ile Comnete geçtim ve hızımı da 100Mbit yaptım. Upload hızı 20Mbit. Gayet memnunum, fiyatları da çok makul. Bir yıllık peşin veriyorsun, sonra banka uygulamalarından böldürme imkanı da oluyor.
Referansımla giderseniz 30 gün hediye alıyorsunuz. Ben yeni başladığım için bana bişey yok. Referansım ile kaydolmak isterseniz kod : CMT778SHW
kolay gelsin...

Kablo ne kadar sürede gelmişti. Bizde sadece kanal var.
Ben toki sitesinde oturuyorum hocam. 4 bloklu bir site. Sitenin içinde telekomun saha dolaplarından var. Bir komşum da telekom saha ekiplerinden etkisi oldu mu bilmiyorum ama fiber gelecek dendi çok sürmedi elemanlar geldiler tek tek tüm dairelere getirdiler sırayla. Kabloyu çok beklemedik ama sonrasında genel merkezden sanırım fiber altyapının başvuruya açılması biraz sürdü sadece.

Ben toki sitesinde oturuyorum hocam. 4 bloklu bir site. Sitenin içinde telekomun saha dolaplarından var. Bir komşum da telekom saha ekiplerinden etkisi oldu mu bilmiyorum ama fiber gelecek dendi çok sürmedi elemanlar geldiler tek tek tüm dairelere getirdiler sırayla. Kabloyu çok beklemedik ama sonrasında genel merkezden sanırım fiber altyapının başvuruya açılması biraz sürdü sadece.
Kablo çekilince aktif olması biraz sürebilir demişler. Öyle dedi komşular. Hayırlısı inşallah. Bekleyip göreceğiz.

• Beğen
Tepkiler: omd
Ben de comnete ttnetten geçiş yapmayı düşündüm ama evde sabit hatlı internet olduğu için geçiş olmuyormuş. Yalın internete geçin veya iptal edin yoksa olmaz dediler. Ttnet yalın internete geçiremeyeceğini söyledi. Mecbur iptal edip comnete yeni başvuru açacağım. Fazlada 250 tl aktivasyon ücreti ödeyeceğim maalesef

Ben de aylık 179TL'ye COMNET'e yeni geçiş yaptım, hiçbir sorun yaşamadım, tavsiye ederim.
240TL ödediğim GIBIRNET ile aralarında hiçbir fark yok hatta daha iyi diyebilirim.

EĞER GEÇMEK İSTERSENİZ SİZE ve BANA 1AY HEDİYELİ
KUPON KODU: CMT974FPV

https://www.comnet.com.tr/yeni-basvuru?code=CMT974FPV
Hocam sizin kodu kullanarak ben de comnete geçmiş bulunmaktayım.
Comnete geçmek isteyen olursa aşağıdaki kodla iki tarafa da 1 ay hediye veriliyor.

Davet kodu: CMT389ZMA

Son düzenleme:
Hocalarım ben comnete geçtim internette bağlanamadım. Müşteri hizmetlerini aradım cevap vermiyorlar. Modem ayarlarını yaparken dikkat etmem gerekenleri bilen arkadaşlar varsa yazarsanız sevinirim.

Bir yıllık peşin para öde, türk Telekomdan adam geldi hattı bağladı elindeki modem olmadığını için comneti arayın onlar size yardımcı olacak dediler aradım cevap veren yok uygulamaları üzerinden yazdım. Böyle giderse iptal edeceğim. Yemişim comneti.

Ekli dosyalar

• IMG_20240409_102216.jpg
    IMG_20240409_102216.jpg
    118.9 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20240409_102129.jpg
    IMG_20240409_102129.jpg
    118.4 KB · Görüntüleme: 47
Hocalarım ben comnete geçtim internette bağlanamadım. Müşteri hizmetlerini aradım cevap vermiyorlar. Modem ayarlarını yaparken dikkat etmem gerekenleri bilen arkadaşlar varsa yazarsanız sevinirim.
Size gelen mesajdaki kullanıcı adı ve şifreyi modeme girersenin sıkıntı olmadan bağlanır.

Girdim ama sıkıntı yaşadım muhattap bulamadım. Bugün yarın deyip oyalıyorlar. Muhatap bulamıyorsun sıkıntı orda.
Bende de ilk hesap adı ve şifre girdiğimde olmamıştı. Modemi resetleyip girince olmuştu. Aynı işlem ama ilk seferde bağlantı olmamıştı. Resetlemediyseniz bir de resetleyip deneyin.

3 aydır Comnet kullanıyorum, ücretsiz geçişin olması, ön ödemeli olması, sürpriz fatura ile karşılaşılmaması, Referans sistemi ile her iki tarafın ücretsiz internet kazanabiliyor olması nedeni ile iyi ki geçmişim dedidiğim bir internet sağlayıcı. Diğer internet sağlayıcıların fiyatı artık uçuk hale geldi. Altyapı zaten turktelekomun. Aynı hizmete niye daha fazla ücret ödeyelim. Mesa saatleri içinde canlı destekleri var. Mesai saatleri dışında ise uygulama üzerinden destekleri var. Ben memnunum, tavsiye edebilirim.
Comnet'e başvuran arkadaşlarım 30 Gün Ücretsiz internet kazanıyor. Tıkla: https://www.comnet.com.tr/yeni-basvuru?code=CMT664UAG #BizComnetliyiz
Yeni üye olacaklar, internet taşıyacak arkadaşlar yukarıdaki link üzerinden üye olduklarında ücretsiz kullanım süresi kazanacaklar.
Hediye kodum CMT664UAG

Siz bir sıkıntı yaşayın bakalım sizin işinizi çözebilecekler mi görürsünüz? Ben iptal ettim Allah belalarını versin.

Ben de yıllarca Vodafone kullandım ve çok memnundum. Memnuniyet meselesi bence operatör ile ilgili değil, bulunduğunuz mevki ile ilgili.
Ama vodafone fiyatlarını çok arttırınca buradaki arkadaşların tavsiyesi ile Comnete geçtim ve hızımı da 100Mbit yaptım. Upload hızı 20Mbit. Gayet memnunum, fiyatları da çok makul. Bir yıllık peşin veriyorsun, sonra banka uygulamalarından böldürme imkanı da oluyor.
Referansımla giderseniz 30 gün hediye alıyorsunuz. Ben yeni başladığım için bana bişey yok. Referansım ile kaydolmak isterseniz kod : CMT778SHW
kolay gelsin...
Hocam Ttnet aboneliğimin süresi dolmustu, forumda kimler hangi net i kullanıyor derken bu başlığa denk geldim,sizin kodu kullanarak üye oldum, teşekkürler,sayenizde bir ay ücretsiz kullanacağım🙏👋, ben de kendi indirim kodumu yazıyorum arkadaşlar, kullanmak isterseniz , CMT827PFF

Son düzenleme:
Hocam Ttnet aboneliğimin süresi dolmustu, forumda kimler hangi net i kullanıyor derken bu başlığa denk geldim,sizin kodu kullanarak üye oldum, teşekkürler,sayenizde bir ay ücretsiz kullanacağım🙏👋, ben de kendi indirim kodumu yazıyorum arkadaşlar, kullanmak isterseniz , CMT827PFF
hayırlı uğurlu hızlı olsun hocam. Ben gayet memnunum. Fiyattan etkilenmemek için ikinci yılın ücretini de ödeyip uzatmayı bile düşünüyorum.

hayırlı uğurlu hızlı olsun hocam. Ben gayet memnunum. Fiyattan etkilenmemek için ikinci yılın ücretini de ödeyip uzatmayı bile düşünüyorum.
Zam olmasına yakın bilgi gelir zaten hocam. Buradan da paylaşırız. Yeni abone olacak arkadaş varsa 180 gün ve altı süresi kalmış kişilerden referansla giderse karşılıklı faydalanma daha iyi olur. Benim daha 191 gün var. 22-23 Nisan sonrasında abonelik yapacak varsa benden alırsa karşılıklı ücretsiz süre alırız :D

Ben Milleni.Com kullanıyorum,
eğer TTnet ten kalma alışkanlıklar ile sorun yaşadığınızda müşteri hizmetleri ile (gerçek kişi) muhattap olmak istiyorsanız kesinlikle başka operatöre geçmeyin.

Denedim. Mesele ne biliyor musunuz bilmiş bilmiş konuşup insanın canını sıkıyorlar. Comnet firması 5 kuruş etmez bir firma.

@dogannx İlginç. O kadar kişide geçiş yaptık şimdiye kadar böyle bir sorun yaşayan olmamıştı. Başka birinden ödünç modem alıp verilen bilgilerle deneme imkanınız oldu mu?

Hem portta hemde modemde sorun çıktı. Ama ben comneti iptal ettim. Üstten bilmiş bilmiş konuşuyorlar. Kendileri çok akıllı sen salakmışsın moduna sokuyorlar. Ben onları telefonda rezil ettim. Şikâyet varada şikâyet ettim.

Geri