Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Uygulama Sınavlarını saklama nasıl olacak?

Konu, 'Ders Kitapları, Etkinlikler, Sunumlar, Materyaller' kısmında Kayra_Bilal tarafından paylaşıldı.

1. Kayra_Bilal

Kayra_Bilal Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar uygulama sınavlarını tek tek Cd 'ye mi çekmek gerekir yoksa hepsi bir cd veya dvd'de olsa olur mu?Sizler nasıl yapıyorsunuz değerlendirme ve saklama kısımlarını öğrenebilirmiyiz.Acaba doğru mu yapıyoruz yanlış mı? :|

2. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

...
    SAKLAMANIZ GEREKMİYOR
    ...
    Lütfen kendinizi diğer mesleki alanlardan ayrı düşünmeyin. Kanunlar tüm alanlar için ortak hazırlanmıştır. Bir dökümcü ile bir otomotiv öğrencisi ile bir bilgisayar öğrencisi KANUNEN aynı şartlara tabidir. Nasıl mobilya bölümünün uygulama sınavlarında yaptırdıkları işleri saklama zorunluluğu yoksa bilgisayarcı olarak sizinde yoktur.
    ...
    AMA içiniz rahat etsin diyorsanız her yıl bir DVD de toplayıp alan şefinin saklamasını sağlayabilirsiniz.

3. badsector

badsector Seçkin Üye Seçkin Üye

ben bi derse ait bi dvd şeklinde dönem sonunda sorular, cevapları, öğrenci cevaplarını çekip saklıyorum.

4. amisos55

amisos55 Aktif Üye

saklaman gerekiyor hocam,çek bir dvdye yada cd ye 2 yıl sakla.Sonuçta not veriyorsun ve sisteme giriyorsun.Garantiye al kendini.

5. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

..
    Nerde yazıyor saklaman gerektiği hocam.
    ..
    Diyelim ki ben Meslek Lisesinde mobilya öğretmeniyim. Öğrencilere uygulama sınavında SANDALYE yada SANDIK yaptırdım. 30 tane sandalyeyi / sandığı nerde saklayacam? Dönemde 3 sınav yılda 6 sınav eder. alanda toplamda 100 öğrenciniz olsa her sene 600 uygulama işini nasıl ve nerde saklamayı düşünüyorsunuz?

Hadi onu da geçtim ben Bilgi Teknolojilerinin Temelleri dersinde öğrencilere board üzerinde arıza yaratıp bunu gidermelerini istiyorum, peki bunları nasıl saklayacam? Sonuçta bu da bir uygulama sınavı. Saklanabilen saklanır saklanamayan saklanmaz şeklinde bir kanun maddesi olamaz. o yüzden uygulama sınavları sözlü notları gibi değerlendirilir.

Tekrar söylüyorum meslek öğretmenleri için bilgisayarcıyım CD de rahat saklarım diye düşünmemek gerekir. ZORUNLULUĞU YOKTUR ama saklayabiliyorsan sakla kenarda dursun. Kimse teftişte göster uygulama dosyalarını demez / diyemez.

6. alikozan

alikozan Aktif Üye

tüm uygulama sınavlarında değerlendirme ölçeği hazırlarım ve o şekilde puanlama yaparım ve idareye teslim ederim.

7. sehzade84

sehzade84 Seçkin Üye Seçkin Üye

her öğrenci için puanlama kriteri çıkartıyorum. yaptıkları uygulamaları cd ye çekip hepsini yazılılarla beraber teslim ediyorum.

8. adnan54

adnan54 Seçkin Üye Seçkin Üye

Saklamaya gerek yok. Düzgün bir puanlama cetveli işini görür.

Ağırlama gıda bölümü öğretmeni olsanız ve uygulama sınavında çorba veya pasta yaptırsanız bunu saklayamaz sınız.

9. Kayra_Bilal

Kayra_Bilal Seçkin Üye Seçkin Üye

Çok Teşekkürler Sayın Hocalarım.Saklamak da sorun yok anaşılan. :+1:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal