Uygulama Sınavlarında kağıt gerekir mi?

Kodla Büyü

misina

Site Gezgini
Arkadaşlar uygulama sınavı yapmak istediğimiz bir sınıfa ayrıca kağıtta soruları verip notunu oraya yazmak gerekir mi. yoksa bir cd ye atıp idareye teslim etsek sorun olur mu.

Müfettiş yazılı bir değerlendirme ister. Öğrencinin sorulardan hangi puanı aldığını belirten bir ölçek yeterli olabilir

Sayın hocam, sorun olmaz desek de yalan olur, sorun olur desek de yalan olur. Çünkü mevzuatta bu işlerin nasıl yapılacağı yazmıyor.
Ancak uygulamada bizler, soruları ve değerlendirme ölçeğini veriyoruz, çocuk uygulamayı yapıyor, yaptıklarının karşılığında ölçütlere göre değerlendirme yapıp, kağıt üzerinden notunu veriyoruz. Bazılarımız bu kağıtları teslim ederken yapılan çalışmayı da CD ile veriyorlar ama ben vermiyorum, gerek duymuyorum. Niye vermedin diyenlere de neden vereyim diye cevap veririm, örneğin metal bölümü öğretmeni uygulama sınavı olarak bir okul sırası yaptırdı, bunun üzerinden değerlendirme yaptı, bu adam yapılan uygulamayı nasıl verecek? O veremediğine göre ben niye CD'ye toplamakla uğraşıp, verme zahmetine gireyim ki?
Sonuç olarak şahsen kağıt üzerinde her öğrenci için değerlendirme ölçütleri üzerinden bir değerlendirme yapıp, not vermek ve sene sonunda bunu idareye teslim etmek en mantıklısı.

Hocam uygulama sınavında kullandığım şöyle bir değerlendirme ölçeğim var. Open office kullandığım için ods uzantılı olan orjinali. xls formatında da kaydedip ekledim ama bozulmalar yaşanmış olabilir. Umarım işinize yarar

Ekli dosyalar

• DegerlendirmeOlcegi.rar
    22.2 KB · Görüntüleme: 101
buzdagi83' Alıntı:
Hocam uygulama sınavında kullandığım şöyle bir değerlendirme ölçeğim var. Open office kullandığım için ods uzantılı olan orjinali. xls formatında da kaydedip ekledim ama bozulmalar yaşanmış olabilir. Umarım işinize yarar

teşekkürler hocam.

bende google formlar üzerinden sınav yapıyorum, haliyle elde avuçta kağıt falan yok, sene sonunda excel dökümanını yada internet adresinin linkini veririm olur biter diye düşünüyorum..

yıllardır yaptığım uygulama sınavlarında öğrenci uygulamalarını bir cdye yazar idareye veririm. sınav değerlendirme ölçeğimi de yazılı halde çıktısını veririm.hiç bir sorun yaşamadım.yarın birgün kalkar biri neye göre bu notu verdin derse oturup açsın cdyi.

Wtp de sınav sorusu ve yönergeler var. Bir de değerlendirme ölçeği.
Sene sonu uygulamalar cd de yazılı kağıtları top halinde.

"Bizdendir, olur o iş" yerine Liyakatın olduğu bir ülkede yaşamak ümidiyle

Geri