Uydu Sorunu

Kodla Büyü
evliyacelebi' Alıntı:
televizyonu evde başka bir yere koyduk. uydu anteni yetmediği için antene ekleme yaptım. kanallarda sinyal yok yazmaya başladı. Eski haline getirince de bu sefer kanalların çoğu gözükmemeye başladı. ne sorunu olabilir acaba
Öncelikle bazı ifadeleri açıklığa kavuşturalım. "...Uydu anteni yetmediği için" ve "...antene ekleme yaptım" demekle kastettiğiniz uydu anteninin kablosu herhalde. Apartmanda mı oturuyorsunuz? Merkezi sistem bir uydu yapısımı kullanıyorsunuz? Yoksa müstakil kendinize ait bir uydu anteniniz mi var? Çift çanak ve bunları birleştirmek için diseqc kullanıyor musunuz?

bağlantıyı kontrol edin sinyal zayıflayınca bazı kanalları göstermemeye başlamıştır her kanalın çekim gücü aynı olmuyor

lnb kullanıyorum demişsiniz. Diğer kullanıcının televizyonuna bir bakın. Aynı sıkıntılar onda da var mı?

Eğer yoksa kablo bağlantılarını bir kontrol edin. Gevşemiş vs olabilir. LNB çıkışına bakın.

Bir de en kuvvetli ihtimal kablo ucu aşınıp kırılmış olabilir. Kablo ucunu birkaç cm kesip tekrar ayarlayın ve yeniden uydu alıcısına takıp deneyin.

Bernce en temizi kabloyu çıkarıp yeni daha uzun bir kaliteli kabloyla değiştirmek. ama komşunun veya başka bir uydu alıcısını aynı yere takıp aynı kanallara bir bakın çekiyor mu?

Kablo eklerken lnb nin cikisini kisa devre yapmis olabilirsiniz, 2 cikisli lnb kullaniyorsaniz komsunuzun kablosunu sizin cikisa sizin kabloyu komsunuzun çıkışına takarak test edebilirsiniz.

bende ek yaptım iç kısmını iç kısmına dış kısmını dış kısmına bağladım hatta bantta yok sağasağlam çalışıyor

Bu sekilde yapilan ekler zamanla hele dis ortamda ise korozyona sebep olur. Cocuklar mudahale ettikce sase ile canli uc birbirine temas ederek uydu cihazina reset attitir. Mumkunse ek yerine lehim yapilabilir, konnektor yardimiyla ek yapilabilir.

Geri