Uyandırma milleti!

Kodla Büyü
teksen' Alıntı:
An­lam­sız­ca bin­ler­ce bi­na­yı yık, ye­ri­ne gök­de­len­ler dik yi­ne bü­yür­sün. O gök­de­len­le­ri de yık, ye­ri­ne ye­ni­le­ri­ni yap bü­yü­men de­vam eder. El­de var sı­fır. Bu ya­lan bü­yü­me­dir.

Pe­ki, na­sıl bü­yü­ye­cek­sin? Şöy­le; Bir TIR do­ma­tes sa­tıp sa­de­ce 7 ki­lo do­ma­tes to­hu­mu alı­nı­yor. O za­man bo­şu­na ame­le­lik yap­ma­ya­cak to­hum üre­te­cek­sin.
Ben­zer ör­ne­ği Meh­met Şim­şek de ver­miş­ti; “Uğ­ra­şıp, di­di­nip ay­lar­ca ye­tiş­me­si­ni bek­le­di­ği­miz 1400 ki­log­ram do­ma­tes, bir İ-Pad yap­mı­yor. Tam 27 TIR mer­mer blo­ğu, bir to­mog­ra­fi ci­ha­zı et­mi­yo­r”.
http://sozcu.com.tr/2014/yazarlar/murat ... ti-684841/

Amerika krizden çıkmak için neler yaptı bir araştır bakalım arkadaşım. İşsizliği azaltmak büyümeyi artırmak için ne var ne yok yıkıp tekrardan inşa etmeye başladılar. Herşeyi siz çok iyi biliyorsunuz. beğenmiyorsan çıkarsın kendin siyaset yaparsın. (siyaset Değil Ekonomi Diyorsun) O zaman cumhuriyet tarihini 1923 ten itibaren eleştirmelisin. bu ülke 1995 yılında 5 nisan kararlarında yarı yarıya fakirleşti cebindeki para yarıya düştü .

ama nafile herşeyi iyi biliyorsunuz ya siz. bu hükümete oy verenler bidon kafalı göbeğini kaşıyan adam 2 torba kömür 1 paket makarnaya oy atanlar sizin gibi düşünenlere göre. sen demiyorum sizin gibi zihniyette olanların düşünceleri söylemleri. oy verenler salak bir siz akıllısınız çünkü sizin hortumlarınız kesildi size akan paralar vatandaşa akmaya başladı. çok iyi anlıyorum sizi tabi ki bağıracaksınız benim paramı sen kime yardım olarak veriyorsun millete hatta filistene suriye'ye. verdiğin vergi miktarı hesapla gönder o kömür alan vatandaşlar o paranı iade etmezlerse ben şerefsizim.

boşuna siyaset yapmayalım arkadaşlar... sadece dışarıdan nasıl göründüğümüze bakalım yeter bence...

dünyanın en büyük 16. ekonomisi olduğumuzu ben söylemiyorum.
büyüme rakamlarını ben söylemiyorum.
kredi notlarını ben söylemiyorum.
bu rakamlara şaşkınlıkla baktığını söyleyen ben değilim...

2 milyar için el ovalayan bir devletten, kapısında kredi diye yalvardığımız imf ye borç verebilecek bir devlet olmuşuz.
dünyanın en fazla muhtaç ülkelere yardım yapan 2 yada 3. devleti olmuşuz.
dost düşman tüm ülkeler gıptayla ve hayretle izliyor ama bizim insanımız halen çomak sokmanın peşinde...

%60 faizi, bir gecede uçan doları özlediniz değil mi?
başka ülkelerin kapısındaki köpek muamelesini gören türkiyeyi özlediniz değil mi?

içimizdeki uşaklar birşeyler üreteceğini söyleyebiliyor mu? ben başa gelirsem şunu yaparım bunu yaparım diyebilen var mı? varsa vereyim oyumu. yoksa ayak bağı olmaya çalışmasın kimse...

ekmek için ekmeleddin diye saçma bir slogan üreten bir muhalefetten kimse birşey beklemesin. allaha şükür ekmeğimiz var. ekmeğime katık koyacak adamlar lazım bize.

volkswagen reklamı vardıya, daha iyisi gelene kadar en iyisi bu...

champi0ns' Alıntı:
teksen' Alıntı:
An­lam­sız­ca bin­ler­ce bi­na­yı yık, ye­ri­ne gök­de­len­ler dik yi­ne bü­yür­sün. O gök­de­len­le­ri de yık, ye­ri­ne ye­ni­le­ri­ni yap bü­yü­men de­vam eder. El­de var sı­fır. Bu ya­lan bü­yü­me­dir.

Pe­ki, na­sıl bü­yü­ye­cek­sin? Şöy­le; Bir TIR do­ma­tes sa­tıp sa­de­ce 7 ki­lo do­ma­tes to­hu­mu alı­nı­yor. O za­man bo­şu­na ame­le­lik yap­ma­ya­cak to­hum üre­te­cek­sin.
Ben­zer ör­ne­ği Meh­met Şim­şek de ver­miş­ti; “Uğ­ra­şıp, di­di­nip ay­lar­ca ye­tiş­me­si­ni bek­le­di­ği­miz 1400 ki­log­ram do­ma­tes, bir İ-Pad yap­mı­yor. Tam 27 TIR mer­mer blo­ğu, bir to­mog­ra­fi ci­ha­zı et­mi­yo­r”.
http://sozcu.com.tr/2014/yazarlar/murat ... ti-684841/

Amerika krizden çıkmak için neler yaptı bir araştır bakalım arkadaşım. İşsizliği azaltmak büyümeyi artırmak için ne var ne yok yıkıp tekrardan inşa etmeye başladılar. Herşeyi siz çok iyi biliyorsunuz. beğenmiyorsan çıkarsın kendin siyaset yaparsın. (siyaset Değil Ekonomi Diyorsun) O zaman cumhuriyet tarihini 1923 ten itibaren eleştirmelisin. bu ülke 1995 yılında 5 nisan kararlarında yarı yarıya fakirleşti cebindeki para yarıya düştü .

ama nafile herşeyi iyi biliyorsunuz ya siz. bu hükümete oy verenler bidon kafalı göbeğini kaşıyan adam 2 torba kömür 1 paket makarnaya oy atanlar sizin gibi düşünenlere göre. sen demiyorum sizin gibi zihniyette olanların düşünceleri söylemleri. oy verenler salak bir siz akıllısınız çünkü sizin hortumlarınız kesildi size akan paralar vatandaşa akmaya başladı. çok iyi anlıyorum sizi tabi ki bağıracaksınız benim paramı sen kime yardım olarak veriyorsun millete hatta filistene suriye'ye. verdiğin vergi miktarı hesapla gönder o kömür alan vatandaşlar o paranı iade etmezlerse ben şerefsizim.
:alkis: :alkis: :alkis:

Başlığı açan arkadaş kendine göre gerçekleri çok iyi görmüş ki, bizlere anlatmak için kendini parçalıyor...

Evet ekmek almak için sıraya giriyoruz.karne ile ekmek alıyoruz.devlet köylünün her şeyine el koyuyor :D
Biz sadece islama biat ettik.ne kominizme ne kemalizme nede kendime veya diğer ideolojilere veya paralelkenara...

Kara Kule 61' Alıntı:
Evet ekmek almak için sıraya giriyoruz.karne ile ekmek alıyoruz.devlet köylünün her şeyine el koyuyor :D
Biz sadece islama biat ettik.ne kominizme ne kemalizme nede kendime veya diğer ideolojilere veya paralelkenara...

bunu yazan öğretmen mi, nasıl bi kafa yaşıyorlar, bu nasıl kıyaslamalar, Allah'ım umutlu olmak istiyorum ama nereye gidiyoruz...

Chp kendi içindeki sıkıntısını çözmeli bence . Mansur Yavaş Ankaradan aday göster cbaşkanı Ekmeleddin İhsanoğlu nu aday göster cematten medet um olmaz böyle yakışmıyor chpye.Yoksa hükümet super demek sacmalıktan öteye gitmez bu gidişle hep kaybeder chp

baynadir' Alıntı:
boşuna siyaset yapmayalım arkadaşlar... sadece dışarıdan nasıl göründüğümüze bakalım yeter bence...

dünyanın en büyük 16. ekonomisi olduğumuzu ben söylemiyorum.
büyüme rakamlarını ben söylemiyorum.
kredi notlarını ben söylemiyorum.
bu rakamlara şaşkınlıkla baktığını söyleyen ben değilim...

2 milyar için el ovalayan bir devletten, kapısında kredi diye yalvardığımız imf ye borç verebilecek bir devlet olmuşuz.
dünyanın en fazla muhtaç ülkelere yardım yapan 2 yada 3. devleti olmuşuz.
dost düşman tüm ülkeler gıptayla ve hayretle izliyor ama bizim insanımız halen çomak sokmanın peşinde...

%60 faizi, bir gecede uçan doları özlediniz değil mi?
başka ülkelerin kapısındaki köpek muamelesini gören türkiyeyi özlediniz değil mi?

içimizdeki uşaklar birşeyler üreteceğini söyleyebiliyor mu? ben başa gelirsem şunu yaparım bunu yaparım diyebilen var mı? varsa vereyim oyumu. yoksa ayak bağı olmaya çalışmasın kimse...

ekmek için ekmeleddin diye saçma bir slogan üreten bir muhalefetten kimse birşey beklemesin. allaha şükür ekmeğimiz var. ekmeğime katık koyacak adamlar lazım bize.

volkswagen reklamı vardıya, daha iyisi gelene kadar en iyisi bu...

Hocam ikinci donemin ortalarına kadar yazdıkkarınızın çoğu doğruydu. Türkiye çok değişti. Sizden ricam şu yabancı bakışları paylaşında bizde okuyalım. Mümkünse bu kaynaklar star sabah gibi yayınlar olmasın. Malum havuzdan arkadaşlar.

boşuna siyaset yapmayalım deniyor, doğruları gerçekleri görmeyelim, görenleri bu bizden değil diye fişleyelim, insanları çok tehlikeli bir şekilde kutuplaştıralım, kutuplaştırmakla kalmayalım bölelim, birbirlerine düşürelim, kaos yaratalım ki bizimle uğraşmasınlar birbirlerini yesinler... ekonomi evet önemli ama ülkesi kaosla yönetilenin, bölünenin, parçalananın bağımsızlığı olmayanın ekonomisi iyi olsa ne yazar kardeşim. şimdi belki de itirazlar yazılacak olsun şunu soralım kendimize bu ülkede polise güvenen var mı, yargıya güvenen var mı, eğitim sistemine güvenen var mı, askere güvenen var mı, siyasetçiye güvenen var mı
durmak yok :p devam.
hepimizin çoluğu çocuğu var nasıl bir Türkiye bırkıyoz farkındamısınız.

çok merak eden uluslar arası para fonu veya dünya bankası verilerine bakar dünyadaki yerimizi görür. 16 veya 17 olmamızı komik görenler at gözlüğüyle bakmasın ülkemize... atı alan üsküdarı geçti...

şöyleyiz böyleyiz demektense nasıl daha iyi oluruzu konuşsak eminim çok daha faydalı olursunuz...

buyrun 2014 sonuçları. internette ararsanız bulabilirsiniz. çokta komik değilmiş değil mi?

1990 da 18. sırada
1993 de 17. sırada
2000 yılında yine 18. sıradaydık..
yani ekonomi bir günde buralara sıçramadı..
zaten bu potansiyel bu memlekette var..
tüm dünyada petrol düşerken bu gün yine benzine zam geldi yine..
büyüklüğünü buna borçlu olsa gerek..

Gözünün üstünde kaşın var meselesi.ne yaparsan yap yap herşey çok kötü ben herşey mükemmel demiyorum ama insaf.

Bende her yaptigi kotu demiyorum ama kendini bugday ambarinda sanmanin mantigi da yok.

baynadir' Alıntı:
buyrun 2014 sonuçları. internette ararsanız bulabilirsiniz. çokta komik değilmiş değil mi?

Sayın hocam olayı yanlış anlamışsınız. Bu listelerde en üst sırada olmak her zaman iyi bişeymidir. Bakınız orda çinde var. Günlük 3-5 dolara eşşek gibi çalışn milyonlarca insanın yaşadığı bir ülke. Makroda 80 milyon işgucuyle bırakında 16-17.olalım. Ama mikroda 900 liraya çalışan insanların bulunduğu bir ülkeden bahsediyoruz. Devletin ne kadar zengin olduğumdan ziyade bunun halka yansımasına bakılmalıdır. Refah düzeyine, gelir dağılımına bakılmalıdır. Ve bunu yaparken de geçmiş hükümetlerle kıyaslanmamalıdır. Geçmişle kıyslarsanız olduğunuz yerde sayarsınız. Evet doğrudur elimizdekinin en iyisi bu kılıçdaroğlu ve bahçeli bence tam bir hayalkırıklığı fakat dediğim gibi eleştiri olmazsa olmazdır. Biat kafasını terketmeliyiz.

Verileri ortaya koyan arkadaşlar bu ay itibarı ile DÖRT KİŞİLİK AİLENİN AÇLIK SINIRI 1.257 TL, YOKSULLUK SINIRI 4.094 TL

sen bu sınırlarda yaşayan aileleri hesapla artık.... yok ülke ekonomisi şöyle iyimiş böyle iyiymiş bunlar hep kağıt üzerinde veriler gerçekte böyle olmadığını sizde iyi biliyorsunuz ama illa savunuculuğunuz ortaya çıkıyor nedense... sizin zihniyetinizde olanlar memurların hakları gasp edilirkende mevcut sendikaları savunanlardır...siz bu bakanların yaptıklarını da inkar edersiniz yapmamıştır, önceden yapmıyorlarmıydı, yapıyorlar ama çalışıyorlar vb. şekilde savunursunuz... burhan kuzunun tarafsız bölge programında ki açıklamalarını dinlemenizi tavsiye ederim adam herşeyi itiraf etmiş :)

"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"

baynadir' Alıntı:

....
Hocam merak ediyorum.
- maaşınıza %kaç zam geldi?
- elektrik, doğalgaz, su vb.. faturalarınıza % kaç.
- memuriyete ilk başladığınızda kaç aylık maaşınızla bir ev alabiliyordunuz şimdi kaç aylık maaşınızla bir ev alabiliyorsunuz?
- memuriyete ilk başladığınızda kiranız maaşınızın %kaçıydı şimdi %kaçı

Birde hiç merak ettiniz mi

2002 de devletin borcu ne kadardı. ÖZELLEŞTİRMEYLE elden çıkarttığımız neler o zaman elimizdeydi. Bu fabrika / arazi vb.. ŞEY lerin değeri ne kadardı.
2015 te devletin borcu ne kadar. Elimizde kalan mal - mülkün değeri ne kadar?
"KÖYDEN İNDİM ŞEHİRE" filmini sanırım izlemişsinizdir. Para bittikçe HİMMET AĞABEY çıkartır 2 altın bozdurur. Bizde para bittikçe bakın bakalım neler gitmiş. Ve ne kadara gitmiş.
Zahmet olmazsa yukarıdaki tablo gibi elden çıkartılan işletmelerin değerlerini çıkartın da görelim. o borçlar nasıl ödendi.
DEPREM için toplanan ÖTV ler nerelere harcandı...

tüm dünyada petrol düşerken bu gün yine benzine zam geldi yine..
büyüklüğünü buna borçlu olsa gerek..

+1

:alkis:

an itibarı ile 1 $=2.44 TL. parası değersiz olan bir ülkenin ekonomisi nasıl iyi olabilir ki? bir de yılardır ekonominin iyiye gittiği söyleniyor. bu ekonominin bir tepe noktası olsaydı şu anda zirvede olmamız gerekmez miydi? maşıma zam %3. elektriğe doğalgaza zam %10. ekonomi iyiymiş. buna kim inanır? kadir bile inanmaz artık.

teksen' Alıntı:
HİTLER’in sağ kolu, ölünceye kadar yanında kalan ve düşmanları tarafından dahi dünyanın gelmiş geçmiş en büyük propaganda dehası sayılan Dr. Goebbels’in kuramlarından bazıları...

İnsanların beyin tembelliğine dayanarak hareket edin...
Yalan söyleyin, mutlaka inanan çıkacaktır.
Bir söylemi sürekli tekrarlarsanız, halk o söylemin nereden geldiğini unutur ve kendi fikri gibi benimser.
Söylediğiniz yalan ne kadar büyük olursa o kadar etkili olur.
Halk büyük yalanlara, küçük yalanlara göre daha çabuk inanır.
Hatalı olduğunuzu ya da yanlış yaptığınızı asla kabul etmeyin.
Asla kabahat ve suç üstlenmeyin.
Kendinizi savunmak yerine karşınızdakileri sürekli savunmada bırakın.
Sadece bir rakibinize odaklanın ve kötü giden her şeyin suçunu onun üzerine yıkın.

Önemli olan aydınlar değil kitlelerdir. Çünkü onları kandırmak kolaydır.

Sanki bunların aynısını yapan biri var gibi Türkiye’de...
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25806281.asp

Geri